Hlavní navigace

Citrix XenDesktop 3 vylepšuje multimediální prostředí, zdvojnásobuje škálovatelnost a přidává podporu streamovaných desktopů

10. 2. 2009

[Tisková zpráva] Nové inovace přinášejí komfortnější pracovní prostředí pro koncové uživatele a snižují náklady na instalaci a správu IT

Praha, Česká republika, 10. února 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oboru infrastruktury pro poskytování aplikací, představuje Citrix® XenDesktop™ 3, nejnovější verzi svého řešení virtualizace desktopů. XenDesktop 3, klíčová součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, obsahuje několik nových vlastních technologií Citrix® HDX™ (viz samostatná tisková zpráva), které přináší uživatelům virtuálních desktopů kvalitnější multimediální prostředí díky rozšířené podpoře pro multimédia, audio a video. XenDesktop 3 také výrazně zlepšuje škálovatelnost tím, že dokáže hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. XenDesktop 3 je zároveň prvním produktem na trhu, který poskytuje desktopy Microsoft® Windows® ze společné sady centrálně spravovaných obrazů systému, které mohou běžet buď v datovém centru (hostované), anebo přímo na PC nebo tenkém klientském zařízení (lokální). Tato nová schopnost dává IT organizacím mnohem vyšší flexibilitu a snižuje náklady na správu desktopů efektivním využíváním distribuovaného výpočetního výkonu serverů i koncových zařízení.

HDX přináší na hostované virtuální desktopy „špičkové multimediální zážitky“
Podmínkou pro široké využívání virtualizace desktopů je schopnost poskytovat na hostovaných virtuálních desktopech výkonné personalizované uživatelské prostředí, které je alespoň tak dobré, jako na desktopu nainstalovaném přímo v lokálním PC. Pro vylepšení tohoto prostředí přichází XenDesktop 3 s novou technologií Citrix HDX MediaStream, která zvyšuje multimediální výkon tím, že posílá do koncových bodů komprimované streamy a tam je lokálně přehrává. XenDesktop 3 obsahuje také technologii Citrix HDX Plug-and-Play pro transparentní podporu MP3 přehrávačů, digitálních kamer, smartphonů, skenerů a dalších lokálních zařízení, a také technologii Citrix HDX Broadcast pro spolehlivé a rychlé poskytování virtuálních desktopů a aplikací přes libovolnou síť, včetně prostředí s pomalou odezvou a malou šířkou pásma.

Zdvojnásobení počtu hostovaných virtuálních desktopů na serveru
XenDesktop 3 obsahuje několik vylepšení, která výrazně zvyšují hustotu a efektivitu virtuálních strojů v datovém centru a dovolují firmám hostovat až dvakrát více virtuálních desktopů na jednom serveru, než jeho předchozí verze. Tyto nové optimalizace snižují na polovinu investice na pořizování serverů a zároveň znatelně redukují průběžné náklady na správu a spotřebu energie, čímž umožňují mnohem rozsáhlejší nasazení této technologie než dříve, a to bez jakéhokoli navýšení ceny.

Centrální správa desktopů běžících v datovém centru nebo v koncovém bodu
Ve verzi 3 se XenDesktop stává prvním řešením na trhu, které poskytuje hostované virtuální desktopy i lokální streamované desktopy z jednoho úložiště obrazu systému s využitím stejné poskytovací infrastruktury. Většina dnes dostupných řešení infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) nabízí pouze hostované virtuální desktopy, kde každý desktop běží na virtuálním stroji v datovém centru. Doplněním podpory pro lokální streamované desktopy umožňuje XenDesktop administrátorům streamovat desktopy ze stejné „zlaté matrice“ obrazů a provozovat je lokálně na jakémkoli koncovém bodu, který je připojen k síti a schopen hostit desktopový operační systém. Tato mocná kombinace přináší významné zvýšení flexibility a snížení nákladů a umožňuje IT centrálně spravovat desktopy kancelářských pracovníků a provozovat je vždy tam, kde je to nejvýhodnější z hlediska využití distribuovaného výpočetního výkonu serverů a koncových zařízení.

Vylepšená správa profilů a podpora pro Smart Card
XenDesktop 3 obsahuje také mnoho nových funkcí pro podporu jednodušší správy, snadnější uživatelské personalizace a zvýšené bezpečnosti. Nejvýznamnější z těchto nových funkcí je plně integrovaná správa uživatelského profilu, která IT nesmírně zjednodušuje poskytování konzistentního personalizovaného prostředí pro každého jednotlivého uživatele při každém jeho přihlášení do systému. Verze 3 obsahuje také rozsáhlou podporu bezpečnostních autentizačních systémů se Smart Card, které jsou velmi využívány zejména ve vládních, finančních a zdravotnických organizacích. XenDesktop umožňuje nejen použít tento přídavný stupeň zabezpečení pro získání běžného přístupu do prostředí desktopu, ale zajišťuje také snadné a transparentní předání této informace jednotlivým aplikacím v rámci každého virtuálního desktopu. Další podrobnosti ohledně všech nových funkcí v XenDesktop 3 můžete najít na http://www.ci­trix.com/xendes­ktop3.

„Uvedení XenDesktop 3 urychlí zavádění virtuálních desktopů motivované snížením nákladů pomocí centralizované správy a poskytování. S technologií HDX dáváme uživatelům na jejich desktopech skutečně komfortní pracovní prostředí, které splňuje rozhodující podmínky pro jejich širší uživatelské nasazení,“ řekl Raj Dhingra, viceprezident a generální ředitel skupiny Desktop Delivery Group společnosti Citrix. „Prostřednictvím těchto inovací měníme způsob poskytování a správy desktopů a nabízíme našim firemním zákazníkům bezpečný, vysoce výkonný a personalizovaný desktop.“

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Lupa.cz: České internetové uzly vtrhly na Slovensko

České internetové uzly vtrhly na Slovensko

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny