Hlavní navigace

Datový sklad Celní správy s novým SQL serverem

26. 10. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 26. října 2009 – Datový sklad Celní správy ČR je dosud největší implementací datového skladu a celkově i Business Intelligence řešení ve státní správě. Celý systém před nedávnem prošel zásadním upgradem na nový Microsoft SQL Server 2008, umožňujícím výrazný nárůst výkonu datového skladu. Komplexní řešení datového skladu je společným projektem společností Adastra a Aquasoft.

Celní správa ČR spravuje obrovské množství dat, které souvisí se širokým polem působnosti této instituce. Patří sem např. celní dohled nad zbožím v rámci Evropské unie, správa spotřebních daní, kontrola oprávnění v oblasti nákladní silniční dopravy a kontrola zahraničního obchodu s vojenským materiálem. Do činnosti Celní správy spadá také provádění společné zemědělské politiky Evropského společenství, kontrola nakládání s odpady a obchodu s chráněnými druhy fauny a flóry, či nelegální zaměstnávání cizinců. V neposlední řadě je také zařazena jako jedna ze složek integrovaného záchranného systému v rámci státu.

„Všechny tyto oblasti předtím obsluhovaly řádově desítky primárních systémů, které bylo zapotřebí sjednotit do komplexního informačního systému na jedné platformě, tedy datového skladu,“ říká Ing. Tomáš Vinš, manažer projektu ze společnosti Aquasoft. Toto řešení tvoří centrální datovou základnu pro komplikované informační prostředí Celní správy a představuje významný zdroj dat pro další spolupracující organizace.

Přechod na nový server Microsoft SQL Server 2008 umožnil výrazný nárůst výkonu celního skladu, tedy posílení efektivity, a také zrychlení odezvy pro koncové uživatele resp. zvýšení uživatelského komfortu. „K přechodu na Microsoft SQL Server 2008 došlo postupně. Uživatelé novou verzi používají od června 2009 a v současnosti dochází k jeho dalšímu rozvoji, jako například zapracovávání nových požadavků na výstupy nebo provádění úprav datových struktur,“ upřesňuje Tomáš Vinš.

“Upgrade proběhl úspěšně včetně dodržení všech termínů, které stanovil zákazník. Současně se podařilo vyřešit technický problém fixace, který se následně promítl do oficiálního service packu společnosti Microsoft,“ dodává Ing. Jiří Vácha, Manager, Business Development – Public ze společnosti Adastra.

Rozvoj komplexního řešení datového skladu a Business Intelligence Celní správy České republiky bude probíhat i v následujících letech. Datový sklad Celní správy ČR získal ocenění Microsoft Award 2009 za nejlepší BI řešení.

AQUASOFT spol. s r.o.
Aquasoft patří mezi přední firmy na domácím trhu v oblasti dodávek rozsáhlých softwarových aplikací. Zaměřuje se na řešení podporující klíčové procesy středně velkých a velkých společností a státních institucí. Patří ke stabilním a dynamicky rostoucím společnostem s týmem složeným z více než stovky kvalifikovaných profesionálů. Zákazníky se snaží oslovovat osobním přístupem odborníků, smyslem pro individualitu klienta a prémiovou kvalitou poskytovaných služeb.

O společnosti Adastra
Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která dodává špičková softwarová řešení pro váš business. Evropské aktivity firmy jsou řízeny z centrály v Praze a prostřednictvím poboček v Londýně, Frankfurtu n. M, Bratislavě, Ostravě a Sofii. Severoamerická kancelář Adastry je v kanadském Torontu. Technologicky nezávislá řešení odrážejí rozsáhlé zkušenosti firmy načerpané z realizace stovek projektů, například pro společnosti Ahold, Allianz, Bank of Montreal, Barclays Bank, Bell Canada, Cetelem, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, DHL, Dresdner Bank, Generální ředitelství cel, GTS Novera, Komerční banka, Orange Slovensko, Telefónica O2, Tipsport, Vodafone, Volkswagen AG, či zdravotnické instituce jako Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, nemocnice Milosrdných bratří Brno a další. Více informací na www.adastra.cz a www.adastragrp.com.

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?