Hlavní navigace

D-Link nabízí výkonný 802.11n ADSL směrovač s označením „compatible with Windows 7“

[Tisková zpráva] ADSL2+ modem a směrovač řady Wireless N od D-Link je ideální pro domácnosti a malé kanceláře a nabízí snadné a rychlé bezdrátové připojení a ochranu sítě

Praha 1. prosince 2009 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, nyní přináší na trh vysoce výkonný 802.11n bezdrátový směrovač s ADSL modemem DSL-2741B, který získal jako jeden z prvních označení pro síťovou kompatibilitu s Windows 7 „Compatible with Windows 7”. DSL-2741B umožňuje více uživatelům v domácí nebo kancelářské síti rychlé přenosy multimédií a dat a navíc nabízí rozsáhlou sadou zabezpečovacích funkcí.

Program pro udělování loga „Compatible with Windows 7” má pomoci firmám při vývoji a testování systémů a zařízení, aby bylo zaručeno, že splňují standardy Microsoftu pro Windows 7. Cílem je zlepšit použitelnost těchto produktů pro zákazníky. Vylepšená verze směrovače DSL-2741B prošla příslušnými testy a získala označení kompatibility s Windows 7 na základě svého výkonu a snadné integrace s funkcemi nového operačního systému.*

„ADSL2+ modem a směrovač řady Wireless N je ideální zařízení pro více uživatelů doma nebo v kanceláři, kteří chtějí sdílet integrované vysokorychlostní rozhraní pro bezproblémové a bezpečné přijímání a odesílání fotografií, souborů, hudby, videa a e-mailů přes internet,” vysvětluje Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Možnosti automatického nastavení a zajištění konektivity, které jsou vestavěny do Windows 7, pomohou uživatelům lépe využívat funkcí, které nabízejí jejich sítě a zařízení. ”

Směrovač je vybaven modemem pro nejnovější standardy ADSL (ADSL2/2+), který podporuje stahování dat rychlostí až 24 Mb/s (download) a odesílání dat rychlostí až 1 Mb/s (upload). Zatímco většina směrovačů s ADSL modemem umožňuje širokopásmové připojení k internetu jen přes telefonní zásuvku, u tohoto modelu mohou uživatelé nastavit jeden z jeho ethernetových portů jako WAN rozhraní směrovače. Díky tomu lze DSL-2741B připojit k jakýmkoli jiným službám pro přístup k internetu, například přes rozvod kabelové televize. Majitelé DSL-2741B tak mohou využít svůj směrovač bez ohledu na to, jakého poskytovatele internetu si vyberou.

Bezdrátová část směrovače obsahuje ultra rychlou technologii 802.11n, která byla teprve nedávno oficiálně schválena organizací IEEE. Tato technologie umožní uživatelům kvalitní bezdrátové připojení z libovolného místa domu. Šifrování bezdrátového přenosu, které uživatelé často opomíjejí, protože jim jeho konfigurace připadá složitá, lze nyní díky funkci Wi-Fi Protected Setup (WPS) nastavit snadno pouhým stisknutím tlačítka. Směrovač je také plně zpětně kompatibilní s 802.11b/g bezdrátovými zařízeními. Obsahuje i čtyři ethernetové porty pro kabelové připojení PC, tiskových serverů a dalších síťových zařízení.

Mezi další funkce patří IPSec VPN pass-through, důkladné firewallové zabezpečení pomocí Stateful Packet inspection (SPI), protokolování útoků hackerů a Quality of Service (QoS) pro zajištění přednostního přenosu dat citlivých na zpoždění, aby uživatelé nepociťovali problémy při zvýšeném provozu v síti.

Směrovač D-Link DSL-2741B je skladem za doporučenou koncovou cenu 2 399 Kč bez DPH.

*Označení „Compatible with Windows 7“ se vztahuje jen na nejnovější verzi DSL-2741B

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy