Hlavní navigace

Společnost Cisco rozšiřuje své portfolio produktů pro Borderless Networks

1. 11. 2010

[Tisková zpráva] Novinky poskytují vysoký výkon a spolehlivost pro moderní sítě využívající cloud architektury, virtualizace a bezdrátových technologií

Praha, 1. listopadu 2010 – Společnost Cisco uvedla nové produkty a služby pro celé portfolio dotýkající se architektury Borderless Network — switche, routery, bezpečnostní prvky a také bezdrátová zařízení. Mezi hlavní novinky patří nová, optimalizovaná, řada switchů z rodiny Catalyst, firewal Adaptive Security Appliance, přístupový bezdrátový bod s podporou standardu 802.11n vhodný pro SMB, kompaktní směrovač Cisco ASR 1000 a nové služby Smart Services.. Současně byla také představena síťová služba Application Velocity, zaměřená na optimalizaci síťového provozu1.

„Svět podnikání se mění a IT manažeři, jsou pod rostoucím tlakem, aby síť byla k dispozici komukoli, kdekoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení, a to bezpečně, spolehlivě a bez jakýchkoliv problémů. To jsou přesně ty úkoly, pro které jsou produkty Cisco Borderless Network navrženy. Toto třetí rozšíření portfolia má v konečném důsledku za cíl vytvořit zcela nové možnosti v podnikání," uvedl Brett Galloway, Senior Vice President skupiny Wireless, Security & Routing Technology společnosti Cisco.

Hlavní vlastnosti
Představené produkty a služby rozšiřují existující portfolio Borderless Networks a zaměřují se zejména na zvyšující se poptávku po vysoce výkonných, spolehlivých a bezpečných řešeních pro datová centra. Trend v oblasti poskytování služeb datových center dnes směřuje k menšímu počtu konsolidovaných, vysoce výkonných datových center s rostoucím počtem připojených koncových bodů, a to i bezdrátových. Nové produkty pomáhají optimalizovat využívání zdrojů těchto datových center, zvyšují jejich výkon a snižují celkové náklady na jejich provoz.

Vyšší výkon a hustota
Nový switch Cisco Catalyst 4500E Series, představující jednu z nejrozšířenějších modulárních platforem, přináší propustnost 848 Gbps a 384 portů s podporou Power over Ethernet Plus (PoEP). Díky novince Supervisor Engine 7-E je Catalyst 4500E připraven na přechod z 1Gbps optických spojů na 10Gbps a obsahuje 100 portů s podporou 10Gbps. Dále obsahuje plnou sadu hardwarově akcelerovaných služeb Borderless Network jako jsou Medianet, EnergyWise a TrustSec. Operační systém Cisco IOS XE pak umožňuje zavést služby třetích stran a plná zpětná kompatibilita a současně připravenost na nové technologie zaručují ochranu investic do tohoto zařízení.

Cisco ASA 5585-X Adaptive Security Appliance přináší technologii MultiScaleTM v kompaktním těle o rozměrech 2U. ASA 5585-X dokáže zpracovat datový tok až 20Gbps (heterogenní) či až 35Gbps (homogenní) při zachování maximálního výkonu firewallu. Dokáže také simultánně zajistit až 10 000 VPN připojení, zpracuje 350 000 připojení za sekundu a udržuje až 8 000 000 připojení současně. Tyto vlastnosti, podpora vzdáleného přístupu přes Cisco AnyConnect a vysoce kvalitní IPS (Intrusion Prevention System – systém prevence průniků) jej činí ideálním pro nasazení v datových centrech a dalších kritických provozech.

Router Cisco ASR 1001 je v současnosti nejkompaktnějším řešením velikosti 1U a současně nejvýkonnějším zařízením v této třídě. Poskytuje propustnost až 5Gbps a hodí se pro obsluhu poboček, WAN Edge a provoz služeb spravovaných operátory.

Přístupový bod Aironet 1040 Series rozšiřuje portfolio mobilních bezdrátových zařízení a přináší standard 802.11n. Mezi jeho výhody patří široká nabídka funkcí, vysoký výkon a v neposlední řadě příznivá cena.

Bezpečnost a úspora energií pro koncové zákazníky
AnyConnect 3.0 – rozšiřuje schopnosti koncových zařízení o podporu IPSEC IKEv2 a vylepšuje již podporované standardy SSL, DTLS, integrovaný 802.1X a 802.1AE MACSec. Nová verze také přináší rozšířené možnosti zabezpečení mobilních koncových zařízení pomocí ScanSafe (cloud-based bezpečnostní služby). Rozšířena byla i podpora operačních systémů mobilních zařízení, nyní je AnyConnect kompatibilní s Apple OSX, Apple iOS, Windows 7 a dalšími platformami.

EnergyWise – řešení pro úsporu nákladů za energie. Díky rostoucímu počtu partnerů programu Cisco Developer Network (CDN) nyní EnergyWise umožňuje automaticky řídit spotřebu vzdálených zařízení počínaje tiskárnami a displeji, až po všechna zařízení v datových centrech.

Optimalizace a nasazení
SBA Enterprise je sérií doporučení zjednodušujících plánování a nasazení ověřeného a testovaného řešení v síti a umožňuje nasadit až 10 000 zařízení v rámci konceptu Borderless Networks

CiscoWorks LAN Management Solution 4.0 představuje komplexní a plně integrovaný nástroj pro správu Borderless Network s automatizací pracovních postupů a jednoduchým nasazováním síťových služeb (jako EnergyWise či TrustSec). Navíc zjednodušuje monitoring a řešení problémů sítě.

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně