Hlavní navigace

D-Link podporuje revoluci v promítání filmů

11. 9. 2008

[Tisková zpráva] Vybavení páteřní sítě pro rozvoj digitálních kin v Evropě bude zajišťovat společnosti D-Link.

Praha, 11. září 2008 – D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznamuje, že společnost Arts Alliance Media (AAM), jeden z předních evropských poskytovatelů služeb v oboru distribuce digitálních filmů, si vybrala D-Link jako dodavatele síťové infrastruktury pro všechna digitální kina, která budou zřizována AAM. Smlouva umožní přechod dosavadních kin v Evropě na plně digitální promítání, které poskytne filmovým divákům ty nejlepší filmové zážitky.

D-Link bude zásobovat a podporovat AAM prakticky v celém evropském regionu. Síť je budována ve 12 zemích a během následujících 3 let má být pro digitálním promítání vybaveno kolem 7000 kinosálů. Tato spolupráce bude uskutečněna za pomoci distribučního partnera, kterým je divize Azlan distribuční společnosti Tech Data Europe.

AAM je první společností v Evropě, která má zajištěné dlouhodobé smlouvy na digitální promítání filmů se společnostmi Twentieth Century Fox, Universal Pictures International, Paramount Pictures International, Walt Disney Studios International a Sony Pictures Releasing International. Tyto smlouvy umožní zavést digitální promítání během několika let až do 7000 promítacích sálů. Ve Spojeném království již AAM dokončila projekt „Digital Screen Network“ pro britskou organizaci UK Film Council, jehož výsledkem bylo zřízení 240 digitálních kin po celé zemi.

Hlavními faktory, které AAM při výběru dodavatele zvažovala, byly spolehlivost a obchodní kapacity D-Linku. Jeho přístup k zákaznické podpoře, vyjádřený heslem „Uvažovat globálně, jednat lokálně“. Bezesporu také skutečnost, že je považován za důvěryhodnou globální značku.

Richard Phillips, viceprezident pro technické operace v Arts Alliance Media, vysvětluje: „Přepínače D-Link poskytují špičkové parametry a spolehlivost za velmi příznivou cenu. Praktické zkoušky s mnoha produkty od předních síťových výrobců prokázaly robustnost a rozsáhlé možnosti správy produktů od D-Linku. Kromě toho jsou naše instalace digitálních kin dlouhodobými kontrakty. D-Link svým produktům natolik důvěřuje, že nám poskytl záruky, které přesahují náš požadavek na minimální průměrnou dobu trvání 10 let – to pro nás bylo samo o sobě velmi důležité. Projevili tak ochotu spolupracovat s námi jako opravdový partner a ne pouhý dodavatel.“

Síťové řešení dodávané společností D-Link zahrnuje gigabitové L3 přepínače DGS-3627 s 24 porty a 10Gb/s uplinky, gigabitové L2 přepínače DGS-3427 s 24 porty a zabezpečovací gigabitové L2 přepínače DGS-3200–10. DGS-3427 a DGS-3627 patří do rodiny gigabitových přepínačů D-Link xStack, která představuje kombinaci špičkového výkonu a robustního zabezpečení s možnostmi univerzální správy, škálovatelnosti a flexibilního nasazení.

DGS-3427 je používán jako řiditelný přepínač, zajišťující hlavní komunikační spojení mezi všemi projektory a centrálním zařízením. To je u každého projektoru podporováno přepínačem DGS-3200–10. L3 přepínač DGS-3627 se používá pro správu mediálního obsahu. Rychle distribuuje obsah do každého digitálního projektoru z centrálního knihovního serveru, který je připojen přes 10Gb/s rozhraní.

Jiří Kraval, Country Sales Manager společnosti D-Link Čeká republika, řekl: „To, že byl D-Link vybrán společností AAM pro tuto aplikaci, svědčí o spolehlivosti, výkonnosti a prvotřídní podpoře, kterou D-Link poskytuje a kterou by zákazník od lídra síťového trhu očekával. Velmi se těšíme na to, jak projekt digitálního kina revolučním způsobem změní provozování kin v Evropě, a na těsnou spolupráci s AAM při zajišťování úspěšného rozvoje tohoto projektu během příštích let.“

Pro zajištění podpory a dodávek vybavení od D-Linku pro AAM byl vybrán Azlan, který je divizí pro distribuci firemních síťových řešení ve společnosti Tech Data. Pal Croft, Business Development Manager pro Evropu, ve svém komentáři za Azlan řekl: „Partnerství mezi společnostmi Arts Alliance Media a D-Link je významným krokem vpřed směrem k rozvoji digitálního promítání podle specifikací DCI (Digital Cinema Initiatives) v Evropě a jsme rádi, že se můžeme spolu s D-Link Europe a Arts Alliance Media na podpoře tohoto rozvoje podílet. Díky naší celoevropské distribuční síti a špičkové logistické podpoře dokážeme poskytovat na míru upravené logistické služby, abychom pomohli D-Linku splnit všechny požadavky specializovaných dodavatelů audiovizuálních řešení a technologického zázemí.“

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu