Hlavní navigace

Citrix XenClient přináší virtuální desktopy na notebooky milionů mobilních pracovníků

25. 5. 2010

[Tisková zpráva] XenClient nabízí uživatelům firemních notebooků virtualizaci desktopů bez narušení bezpečnosti, flexibility nebo výkonu

Praha, 25. Května 2010 – Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) na Citrix Synergy 2010, konferenci zaměřené na virtualizaci, sítě a cloud computing, ohlásil první veřejně dostupnou verzi produktu Citrix XenClient™, nového klientského virtualizačního řešení vyvinutého ve spolupráci se společností Intel, které umožňuje centrálně spravovaným virtuálním desktopům běžet přímo na firemních noteboocích a PC, i když jsou odpojeny od sítě. XenClient představuje významný milník v oboru IT a je navržen tak, aby poskytoval maximální úroveň výkonu, bezpečnosti a izolace desktopů díky tomu, že běží přímo na hardwaru počítače (bare metal) a využívá hardwarové virtualizační technologie Intel® vPro™. Bezplatná zkušební verze XenClient Express a vývojová sada, která umožní IT odborníkům seznámit se s výhodami virtualizace desktopů pro mobilní uživatele, je okamžitě k dispozici ke stažení. Uživatelé, kteří se zajímají o možnosti poskytování virtuálních desktopů, se mohou podívat také na „The Making of XenClient“, kde je vylíčeno pozadí vzniku tohoto nového produktu.

Virtualizace desktopů je rychle zaváděna do praxe jako hlavní metoda poskytování Windows desktopů firemním uživatelům. Rozšíření virtuálních desktopů mezi uživatele mobilních počítačů vyžaduje přenosné lokální desktopové řešení fungující na základě virtuálních strojů (VM), které přináší výhody centralizované správy a zabezpečení a zároveň splňuje všechny požadavky uživatelů na komfortní pracovní prostředí, mobilitu a flexibilitu. Tento přístup umožňuje uživatelům také provozovat na jednom firemním notebooku více než jeden virtuální desktop – to je ideální pro firmy, které chtějí zajistit bezpečnost firemního desktopu každého uživatele a přitom ponechat uživatelům možnost volně provozovat na stejném zařízení jejich vlastní osobní desktop a aplikace. Dosavadní klientské technologie, které spouštěly virtuální desktopy nad existujícím operačním systémem, nedokázaly tyto požadavky splnit. XenClient, hypervisor běžící přímo na hardwaru a využívající stejnou prověřenou virtualizační technologii jako Citrix XenServer®, je první řešení, které nabízí neomezenou kontrolu a bezpečnost, kterou požadují IT oddělení, a zároveň výkon a flexibilitu, jakou očekávají uživatelé.

Citrix XenClient byl představen na zahajovacím dnu v rámci vystoupení CEO Citrixu Marka Templetona a také v praktických výukových laboratořích a na předváděcí ploše na konferenci Citrix Synergy, konané 12.-13. května 2010 v San Franciscu v Kalifornii. IT odborníci, kteří si chtějí vyzkoušet XenClient sami, si mohou stáhnout testovací sadu XenClient Express.

Mark Templeton, prezident a CEO, Citrix Systems komentuje: „Firemní notebooky představují koncový stupeň při poskytování kompletních výhod virtualizace desktopů všem uživatelům ve firmě. Díky naší spolupráci s klíčovými partnery, jako jsou Intel, Dell, HP a Microsoft, můžeme začít dodávat virtualizační řešení na straně klienta, které je pro uživatele firemních notebooků již ze svojí podstaty bezpečné a zachovává přitom veškerý výkon a komfort pracovního prostředím, které uživatelé očekávají. Dnešní uvolnění produktu XenClient k veřejnému použití je prvním krokem, který přinese milionům mobilních pracovníků virtuální desktopy umožňující větší svobodu pohybu.“

Rick Echevarria, viceprezident Intel Architecture Group a generální ředitel Business Client Platform Division upřesňuje: „Citrix a Intel přinášejí nekompromisní řešení virtualizace desktopů s inteligentním využitím výkonu, levnější správou a chytrým zabezpečením. Citrix XenClient běžící na PC s procesory Intel Core vPro nabízí IT oddělením mimořádnou úroveň ochrany a kontroly a zároveň poskytuje pracovníkům perfektní pracovní prostředí pro maximální produktivitu v libovolných podmínkách.“

Steve Lalla, viceprezident a generální ředitel Client Product Group, Dell dodává: „Je to skvělý podnět pro další rozvoj virtualizace desktopů jako strategické metody pro poskytování desktopů všem uživatelům ve firmě. S novým řešením XenClient budou moci zákazníci profitovat z bezpečnosti a flexibility, kterou tato technologie přináší IT oddělením i koncovým uživatelům notebooků,“ řekl Steve Lalla, viceprezident a generální ředitel Client Product Group společnosti Dell. „S XenClientem počítáme jako s klíčovým katalyzátorem našich řešení ze skupiny Dell Flexible Computing Solutions, jako je například Virtual Remote Desktop, a spolupracujeme s Citrixem na vývoji integrovaného řešení pro naše zákazníky, které zpřístupní možnosti virtualizace všem firemním uživatelům.“

Klíčová fakta a přednosti:

  • XenClient Bare Metal Hypervisor – XenClient, založený na prověřené technologii Citrix XenServer a využívající virtualizační technologie Intelu, je nový klientský hypervisor běžící přímo na hardwaru počítače (bare metal), který umožňuje zcela nezávislý souběžný provoz několika virtuálních strojů přímo na hardwaru namísto jejich hostování v nainstalovaném operačním systému. IT oddělení tak může poskytnout uživatelům perfektně zabezpečené firemní pracovní prostředí a zároveň jim umožnit nainstalovat do samostatně běžícího virtuálního stroje osobní aplikace, aniž by tím byla ohrožena bezpečnost jiného desktopu nebo snížen komfort uživatelského prostředí.
  • Receiver for XenClient – Citrix Receiver™ for XenClient je tenký klient, který umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat jejich vlastní lokální virtuální desktopy nebo přistupovat k centrálně spravovaným firemním virtuálním desktopům.
  • Synchronizer for XenClient – Notebooky s XenClientem se mohou připojit k Synchronizeru, aby si stáhly centrálně spravované virtuální desktopy. Synchronizer umožňuje také automatické zálohování uživatelských dat přes zabezpečené internetové spojení. Pomocí Synchronizeru může IT oddělení definovat bezpečnostní pravidla pro spravované notebooky, vyřazovat ztracené nebo ukradené notebooky s XenClientem a obnovovat uživatelské virtuální desktopy na libovolném notebooku s XenClientem.
  • Dostupnost – XenClient Express, který obsahuje hypervisor XenClient, Citrix Receiver for XenClient a Synchronizer for XenClient, je zdarma k dispozici pro stažení. XenClient express je určen organizacím, které si chtějí implementaci tohoto produktu v malém rozsahu samy bezplatně vyzkoušet. Předpokládá se, že XenClient bude běžně dostupný v rámci nové verze Citrix XenDesktop® koncem roku 2010.
Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše