Hlavní navigace

Společnosti Dell a EMC prodloužily své strategické partnerství a rozšiřují oblast vzájemné spolupráce

12. 12. 2008

[Tisková zpráva] Společnosti podepsaly novou dlouhodobou smlouvu a pokračují v úspěšném partnerství. Dell zařadil nový storage systém EMC do svého portfolia.

Praha 10. prosince 2008 — Společnosti Dell a EMC dnes oznámily uzavření dlouhodobého kontraktu, kterým se jejich strategická aliance prodlužuje až do roku 2013. Jako první krok v novém partnerství se společnosti dohodly na zařazení storage systému EMC Celerra NX4 do skupiny produktů Dell/EMC.

„Prodloužením a prohloubením našeho partnerství budeme i nadále schopni zákazníkům po celém světě dodávat nejmodernější plně integrovaná datová centra,“ řekl Michael Dell, předseda představenstva a generální ředitel firmy a dodal: „Uživatelé a podniky v dnešní globální době produkují neuvěřitelné množství dat. Naproti tomu současná ekonomická situace klade extrémní důraz na efektivitu systémů, jejich konsolidovatelnost a virtualizaci. Přesně toto jsme pak díky našemu dlouhodobému partnerství a vývoji schopni zaručit a zákazníkům dodat.“

Michal Fišer, generální ředitel EMC v České republice, uvedl: „Tento partnerský vztah vznikl v době složitých ekonomických podmínek díky zájmu obou společností nabízet zákazníkům kvalitní řešení rostoucích nároků na ukládání dat při zachování maximální efektivity využitých nákladů.“ Pavel Zentrich, generální ředitel Dell ČR dodal: „I když dnešní Dell a EMC se v mnohém liší od své podoby v roce 2001, kdy aliance vznikala, zůstal nám stále společný cíl. Tím je závazek dodávat zákazníkům špičkové technologie, které co nejúčinněji ochrání jejich investice do IT a zajistí co nejrychlejší návratnost vynaložených prostředků.“

Skutečnost, že zákazníci vztahu Dell/EMC důvěřují a profitují z něj, dokazuje více než 60.000 dodaných řešení, která byla do této chvíle po celém světě uvedena do provozu. Nejnovější studie analytické společnosti Gartner (Magic Quadrant) rovněž prokazuje, že společnosti EMC a Dell jsou v současnosti leadry na trhu v oblasti středních diskových polí . Další rozšíření volby pro zákazníky přinese systém Celerra NX4, který představila společnost EMC letos v srpnu a do portfolia Dellu bude zařazen již začátkem roku 2009. Celerra NX4 je ucelené storage řešení, které pomáhá zákazníkům konsolidovat technologie NAS, iSCSI a Fibre Channel v jediné platformě a efektivněji tak využívat vynaložené náklady.

Partnerství Dellu a EMC vzniklo v říjnu 2001. Jeho cílem bylo od počátku pomáhat zákazníkům snižovat složitost systémů, efektivněji ukládat data, spravovat a využívat datová centra s přihlédnutím ke zlepšení bezpečnosti ukládaných dat. Mezi milníky spolupráce Dellu a EMC v roce 2008 patří:

  • Nejnovější sortiment síťových storage systémů Dell|EMC CX4 představený v srpnu, nabízející nejmodernější technologie, vynikající konektivitu, funkcionalitu thin provisioning, vysokou úroveň výkonu a zabezpečení. Jedná se o první diskové pole střední třídy na trhu, které podporuje SSD disky.
  • V lednu Dell představil Dell AX4–5 – výhodné pole střední třídy, které lze škálovat až pro 60 disků s podporou moderních prvků jako snapshot nebo replikace.
  • Minulý měsíc obě společnosti spolupracovaly v oblasti deduplikace dat, což je jeden z nejrychleji rostoucích segmentů na trhu storage systémů. Dell a EMC spolupracují, aby pomohly zákazníkům snížit jejich náklady na zálohování a zvýšit efektivitu prostřednictvím cílených deduplikačních technologií.
120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu