Hlavní navigace

DELL DOKONČUJE AKVIZICI SPOLEČNOSTI ASAP SOFTWARE

21. 11. 2007

[Tisková zpráva] Společnosti Dell a ASAP Software chtějí zjednodušit IT služby pro zákazníky prostřednictvím komplexního softwarového řešení

Praha, 19. listopadu 2007 — Společnost Dell dnes oznámila, že dokončila akvizici společnosti ASAP Software, předního poskytovatele softwarových řešení a licenčních služeb a bývalou dceřinou společnost firmy Corporate Express.

Akvizice pomůže zjednodušit informační technologie, neboť se propojí oblast působnosti společnosti Dell jako předního dodavatele komerčních technologií a služeb, a odborné know how společnosti ASAP v oblasti softwarových licencí a správy aktiv. Společnost Dell obohacuje svou činnost v oblasti softwaru o know how společnosti ASAP týkající se správy licencí, nákupu, obnovy a dodržování pravidel pro užívání software. Kupní cena činila přibližně 340 mil. USD.

„Dokončení této akvizice, která má pro společnost Dell strategický význam, představuje další důležitý krok v naší snaze pomáhat našim zákazníkům využívat technologie k nalezení nových řešení a zajištění svého růstu,“ řekl David Marmonti, prezident společnosti Dell pro EMEA. „Jsme přesvědčeni, že pro naše zákazníky máme jedinečnou a zajímavou nabídku a že máme příležitost významně ovlivnit vývoj na trhu IT.“

Tyto dvě společnosti spojí své úsilí směřující k vytváření a realizaci řešení pro své zákazníky, jež zvyšují účinnost, ovladatelnost a flexibilitu technologií. Akvizice společnosti ASAP je dalším krokem v dlouhodobém úsilí společnosti Dell, zaměřeném na zjednodušení IT služeb pro zákazníky. To je založeno především na snižování nákladů a složitosti řešení.

V průběhu posledních měsíců společnost oznámila několik kroků na podporu zjednodušení IT služeb, včetně Dell On-Demand Desktop Streaming, které přináší vyšší zabezpečení, snadnější ovládání a lepší spolehlivost v desktop prostředích. Dalším příkladem je Unified Communications, které pomáhá zákazníkům zjednodušit systémy a zlepšit jejich produktivitu díky nespočetnému množství různých komunikačních možností. Divize Data Center Solutions společnosti Dell se zabývá specifickými potřebami rozsáhlých datových center pro zákazníky, jejichž podnikání závisí na firemních počítačových řešeních. Nedávná akvizice společnosti SilverBack Technologies, Inc. (poskytovatele platformy pro poskytování služeb) společností Dell a ohlášený plán na získání společnosti EqualLogic (přední poskytovatel vysoce výkonných úložných zařízení iSCSI SAN) dále podtrhují závazek společnosti Dell zjednodušovat IT.

Společnost ASAP poskytuje výrobky a služby, které pomáhají společnostem a státním institucím vyhodnocovat, získávat a spravovat aktiva v oblasti IT. Její dceřiná společnost, License Technologies Group, se specializuje na poskytování licencí a služby v oblasti e commerce pro vydavatele softwaru a jejich partnery.

„Naše know how v oblasti softwarových licencí a naše snaha zajistit naprostou spokojenost zákazníků byly základem našeho podnikání,“ řekl Hervé Jezic, prezident společnosti ASAP pro Evropu. „Jsme nadšeni možností rozšířit svou oblast působnosti a dát k dispozici naše jedinečné schopnosti, abychom posloužili ještě širší skupině zákazníků.“

Další informace o úsilí společnosti Dell o zjednodušení IT služeb lze nalézt na www.dell.com/sim­plify.

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace