Hlavní navigace

D-Link uvádí první bezdrátovou internetovou kameru s podporou 3G mobilního videa

25. 8. 2006

[Tisková zpráva] Společnost D-Link oznámila uvedení bezdrátové internetové kamery Securicam DCS-2120. Kamera DCS-2120, vyvinutá pro domácnosti a malé kanceláře, poskytuje možnost vzdáleného sledování živého videopřenosu a poslechu zvuku prostřednictvím 3G mobilního telefonu nebo PDA v reálném čase z libovolného místa v oblasti pokrytí mobilními službami technologie 3G. Je vybavena také webovým serverem, velmi citlivým snímačem pro použití při slabém osvětlení nebo v noci, a funkcí čtyřnásobného digitálního zvětšení obrazu (4x zoom). Ke kameře je zdarma dodáván software pro ovládání kamery a střežení prostoru, který umožňuje pracovat až s šestnácti kamerami na jednom monitoru.

Pomocí funkce Snapshot je možné zachycovat obrázky z kamery a ukládat je na pevný disk počítače bez nainstalování jakéhokoliv dodatečného programu. Možnost spouštění nahrávání záznamu při detekci pohybu a možnost načasování nahrávání znamená, že jsou obrázky ukládány na pevný disk počítače, jen když je zjištěn pohyb nebo když nastane naplánovaný čas nahrávání. To šetří místo na disku a čas, promarněný prohlížením nepotřebných obrázků. Pro rychlé a účinné zajištění bezpečnosti je možné nastavit detekci pohybu také tak, aby se při zjištění pohybu odeslala varovná e-mailové zpráva spolu se zachycenými statickými obrázky na zadanou adresu.

IP kamera DCS-2120 má vestavěné webové rozhraní pro snadné používání a ovládání. Pro efektivní a flexibilní dozor uvnitř budov i v jejich okolí je kamera vybavena rozhraním pro 802.11.g bezdrátovou síť a má také 10/100BASE-TX Ethernet port, který umožňuje pohodlné připojení k ethernetové kabelové síti nebo přes širokopásmový směrovač k Internetu. DCS-2120 podporuje rozlišení až 640×480 při frekvenci až 30 snímků za sekundu.

„S narůstajícím používáním 3G mobilních telefonů přináší bezdrátová internetová kamera DCS-2120 skutečnou mobilní ostrahu pro zabezpečení domů i podniků. Aplikací je bezpočet, když uvážíte, že nyní můžete sledovat živý přenos videa přes libovolný kompatibilní 3G telefon, PDA nebo webový prohlížeč z libovolného místa na Zemi. Může to být cokoli, od dohlížení na děti až po sledování, co se děje ve vaší firmě, když jste někde daleko,“ vysvětlil Balvinder Singh Phull, manažer marketingu komunikací D-Link ve Spojeném království a Irsku. „Myslím, že je to první IP kamera, která nabízí podporu pro 3G, a na rozdíl od mnoha konkurenčních produktů je dohlížecí software dodáván zdarma přímo s kamerou.“

Kamera DCS-2120 dodržuje standard UPnP, který umožňuje počítačům, běžícím pod Windows XP/ME, automaticky rozpoznat kameru a přidat ji do sítě. Kameru lze tak snadno nainstalovat a integrovat do každé sítě. Kamera se chová jako síťové zařízení a lze s ní pracovat a sledovat její obraz z libovolného místa sítě. Pokud se uživatelé zaregistrují u jedné z mnoha bezplatných webových dynamických DNS služeb, mohou přiřadit kameře jednoduše zapamatovatelné jméno a doménu (např. www.mojekamera­.mojeddns.com). To jim umožňuje dálkový přístup ke kameře bez toho, aniž by si museli pamatovat IP adresu, které může být navíc změněna jejich poskytovatelem internetových služeb.

DCS-2120 je již k dispozici u autorizovaných distributorů a má doporučenou maloobchodní cenu 8.286 Kč bez DPH.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom