Hlavní navigace

D-Link zahájil dodávky 802.11n přístupových bodů pro malé a střední podniky

22. 10. 2008

[Tisková zpráva] Praha 21. říjen 2008 – D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, představuje svoje první řešení pro 802.11n WLAN, které je určeno speciálně pro malé a střední podniky (SMB). Nové bezdrátové přístupové body (AP) nabízejí větší šířku pásma a lepší pokrytí, mnoho provozních režimů, flexibilní správu a napájení přes Ethernet (PoE).

V současnosti je dodáván dvoupásmový přístupový bod AirPremier® N Dual Band ve verzi s protipožárním pouzdrem – DAP-2590. Nabízí robustní funkce přizpůsobené potřebám SMB a je vestavěn do odolného pouzdra, které splňuje přísné protipožární předpisy pro umístění zařízení v uzavřených prostorech, kudy může proudit vzduch mezi místnostmi, například nad sníženým stropem nebo pod zvýšenou podlahou. (Zařízení a materiály vhodné pro taková prostředí jsou označovány jako „plenum-rated“.)

V průběhu 4. čtvrtletí 2008 bude dostupný také dvoupásmový přístupový bod v běžném pouzdře – DAP-2553, univerzální řešení pro rozvíjející se podniky, které chtějí využívat novou generaci 802.11n lokálních bezdrátových sítí (WLAN). Je navržen speciálně pro prostředí SMB a dává síťovým administrátorům možnost spravovat a řídit bezpečnou dvoupásmovou bezdrátovou LAN.

Pro usnadnění instalace mají oba vysokorychlostní přístupové body D-Link vestavěnou podporu pro 802.3af PoE, což dovoluje montovat zařízení i na místa, kde nejsou snadno dostupné elektrické zásuvky pro napájení. Pomocí tří odpojitelných antén zajišťují oba nové přístupové body optimální pokrytí s maximální rychlostí bezdrátového přenosu až 300 Mb/s* v pásmu 2,4 nebo 5 GHz. Tyto vlastnosti a také podpora funkcí Wi-Fi Multimedia (WMM) Quality of Service z nich dělají ideální řešení pro datové, hlasové a video aplikace.

„Nové bezdrátové přístupové body ze skupiny Wireless N mají všechny pokročilé funkce řady AirPremier včetně několika provozních režimů a flexibilní správy,“ uvedl Jiří Kravál, Country sales manager společnosti D-Link Česká republika. „Jsou určeny pro SMB, které chtějí využívat výhod přepínatelného dvoupásmového přístupového bodu při zachování zpětné kompatibility se stávajícími 802.11a a 802.11g zařízeními a díky variantě s protipožárním pouzdrem jsou ideální pro montáž v interiéru.“

Pro zajištění bezpečnosti bezdrátové sítě podporují dvoupásmové přístupové body AirPremier N individuální i firemní úroveň zabezpečení WPA a WPA2 (802.11i) s podporou pro RADIUS a Microsoft Network Access Protection (NAP), které omezují přístup na základě identity klientského PC a firemní bezpečnostní politiky. Mezi další bezpečnostní opatření patří filtrování MAC adres, segmentace bezdrátové LAN, blokování vysílání SSID, detekce pirátských AP a časový rozvrh bezdrátového vysílání.

Oba firemní bezdrátové přístupové body jsou vybaveny několika provozními režimy. Mohou pracovat například jako AP, Wireless Distribution System (WDS), WDS s AP a bezdrátový klient, takže je lze nakonfigurovat pro optimální fungování sítě a mohou sloužit i jako most a zároveň poskytovat přístup k síti dalším klientům.

Přístupové body D-Link AirPremier N Dual Band s PoE obsahují také pokročilé funkce, například pro vyrovnávání zátěže pro řízení objemu provozu a pro Spanning Tree protokol. Zdarma je dodáván program D-Link AP Manager II, který umožňuje správu přes hranice podsítí. AP Manager II nabízí uživateli snadné ovládání nejen nových DAP-2590 a DAP-2553, ale také starších přístupových bodů včetně DWL-3200AP, DWL-8200AP, DWL-2700AP a DWL-7700AP. Uživatelé tak mohou provozovat kombinaci těchto modelů s jednotným ovládáním a monitorováním z centra.

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze