Hlavní navigace

Citrix XenDesktop umožnil první „tweet“ z vesmíru

14. 4. 2010

[Tisková zpráva] Virtualizace desktopů od Citrixu pomáhá astronautům z NASA zůstat i v kosmu v kontaktu s rodinou a přáteli

Praha, 13. dubna 2010 – Citrix Systems, Inc. oznámil, že NASA začlenila Citrix® XenDesktop™ se špičkovou technologií HDX™ do svojí nedávno spuštěné Crew Support LAN, která poskytuje astronautům na mezinárodní vesmírné stanici (ISS) přímý soukromý přístup k známým desktopovým aplikacím a webovým stránkám z libovolného místa včetně kosmického prostoru. Nová síť využívá virtuální desktopy obsluhované přes XenDesktop a technologii optimalizace WAN pomocí zařízení Citrix Branch Repeater™, aby byla zajištěna jednodušší, spolehlivější a bezpečnější komunikace. Projekt je součástí širšího úsilí o zlepšení kvality života astronautů během dlouhodobých misí, které má pomoci zmírnit izolaci spojenou s pobytem v uzavřeném prostředí.

Systém byl poprvé použit minulý měsíc palubním inženýrem 22. expedice T. J. Creamerem, když odeslal z vesmíru první update na svůj účet na Twitteru bez asistence jiné osoby. Omezená šířka pásma a značné zpoždění přenosu měly dříve za následek, že tweety musely být e-mailovány na Zemi a manuálně zpracovávány pozemním personálem, než mohly být odeslány rodinným příslušníkům astronautů. Nové řešení virtualizace desktopů dává posádce ISS dříve nedosažitelný přímý přístup k důležitým nástrojům pro osobní komunikaci, jako je Twitter, nebo možnost procházet web, a zároveň snižuje vliv zpoždění síťové komunikace z vesmíru. Virtuální desktopy jsou pomocí XenDesktopu centrálně řízeny a zabezpečeny v pozemním datovém centru a mohou být zpřístupněny posádce ISS prostřednictvím notebooků na vesmírné stanici.

XenDesktop s Branch Repeaterem pomáhají optimalizovat doručování virtuálních desktopů a aplikací posádce ISS a výrazně snižují nároky na potřebnou šířku pásma a optimalizují provoz pro satelitní komunikaci s dlouhou dobou odezvy. Astronauti jednoduše připojí svůj notebook k palubnímu napájení a přihlásí se do systému. Poté se jim objeví známé desktopové pracovní prostředí Windows, které je personalizované pro jednotlivé uživatele a usnadňuje bezpečný přístup k libovolné aplikaci, včetně osobních e-mailů a také oblíbených internetových stránek, jako je Twitter.

„Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme mohli spolupracovat s NASA na tomto unikátním řešení poskytování virtuálních desktopů přes satelitní komunikaci, která se vyznačuje velkým zpožděním,“ řekl Tom Simmons, oblastní viceprezident Citrixu pro veřejný sektor. „Těší nás, že máme svůj podíl na tom, že se vzdálenost mezi astronauty na ISS a námi ostatními na Zemi alespoň trochu zkrátila. Tímto projektem jsme dokázali, že naše řešení virtualizace desktopů dokáže doručovat desktopy komukoliv, kamkoliv, kdykoliv a i v těch nejunikátnějších a nejnáročnějších podmínkách.“

O společnosti Citrix Systems, Inc.
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem virtuálních počítačových řešení, která pomáhají firmám poskytovat IT jako službu na vyžádání. Citrix, založený v roce 1989, spojuje technologie virtualizace, sítí a cloud computingu do uceleného portfolia produktů, které nabízejí uživatelům virtuální pracovní styl a IT oddělením virtuální datová centra. Přes 230.000 organizací z celého světa spoléhá na to, že jim Citrix pomůže vybudovat jednodušší a ekonomičtější IT prostředí. Citrix udržuje partnerský vztah s více než 10.000 firmami ve více než 100 zemích. Roční příjem v roce 2009 byl 1,61 miliardy dolarů. Více informací získáte na www.citrixnews.cz nebo www.citrix.com.

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává