Hlavní navigace

D-Link uvádí modemy pro kabelové připojení k internetu

2. 7. 2010

[Tisková zpráva] Certifikované modemy pro kabelové připojení DOCSIS/EuroDOCSIS 3.0 zlepšují přehrávání audio a video obsahu internetu v reálném čase, internetovou telefonii, hraní her náročných na datové přenosy a stahování souborů

Praha 30. června 2010 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, uvádí na evropský trh řadu integrovaných modemů pro kabelové připojení k internetu. Poskytovatelům kabelového připojení umožní zajistit svým zákazníkům nejvyšší rychlost internetového připojení a komplexní internetové služby s přidanou hodnotou. Nabídnou jim tak pohodlné a rychlé přehrávání audio a video obsahu internetu ve vysokém rozlišení, internetové televize a sdílení souborů. Zároveň tak budou schopni konkurovat alternativním technologiím přístupu k internetu, např. xDSL, 3G nebo satelitnímu připojení.

Modemy pro kabelové připojení společnosti D-Link jsou kompatibilní s nejnovějšími standardy DOCSIS/EuroDOCSIS 3.0 a podporují rychlost stahování, která je až osmkrát rychlejší než standardy DOCSIS/EuroDOCSIS 2.0. Řada provozovatelů kabelového připojení v současnosti své sítě modernizuje a rozšiřuje, aby těmto specifikacím vyhověla. Zákazníkům tak mohou nabídnout výhody vyplývající z nových standardů – přenosovou rychlost až 400 Mb/s při stahování dat a až 160 Mb/s při odesílání dat.

„Víme, že provozovatelé kabelového připojení požadují plně integrovaná zařízení, která fungují jako modem pro kabelové připojení a bezdrátový směrovač a mají hlasové funkce. Nové produkty D-Link vycházejí z naší hlavní specializace – směrovače DSL a zařízení IAD (Integrated Access Devices) – a nabízejí provozovatelům kabelového připojení jeden přístroj, který lze mnohem levněji nabízet na trhu a spravovat. Jedná se o první krok při realizaci naší vize modemů pro kabelové připojení v budoucnosti – jejich integraci se set-top-boxy pro kabelové připojení,” říká Kevin Wen, prezident D-Link Europe.

Čtyři produkty společnosti D-Link pro evropské provozovatele kabelového připojení, nabízejí širokou škálu funkcí, které zákazníkům poskytnou lepší výkon a služby. O tom, že splňují nejnovější standardy vysokorychlostních datových přenosů, svědčí certifikace produktů DCM-301 a DCM-704B pro standardy DOCSIS anebo EuroDOCSIS 3.0.

Modem pro kabelové připojení – model DCM-301
zvyšuje účinnost a efektivitu vysokorychlostního připojení uvolněním ucpané sítě a výrazně tak zrychluje stahování dat. Tento produkt využívá výhod nové generace krytů a vertikálního leštěného designu určeného k použití ve stojaté poloze.

Bezdrátový modem pro kabelové připojení a směrovač typu N – model DCM-702
zajišťuje špičkový výkon pro domácí i malé firemní sítě. Nabízí bezdrátové připojení i připojení kabelem pro rychlé přenosy dat, přehrávání multimediálních souborů na internetu ve vysokém rozlišení a hraní her. Je vybaven čtyřmi gigabitovými porty Ethernet a představuje tak ideální řešení pro malou firemní síť s více počítači nebo zařízeními.

Modem pro kabelové připojení podporující internetovou telefonii EMTA – model DCM-712 podporuje dvě telefonní linky, které splňují nejnovější specifikace interoperability PacketCable týkající se zajištění pokročilých služeb internetové telefonie v reálném čase. Uživatelé se tak mohou pomocí jednoho zařízení připojovat k internetu a současně využívat internetovou telefonii. Navíc poskytovatelům služeb umožňuje spolehlivě zajišťovat hlasové služby nevídanou rychlostí s využitím sítě HFC (Hybrid Fibre-Coax).

Bezdrátový směrovač pro kabelové připojení typu N a internetovou telefonii EMTA – model DCM-704B kombinuje funkce modelů DCM-702 a DCM-712. Zajišťuje rychlé bezdrátové připojení typu N a připojení přes gigabitový port Ethernet, díky kterému mají uživatelé k dispozici mimořádně rychlé připojení k internetu. Je vybaven dvěma porty pro telefony FXS – uživatelé tak mají k dispozici dvě paralelní připojení pro internetovou telefonii využívající standard internetové telefonie PacketCable a funkci QoS společnosti D-Link.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100”.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku