Hlavní navigace

CzechAccelerator pomohl prvním třem českým nápadům

14. 8. 2010

[Tisková zpráva] První Trojice úspěšných českých firem se vrátila ze Silicon Valley

Praha, 12. srpna 2010: První tři české firmy jsou zpátky z tříměsíčního pobytu v kalifornském Silicon Valley. BoldBrick, Cognitive Security a ImageMetry strávily čtvrt roku v jednom z nejúspěšnějších podnikatelských inkubátorů světa Plug And Play Tech Center. Příležitost jim otevřel program CzechAccelerator agentury CzechInvest.

„Silicon Valley je IT srdcem světa. Technologie, které tam vznikají právě teď, budou na globálním trhu známé třeba až za dva roky. Tři měsíce v takovém prostředí tak českým firmám dají náskok, který by jinak doma hledaly jen velmi komplikovaně,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Síla CzechAcceleratoru je v tom, že funguje jako velmi intenzivní motivace jít do Spojených států i pro ty firmy, kterým se Silicon Valley zatím zdá příliš vzdálené. Není vzdálené. Je to jen osm hodin letu. A CzechAccelerator tuhle cestu otevírá.“

„Do Silicon Valley jsme odjížděli s cílem navázat kontakt s americkými firmami a proniknout do jejich distribučních a partnerských řetězců. Americký trh je totiž velmi propojený a prvním krokem k tomu, abychom mohli získat nějakou investici je právě získání pevné pozice v konkurenci tamních firem. V tom nám velmi pomohl CzechAccelerator,“ říká Martin Rehák, technický ředitel & jednatel, Cognitive Security.

„Jednou z cílových skupin pro náš produkt, se kterým jsme odjeli do Silicon Valley, jsou americké pojišťovny. Jejich postavení na tamním trhu je v porovnání s evropským prostředím velmi odlišné. Evropa je v tomto ohledu přátelštější, v Americe zabere daleko více času a energie třeba jenom navázání prvotního kontaktu. Právě v těchto zjištěních pro nás byla účast v CzechAcceleratoru opravdu cenná,“ uvádí Petr Šídlo, Sales Manager společnosti Imagemetry.

„Čas strávený v Silicon Valley byl pro nás velmi přínosný. Za dobu našeho působení v CzechAcceleratoru jsme měli možnost hovořit s několika významnými investory, kteří nás mimo jiné upozornili třeba i na slabé stránky našeho obchodního modelu. Díky této zkušenosti teď můžeme pracovat i na vylepšení sebe sama,“ dodává Babak Mahdian, zakladatel společnosti Imagemetry.

„Amerika je cílovým trhem pro náš produkt. Už v minulosti se nám podařilo navázat prvotní kontakty s potenciálními americkými partnery, ale zjistili jsme, že z České republiky je pro nás těžké je rozvíjet. Náš pobyt v Silicon Valley jsme tedy využili především k rozvoji našich stávajících kontaktů a navázání těch nových. Podařilo se nám setkat se se zástupci těch nejvýznamnějších firem; v čele například s manažery společnosti Microsoft,“ uzavírá Michaela Špringerová, manažerka rozvoje obchodu společnosti BoldBrick.

Už toto pondělí CzechAccelerator otevírá další kolo. Firmy se do něj můžou hlásit až do konce září. Ti úspěšní do USA odletí 1. ledna 2011. Přihlásit se můžou podniky do 100 zaměstnanců z oblasti informačních a komunikačních technologií, biotechnologií, environmentálních technologií nebo mikroelektroniky.

Úspěšné firmy získají tříměsíční bezplatný pronájem kanceláří v podnikatelském inkubátoru Plug and Play Tech Center v kalifornském městečku Sunnyvale. V Centru sídlí přes 250 start-up firem zejména z oblasti internetu, mobilních i bezdrátových technologií a sociálních sítí. Právě v Sunnyvale nebo jeho nejbližším okolí mají svá sídla nebo klíčová vývojová centra nejvýznamnější IT firmy světa jako Google, Sun Microsystems nebo Microsoft. Pro přihlášení do CzechAcceleratoru stačí vyplnit jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na internetových stránkách www.czechacce­lerator.cz. Účastníky programu vybere panel odborníků složený ze zástupců agentury CzechInvest, Ministerstva průmyslu a obchodu, podnikatelů a investorů z ČR a odborné veřejnosti.

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte