Hlavní navigace

CSC Computer Science partnerem konference PULS 2007

20. 9. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 20. září 2007 – Společnost CSC Computer Science, jeden z vedoucích dodavatelů IT služeb v oblasti outsourcingu, systémové integrace a manažerského poradenství, se v roli partnera zúčastnila 6. výroční konference IIR s názvem PULS 2007 – Nová cesta pro české zdravotnictví. Na konferenci, která se konala ve dnech 18. a 19. září v Praze, společnost účastníkům představila projekty elektronického zdravotnictví vybudované a úspěšně provozované v mnoha zemích světa.

„Současná debata o stavu českého zdravotnictví je zpravidla vedena o tom, jak daný systém zefektivnit a redukovat zbytečné ztráty,“ řekl Erik Fišer, Sales Director, CSC Computer Sciences Česká republika „Jedním z klíčových nástrojů k dosažení vyšší efektivity je využívání nejmodernějších informačních technologií a služeb, která umožňují ušetřit náklady, zvýšit rychlost a přesnost procesů a zlepšit kontrolní a rozhodovací procesy.“

Společnost CSC se může pochlubit řadou projektů ve zdravotnickém odvětví z celého světa. Například systém eMedNY integruje zpracování požadavků na lékařskou péči, ověření jejich oprávněnosti a reportování administrativě státu New York. Systém, který pracuje v reálném čase, umožnil dosáhnout úspor nákladů (finančních i pracovních sil) a vysoké úrovně bezpečnosti systému (za 2 roky celkový výpadek pouze 60 minut)

CSC dále vyvinula a nyní provozuje v USA systém PDTS (Pharmacy Data Transaction Services), který zásadně inovuje do té doby používané e-pharmacy prescription řešení Ministerstva obrany USA. Systém umožňuje kontrolní a rozhodovací procesy v reálném čase, zabezpečuje přístup do systému PDTS z jakéhokoli místa armádního zdravotnického systému a výrazné zvýšuje bezpečnost pacienta/pojiš­těnce. Analytické a kontrolní nástroje PDTS zabránily ve 171.000 případech možným kontra-indikacím. Originální řešení obohacené o CSC vyvinutý jednotný e-tiskopis (elektronické objednání léků) přineslo úspory nákladů ve výši cca 500 milionů dolarů ročně.

Nizozemské Ministerstvo zdravotnictví založilo roku 2002 NICTIZ (National Institute for Healthcare), jehož úkolem je zajistit bezpečný vzdálený přístup ke zdravotnické dokumentaci nezávislým medical IT systémům. Společnost CSC použila existující systém, který integroval e-records (elektronické záznamy) od většiny nizozemských poskytovatelů zdravotní péče, ale neumožňoval přístup ke kompletní „historii“ pacienta. CSC proto navrhla řešení, které nebralo ohled na stávající technologickou IT bázi, navrhla novou architekturu SOA, která umožnila globální a bezpečnou komunikaci mezi zdravotnickými IT aplikacemi.

6. ročník konference Puls 2007 přinesl program reagující na často diskutovaná témata českého zdravotnictví. Mezi ně patřila reforma zdravotnictví, zajištění efektivity zdravotnického systému, dopady lékové politiky na jednotlivé subjekty zdravotnictví, pozice pacienta v systému zdravotní péče a mnoho dalších.

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Měšec.cz: Soutěžte o jeden ze tří minidronů

Soutěžte o jeden ze tří minidronů

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše