Hlavní navigace

CzechInvest součástí konference WebExpo

8. 10. 2009

[Tisková zpráva] PRAHA, 8. října 2009: Jak mohou startující i zavedené ICT společnosti využít podpory Evropské unie nebo státu pro svůj další rozvoj – to bude hlavní téma agentury CzechInvest na blížící se konferenci WebExpo 2009. Ministerstvo průmyslu a obchodu ještě v říjnu vyhlásí třetí výzvu dotačního programu ICT v podnicích, ze kterého mohou české firmy získat na pořízení moderních IT systémů dotace od Evropské unie, agentura CzechInvest také rozjíždí projekt inkubátoru se sídlem v USA pro slibné domácí IT firmy.

„IT společnosti tvoří stále silnější součást české ekonomiky, kupříkladu v prvním pololetí letošního roku připravily IT firmy třetinu všech investic, na kterých jsme v tomto období pracovali, což dokazuje neutuchající zájem zahraničních i domácích společností o investice do tohoto odvětví,“ zdůrazňuje Jan Fried, specialista agentury CzechInvest na ICT sektor.

„Našim cílem je ale také podporovat vznik silných českých start-upů s globálním dosahem, proto také startuje projekt českého Technologického akcelerátoru. Ten má za cíl pomoct především začínajícím společnostem nebo univerzitním aktivitám. Bude sídlit v kalifornském Sunnyvale, přímo v jednom z nejúspěšnějších zařízení tohoto druhu v PlugandPlay­TechCenter. Obdobný národní inkubátoru už v něm provozují třeba Dánové nebo Kanaďané,“ připomněla Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

V technologickém akcelerátoru by se mělo vystřídat kolem deseti českých společností ročně. Pobyt v akcelerátoru jim uhradí agentura CzechInvest. Slibné podniky tak získají mnohem snazší přístup k potenciálním investorům i k nejmodernějším podnikatelským nápadům a technologiím. O projektu akcelerátoru CzechInvest promluví v rámci soutěže Startup Show, součásti konference WebExpo, ve které spolu soutěží začínající české web 2.0 projekty.

Moderní IT technologie navíc už v říjnu podpoří třetí výzva programu ICT v podnicích, ze kterého si úspěšní žadatelé rozdělí celkem miliardu korun. Oproti předchozím dvěma výzvám bude moci o evropské dotace žádat více firem. Jednak proto, že se okruh žadatelů rozšíří o nové oblasti činnosti a dále snížením minimální výše vlastních investic z 500.000 na 350.000 korun.

Dotace lze využít na koupi softwarových licencí, IT poradenství, vzdálenou správu nebo na pořízení počítačového vybavení jako jsou čtečky čárových kódů nebo kamerových a docházkových systémů, případně přípravu internetových stránek. V první výzvě programu, která byla vyhlášena v dubnu 2007, si nakonec dotace rozdělilo na 246 projektů.

VÍCE O KONFERENCI WEBEXPO
Konference WebExpo 2009 je druhým ročníkem úspěšné konference o webových technologiích, webdesignu a businessu na internetu. Jejím cílem je přinášet aktuální informace o dění na internetu, webu 2.0 a vývoji webových aplikací u nás i ve světě. Je připraveno mnoho praktických přednášek od prestižních českých a zahraničních odborníků z řad vývojářů, grafiků, podnikatelů a manažerů. Letošním hlavním partnerem konference je společnost Sun Microsystems. Konference se koná na půdě Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze 16. až 18. října 2009.

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?