Hlavní navigace

CVVI podpořilo Technology Cup – novou soutěž pro studenty VŠ, doktorandy i profesionály

14. 1. 2011

[Tisková zpráva] Praha 13. ledna 2011, CVVI se zapojilo do aktivity pro studenty vysokých škol, doktorandy a mladé profesionály v celostátní soutěži o nejlepší inovaci nebo dobrý nápad. Do soutěže jsou aktivně zapojeny 4 vysoké školy, Mendelova univerzita v Brně, České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita v Brně a Vysoké učení technické v Brně. “Chceme podporovat studenty v jejich aktivním myšlení a myslím, že v současné době potřebujeme více takovýchto nástrojů a právě proto Technology Cup považuji za velký přínos“, uvádí prorektorka Mendelovy univerzity v Brně paní doc. Dr. Ing. Salašová k celé soutěži.

Hlavním partnerem je společnost LG Electronics CZ, která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v oblasti spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a mobilních komunikací. „Soutěž jsme podpořili, protože v inovacích vidíme budoucnost a právě podpora mladých talentů je klíčová pro další rozvoj společnosti“, řekl tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ Martin Malý.

Soutěž je rozdělena pro studenty VŠ a pro doktorandy/pro­fesionály. Celkem bude rozdáno přes 150 cen. Přihlásit se mohou studenti a doktorandi z jakékoliv univerzity, nejen z partnerských univerzit.

Studenti vysokých škol budou soutěžit v základních 5 kategoriích, v rámci kterých mají na výběr jednotlivá témata. Ale pokud si student z nabídky nevybere, může si zaregistrovat i jiné téma v dané kategorii, jen se musí týkat vědy a výzkumu nebo transferu technologií. Ten kdo bude mít zájem, může si zaregistrovat i témat více. Soutěžní kategorie jsou:

 
Pro nejlepšího studentský nápad ze všech kategorií, je připravena cena v hodnotě 100 000 Kč ve formě služeb, poradenství a finančního příspěvku. A pak další hlavní ceny budou vyhlášeny pro každou kategorii zvlášť. Navíc aktivně zapojené univerzity mají připravené speciální ceny ve formě stipendijních pobytů na zahraničních univerzitách dle vlastního výběru a k tomu ještě studenti dostanou kapesné. „Abychom soutěž co nejvíce podpořili, vyhlásil jsem cenu děkana pro nejlepší nápad nebo zpracování pro studenty z fakulty FEL. Nejlepší student získá 2semestrální stáž na univerzitě dle vlastního výběru a ještě kapesné. Tímto způsobem chceme soutěž i využít, abychom zefektivnili výběr studentů vhodných právě pro studium na zahraničních univerzitách“, uvedl děkan fakulty FEL Českého vysokého učení technického v Praze,prof. Ing. Boris Šimák, CSc.

 

V rámci soutěže pro doktorandy a mladé profesionály bude vyhodnocen hlavní výherce, ze všech kategorií. Celkem je připraveno 50 cen. Nejlepší nápad získá cenu v hodnotě 150 000 Kč. Výhra bude zahrnovat i finanční přís­pěvky na provoz kanceláře (nájem, vybavení, telekomunikace) a dále služby a podporu pro uplatnění nápadu do praxe (služby podnikatelských inkubátorů, právní poradenství a PR/ marketingové služby zdarma).

Stačí se jen přihlásit na www.technology­cup.cz

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.  

Součástí soutěže je i Blesková soutěž pro studenty. Po odpovědi na jednoduchou otázku, která se bude vztahovat k transferu technologií nebo jednotlivým partnerů, mají studenti možnost vyhrát mobilní telefon nebo další ceny. Cílem je zvýšit povědomí o soutěži mezi studenty.

Hlavním partnerem je společnost LG Electronics. Dalšími partnery, kteří soutěž nejen podporují, ale také se budou aktivně podílet právě  na vyhodnocení nej­lepších nápadů a pak následném uvedení  nápadů do praxe jsou Ogilvy, Vědecko-technický Park Mstětice, Centrum pro vědu, výzkum a inovace, Energoklastr. Do budoucna očekáváme, že se řady partnerů soutěže dále rozšíří.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává