Hlavní navigace

Citrix přidává do řady NetScaler MPX nová zařízení pro menší podniky

3. 6. 2009

[Tisková zpráva] Tři nová MPX zařízení nabízejí bezkonkurenční poměr cena/výkon pro zákazníky všech velikostí

Praha, Česká republika – 2. června 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) na konferenci Interop 2009 v Las Vegas oznámil přidání tří nových modelů zařízení do svojí řady výkonných produktů Citrix® NetScaler® MPX™. Nová zařízení NetScaler MPX 9500 a MPX 7500 nabízejí významné vylepšení poměru cena/výkon pro střední až velké podniky, zatímco nový MPX 5500 zpřístupňuje vylepšenou výkonnou architekturu NetScaler MPX vůbec poprvé menším společnostem. Nově rozšířená řada produktů NetScaler MPX, jejíž špičkové modely si získaly renomé zejména při urychlování a zabezpečování největších světových spotřebitelských webových aplikací a cloudových služeb, nyní splňuje požadavky na přijatelný poměr cena/výkon pro podniky všech velikostí. Nové modely poskytují stejně bohatou sadu funkcí, jaká je k dispozici u high-endových řešení NetScaler MPX, ale za cenu, která je pro malé podniky mnohem výhodnější. Představují také perfektní doplněk k nedávno ohlášenému virtuálnímu zařízení NetScaler VPX™, které přináší maximální flexibilitu nasazení co nejširšímu okruhu zákazníků.

Nová zařízení NetScaler MPX dosahují propustnosti na sedmé vrstvě v rozmezí od 500 Mb/s až do maximálně 3 Gb/s. Se svým bezkonkurenčním poměrem cena/výkon je NetScaler MPX ideální pro organizace, které požadují vysokou úroveň zabezpečení, urychlení a dostupnosti aplikací při nižším zatížení sítě, ale musejí se potýkat s narůstajícími rozpočtovými škrty a omezenou kapacitou svého datového centra. Například nový model MPX 5500 má cenu o více než polovinu nižší, než jiná špičková zařízení pro poskytování webových aplikací. Základem zařízení NetScaler MPX je standardní hardware od firmy Intel, což uživatelům usnadňuje přidávání nových softwarových funkcí hned po jejich vydání a umožňuje jim navyšovat výkon zařízení NetScaler podle potřeb jejich aplikací bez složitých a nákladných hardwarových upgradů.

„Webové aplikace používané v malých organizacích se nijak zvlášť neliší od těch, které jsou rozšířené ve velkých podnicích. V praxi mívají menší podniky často náročnější požadavky na poskytování webových aplikací, ale potíž je v tom, že potřebují také dostupnější cenovou hladinu příslušných produktů,“ řekl Klaus Oestermann, viceprezident a generální ředitel NetScaler Product Group. „Modely Citrix NetScaler MPX umožní menším společnostem začít využívat výkon technologie NetScaler a zajistit si solidní ochranu svojí investice.“

Všechny tři nové modely NetScaler MPX jsou založeny na vícejádrových procesorech Intelu, což je ideální pro souběžné provozování mnoha funkcí při zachování maximálního výkonu aplikací. Tato vysoká kapacita zpracování umožňuje IT organizacím zjednodušit jejich infrastrukturu díky konsolidaci několika jednoúčelových zařízení, například vyrovnávačů zátěže, aplikačních firewallů a SSL VPN bran do jednoho zařízení NetScaler MPX. Například plně zatížený NetScaler MPX 7500 potřebuje pouze 450 wattů a jednu pozici v racku datového centra, aby poskytoval stejné funkce, které by při použití kombinace samostatných zařízení potřebovaly typicky čtyřnásobný příkon. Kromě úspory peněz to přináší také podporu firemních ekologických programů, protože provoz datového centra má menší dopad na životní prostředí a zároveň dochází k významnému snížení celkových nároků na energii a chlazení.

Cena a dostupnost
NetScaler MPX 5500 a 7500 budou dostupné ve druhém kvartálu roku 2009. NetScaler MPX 9500 bude dostupný ve třetím kvartálu roku 2009. Doporučená cena začíná na 12 000 $ za řadu MPX 5500.

O společnosti Citrix Systems, Inc.
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem technologií pro virtualizaci, počítačové sítě a poskytování softwaru jako služby pro více než 230 000 organizací na celém světě. Jeho rodiny produktů Citrix Delivery Center, Citrix Cloud Center (C3) a Citrix Online Services radikálně zjednodušují používání počítačů milionům uživatelů, kterým poskytují aplikace jako službu na vyžádání v libovolném místě a na libovolném zařízení. Mezi zákazníky Citrixu patří největší světové internetové společnosti, 99 % společností z žebříčku Fortune Global 500 a stovky tisíc malých a středních podniků z celého světa. Citrix udržuje partnerské vztahy s více než 10 000 společnostmi ve více než 100 zemích. Společnost Citrix byla založena v roce 1989 a v roce 2008 dosáhla příjmu 1,6 miliardy dolarů.

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem