Hlavní navigace

Významná zakázka z bankovního sektoru: DekaBank vybrala společnost T-Systems jako svého dodavatele ICT

18. 6. 2010

[Tisková zpráva] Nová komplexní informační a komunikační infrastruktura (all-in-one). Kontrakt byl uzavřen na dobu šesti let.

Společnost T-Systems zaznamenala významný úspěch v bankovním sektoru.

T-Systems bude realizovat kompletní převod a provoz informační a komunikační infrastruktury pro bankovní ústav DekaBank. V budoucnosti bude dále společnost. T-Systems odpovědná za hlasové a datové služby, správu desktopů a služby datového centra. Obě strany podepsaly kontrakt na šest let. Objem celé zakázky bude v řádech milionů euro.

Skupina DekaBank patří mezi největší finanční instituce, spravuje fondy za více než 178 miliard euro a více než pět milionů účtů v Lucembursku a Švýcarsku a patří mezi významné instituce v Německu. „Hledali jsme strategického IT partnera pro další období, ve kterém chce naše společnost dosáhnout významných cílů v oblasti flexibility IT a redukce nákladů. Současně jsme hledali inovativního dodavetele, který nám pomůže transformovat naše IT prostředí a aplikace. Společnost T-Systems nás v těchto ohledech velmi zaujala,“ říká Dr. Friedrich Oelrich, člen představenstva DekaBank, odpovědný za IT. Zakázka také zahrnuje řadu bezpečnostních procedur, které ochrání citlivá bankovní data proti neoprávněnému přístupu a zneužití.

V souladu s migračním plánem budou nové technologie nasazovány na konci roku 2010. Společnost T-Systems nastaví kompletně nové prostředí. Provoz bankovních aplikací bude na dynamické platformě. To znamená, že zákazník získá veškeré služby, které požaduje, a bude je platit podle toho, jak je využije. „Tento model nám umožní zásadně redukovat náklady ve srovnání se stávajícím stavem,“ dodává Friedrich Oelrich. Společnost T-Systems bude podporovat provozní úspory pomocí integrované hlasové a datové komunikace na protokolu IP.

„Kontrakt s DekaBank je pro nás velmi důležitý. Podařilo se nám získat dalšího zákazníka ve finančním sektoru. Zákazník byl velmi zaujat naší nabídkou, kdy veškeré služby zajišťuje jeden poskytovatel. Žádný jiný ICT provider v Evropě nemůže takový rozsah služeb nabídnout,“ říká Reinhard Clemens, člen představenstva společnosti Deusche Telekom a generální ředitel společnosti T-Systems.

Smlouva obsahuje také integraci specifických bankovních řešení. Patří sem například kritické bankovní aplikace, které zajišťují automatický nákup a prodej. Tyto systémy, které zajišťují burzovní a bankovní transakce, pracují v reálném čase a nesmí zaznamenat žádný výpadek.

Služby bankovním institucím nabízí společnost T-Systems i v České republice. Nabídka zahrnuje široký rozsah produktů a řešení od základních telekomunikačních prvků a infrastruktury až po správu, dohled a provoz kritických aplikací.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Penny Market podporuje české potraviny

Penny Market podporuje české potraviny

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?