Hlavní navigace

D-Link míří s AirPremier do firemního sektoru

6. 2. 2006

[Tisková zpráva] D-Link uvádí nový firemní řiditelný bezdrátový přístupový bod v řadě AirPremier se dvěma LAN porty a podporou dvou pásem.

Londýn 16. ledna 2006 – Společnost D-Link představila další model ve svojí řadě bezdrátových přístupových bodů, zaměřený na podnikový trh. Řiditelný dvoupásmový přístupový bod D-Link AirPremier DWL-8200AP poskytuje flexibilní a výkonnou bezdrátovou síť s vysokou dostupností, umožňující souběžnou komunikaci na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz s podporou protokolů 802.11b/g a 802.11a.

DWL-8200AP přináší dokonalý bezdrátový provoz s maximální flexibilitou, umožňující zřídit dvě paralelní sítě pro organizace, které potřebují zajistit optimální dostupnost a rozšiřitelnost. S vestavěnou funkcí SuperG je možné dosáhnout ještě větší výkonnosti s rychlostí až 108 Mb/s v režimu 802.11g.

„DWL-8200AP s robustní konstrukcí v odolném kovovém pouzdru s uzamykatelnými konzolami byl speciálně navržen tak, aby splňoval požadavky firem na bezpečné a centrálně řízené bezdrátové sítě,“ řekl Balvinder Singh Phull, manažer komunikačního marketingu D-Link ve Spojeném království a Irsku. „Tento výrobek, schopný pokrýt potřeby náročných uživatelů pomocí dvou LAN portů pro hlavní a hostující síť, více SSID a až 16×802.1Q VLAN, je dalším příkladem technické vyspělosti řešení D-Link pro podniková prostředí.“

DWL-8200AP může být nakonfigurován do jednoho ze tří režimů: jako normální přístupový bod, jako point-to-point bridge (PtP) a point-to-multipoint bridge (PtMP), což například znamená, že režim v pásmu 11a je možné nastavit jako přístupový bod a přitom současně používat pásmo 11g pro přemostění. Přístupový bod může být napájen také přes Ethernet (802.3af PoE), což dovoluje nainstalovat tato zařízení v areálu podniku i na místech, kde nejsou k dispozici zásuvky elektrické sítě. DWL-8200AP vyniká mimořádně vysokou úrovní zabezpečení a podporuje šifrování WPA/WPA2-Enterprise a WPA/WPA2-Personal, 802.1× a AES šifrování a segmentaci uživatelů pro optimální ochranu. Označení WPA2 znamená, že podporuje 802.11i, což je nastávající standard pro ještě lepší zabezpečení.

Správci sítě mohou ovládat všechny funkce a nastavení DWL-8200AP přes webové konfigurační rozhraní nebo přes Telnet. Pro pokročilou správu a monitorování provozu může být použit také program D-Link AP Manager pro řízení bezdrátové LAN v podnikovém prostředí. DWL-8200AP je vybaven také podporou pro administrátorský software D-View SNMP. D-View se používá pro centrální správu a monitorování rozsáhlých sítí přes SNMP. Cena a dostupnost DWL-8200AP bude ne trhu během 1.čtvrtletí 2006 jak v České republice, tak na Slovensku za doporučenou maloobchodní cenu 9 050 Kč bez DPH. Cena zahrnuje také konfigurační program AP Manager a uzamykatelné konzoly pro montáž na zeď na ochranu proti krádeži.

O společnosti D-Link
Společnost D-Link, která byla založena před 20ti lety v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. S miliony vyrobených a distribuovaných síťových a komunikačních produktů má D-Link významné postavení na trhu a jeho produkty vykazují vysoký poměr cena/výkon. D-link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě.

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty