Hlavní navigace

D-Link Boxee Box: Multimediální kostka pro digitální obývák

29. 9. 2010

[Tisková zpráva] K dostání od ledna 2011 s lokálním obsahem

Praha 29. září 2010 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, oznámila svoje plány na uvedení zařízení Boxee Box (DSM-380) v České republice na počátku příštího roku. Tento IPTV box s extravagantním designem ve tvaru černé kostky spojuje „otevřenou aplikační platformu” s funkcemi mediálního centra a prvky sociálních sítí. Připojuje se přímo k televizoru a umožňuje uživatelům rychlý a snadný přístup ke spoustě komerčních nebo individuálně naprogramovaných aplikací prostřednictvím integrovaného TV softwaru od společnosti Boxee Inc. Boxee Box dokáže pracovat s obsahem domácí sítě i s obsahem na internetu – například se sociálně-mediálními aplikacemi, jako je Facebook – a zobrazovat jej na TV, aniž by musel být připojen k stolnímu PC nebo notebooku. Pro snadné surfování z pohodlí vaší pohovky slouží dálkový ovladač s plnohodnotnou znakovou klávesnicí na zadní straně.

Boxee Box se začne prodávat v listopadu v USA, s obsahem přizpůsobeným na míru americkému trhu. Od ledna 2011 by pak měl být dostupný v České republice a vybaven lokálním obsahem. Cena očekávané novinky byla stanovena na 4 990 Kč bez DPH.

„Dnešní řešení pro domácí sítě musí být multifunkční a zároveň snadno ovladatelná,” zdůrazňuje Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká Republika, Slovensko a Bulharsko. „S Boxee Box uvádíme tento trend do praxe. Lidé jej mohou používat usazeni na pohodlné sedačce ve svém obýváku například pro přístup k aplikacím, správě svých videí, hudby a fotografií nebo pro komunikaci s přáteli na Facebooku – a to vše mohou ovládat pomocí praktického dálkového ovladače. Boxee Box spojuje multimediální a internetové centrum do jediného řešení, které dláždí cestu k IPTV aplikacím budoucnosti.”

Chytrá kostka s pozoruhodnými funkcemi
Stylový Boxee Box ve tvaru kostky spojuje výkonný hardware D-Link se softwarem Boxee Inc. a nabízí mnohem více než samotná televize. Aplikace pro IPTV, hudbu, předpověď počasí, hry atd. lze stisknutím několika tlačítek snadno vyvolat přímo na televizní obrazovce prostřednictvím integrované „otevřené aplikační platformy”. Uživatelům také nic nebrání v instalaci doplňků nebo ve vytváření dalších individuálních aplikací. Mediální centrum dále umožňuje spravovat a přehrávat videa, fotografie a hudební soubory nebo přenášet obsah z webu přímo na televizor. Zvlášť atraktivní funkcí je integrace sociálně-mediálních služeb, jako jsou Facebook, Youtube a Twitter, abyste mohli snadno komunikovat se světem třeba přímo z vašeho obýváku, sdílet nejnovější zprávy a informace a nebyli přitom vázáni na připojení ke stolnímu PC nebo notebooku.

Dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí na zadní straně a intuitivní uživatelské rozhraní zajistí všem členům rodiny snadný přístup k opravdu všestranné multimediální zábavě.

Od „H“ jako „HDMI” po „W” jako „Wireless N”
Kromě mnoha možností přenosu obsahu překvapí Boxee Box také další výbavou. Je postaven na výkonném čipu Intel CE4100 a umožňuje kabelové ethernetové i rychlé bezdrátové 802.11n (Wireless N) připojení. To zaručuje plynulé přehrávání a streamování HD obsahu s rozlišením až 1080p. Boxee Box má také dva USB porty, pro připojení externího úložiště dat, a HDMI port pro moderní televizory s velkou obrazovkou. K dispozici jsou také samostatné zvukové výstupy (digitální a analogové) pro připojení externího zvukového systému. Možnosti připojení završuje vestavěný slot pro SD kartu.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100”.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?