Hlavní navigace

Computex 2007: Notebooky ASUS nabízejí nové funkce a vývojové trendy

9. 6. 2007

[Tisková zpráva] Praha 8. června 2007 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, vystavuje svoji ucelenou řadu notebooků postavených na nejmodernější platformě, která poskytuje kompletní počítačová řešení pro bezdrátový digitální životní styl i produktivní manažerskou práci na cestách.

Mezi nejnovějšími notebooky jsou tři jedinečné produkty, které si získaly zvláštní pozornost. Jsou to série W5Fe, ASUS Lamborghini VX2 a U1F. Notebook W5Fe vybavený funkcí SideShow, který byl poprvé představen v minulém roce na výstavě CES, otevírá svým přídavným displejem zcela novou škálu možností práce s počítačem. Nová série notebooků Lamborghini nadále sklízí ocenění po celém světě za výjimečný design a ultra kompaktní U1F se svými malými rozměry a rozsáhlou konektivitou stává novým standardem celé skupiny mobilních počítačů.

Jeden displej nestačí
ASUS W5Fe s přídavným displejem SideShow podporuje plné využití možností Windows Vista jako žádný jiný dříve vyráběný notebook. Přídavný displej je ovládán nezávislým operačním systémem, který může být aktivován bez nastartování celého systému. Umožňuje rychlý přístup k mnoha informacím, včetně naplánovaných schůzek, telefonních čísel, adres a nejnovějších e-mailových zpráv. Na poli zábavy lze vnější displej použít pro prohlížení fotografií, přehrávání hudby nebo hraní her typu Solitaire.

Kromě přídavného displeje, který je technologickou novinkou udávající další směr vývoje, nabízí W5Fe také řadu dalších výjimečných funkcí, jako je například vestavěná otočná webová kamer s rozlišením 1,3 Mpix pro snadnou video komunikaci. Čtečka paměťových karet a Bluetooth 2.0EDR zajišťují rozsáhlé možnosti ukládání dat a bezdrátového připojení.

Bezprecedentní výkon a styl
Výjimečný ASUS Lamborghini VX2 překvapuje stále svým úžasným designem, překonává všechny notebooky svého druhu a vytváří si svou vlastní aristokratickou třídu. Je založen na nejnovější platformě Intel® Centrino®, se kterou dosahuje ohromující rychlosti a hravě si poradí se všemi aplikacemi pro práci i zábavu.

Širokoúhlý lesklý 15,4" displej s vysokým rozlišením a jasem a se zárukou nulového počtu trvale svítících bodů zobrazuje živé barvy a ostré detaily. Bezpečnost dat je střežena vestavěným snímačem otisků prstů, který čte údaje z živé vrstvy pokožky, aby stav povrchu kůže neovlivnil přesnost identifikace.

Nový vzor štíhlosti a elegance
Ultrakompaktní notebook U1F s 11,1" širokoúhlým displejem je zhotoven na míru mobilním profesionálům jako stylový společník na cesty. Obrazovka používá speciální panel podsvětlený LED diodami, který má poloviční tloušťku ve srovnání s běžnými LCD panely a je také o třetinu lehčí. Displej má nižší spotřebu energie, nabízí lepší jas a kratší dobu odezvy.

Pro posílení celkové mobility notebooku U1F a zároveň zajištění dobré ochrany všech jeho částí, je kryt displeje vyroben ze slitiny hořčíku a hliníku, zatímco základní část je ukryta v pouzdru vyztuženém uhlíkovými vlákny. U1F se zrcadlově lesklým krytem LCD, lehkým pouzdrem s nerezovými hranami a kůží potaženou pracovní plochou pod klávesnicí, působí dojmem luxusu a preciznosti.

Společnost ASUS se však nestará pouze o špičkové technické parametry svých produktů.
Pro lepší začlenění notebooků do našeho každodenního života a pro snížení množství elektronického odpadu se ASUS aktivně zapojuje do vývoje produktů šetrných k životnímu prostředí. „EcoBook“ je koncepce vývoje produktů, která klade důraz na výrobu z přírodních materiálů. Například bambus je nejen biologicky odbouratelný materiál, ale dává uživatelům pocítit něco z asijského učení Zen. Převedením krásy bambusového materiálu do pouzdra EcoBooku představila společnost ASUS novou koncepci konstrukce počítačů, které spojuje technologii a přírodní životní styl.

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu