Hlavní navigace

DELL A VMware přináší virtualizaci do všech míst

12. 3. 2008

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie 11. března 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, oznamuje rozšíření spolupráce s Dell. Obě firmy tak pomohou zákazníkům usnadnit virtualizaci pomocí strategie, která umožňuje objednat „jediným kliknutím“ servery Dell PowerEdge vybavené hypervisorem VMware ESX 3i. Tato iniciativa, představená na nedávné konferenci VMworld Europe v Cannes, je první z řady inovací, které budou rozšiřovat zavádění virtualizace jako standardní součásti technologie datového centra.

Dell zahájí proces instalace hypervisoru VMware ESX 3i do všech pro virtualizaci certifikovaných serverů Dell PowerEdge od začátku dubna. Zákazníci budou moci nakupovat jediným kliknutím a budou mít usnadněnou přípravu, nasazení a správu virtualizačního řešení. Další informace naleznete na adrese www.dell.com/vmwa­renow.

„Virtualizace radikálně zjednodušuje IT – a my jsme jediným prodejcem, který ji dodává zákazníkům po stisknutí jediného tlačítka,“ uvedl Brad Anderson, hlavní viceprezident Dell Business Product Group. „Uvolňujeme potenciál virtualizace – od serverů po úložiště dat – a usnadňujeme zákazníkům její využití.“

„Dell a VMware spolupracují na základě sdílené vize virtualizace,“ sdělila Diane Greene, prezidentka a CEO VMware. „Dell připravuje svoje servery pro virtualizaci pomocí hypervisoru VMware ESX 3i a dává tak své řadě PowerEdge schopnost řešit konsolidaci serverů. Zákazníci mohou upgradovat z hypervizoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3 (VI3). VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji bez narušení poskytované služby.“

Podpora výhod virtualizace
Implementací hlavního proudu virtualizace, vše prostupující architektury datového centra, mohou zákazníci okamžitě snížit svoje kapitálové a provozní náklady až o 30 – 50 %, zlepšit bezpečnost, pomoci zajistit kontinuitu provozu a získat ekologičtější IT prostředí. ServeryDell PowerEdge poskytují zákazníkům ideální platformu pro vybudování takových prostředí.

Dell PowerEdge 2950-III a nové blade servery Dell PowerEdge M-Series drží 1. místo ve výkonnostním testu mezi virtualizačními servery. Řada M-Series je navíc zkonstruována bez použití prvků obsahujících olovo, což zákazníkům dále pomáhá ve snižování nepříznivého dopadu jejich technologie na životní prostředí.

Ve spojení s nedávno představenými diskovými poli Dell EqualLogic PS5000 Series a službami Dell Virtualization Readiness Assessment přináší tato řešení zákazníkům kompletní, zjednodušené a ekologičtější end-to-end datové centrum připravené pro virtualizaci.

Hypervisor VMware ESX 3i je založen na jádru virtualizační technologie VMware, kterou používá více než 100 000 zákazníků. Je to nejmenší (32MB) hypervisor svého druhu, poskytující vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti, a je to virtualizační platforma zcela nezávislá na operačním systému. VMware ESX 3i umožňuje jednoduchou konsolidaci serverů s rychlou a snadnou implementací – první virtuální stroj může začít pracovat během několika minut po nabootování serveru s předkonfigu­rovanými a optimalizovanými hardwarovými sestavami.

Zákazníci mohou upgradovat z hypervisoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3. VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji, aby byl minimalizován výpadek služby. VI3 je také kompatibilní s řešeními VMware pro virtualizaci a správu desktopů.

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?