Hlavní navigace

Experton Group: Společnost Deutsche Telekom je leaderem cloud computingu v Německu

4. 6. 2010

[Tisková zpráva] Deutsche Telekom je vedoucím poskytovatelem služeb cloud computingu pro střední firmy a korporátní zákazníky. Jediný poskytovatel s vlastní infrastrukturou a garantovanými službami. Kompletní portfolio – od software jako služby až po privátní cloud. Cloud computing poskytuje společnost T-Systems i na českém trhu.

Experton Group hodnotí Deutsche Telekom jako vedoucího poskytovatele služeb založených na cloud computingu v Německu. „ Benchmark poskytovatelů cloud služeb v roce 2010,“ první studie od mezinárodní analytické firmy, zařazuje skupinu Deutsche Telekom jako leadera pro malé a střední firmy. Společnost T-Systems, která se v rámci skupiny Deutsche Telekom cloud computingu také věnuje, byla vyhodnocena jako přední poskytovatel pro korporátní zákazníky a dále za řešení privátních cloudů a sítí s částečně omezeným přístupem (hybridní cloud). Experton zároveň uvádí, že Deutsche Telekom může poskytovat cloud computing na celém území Německa díky vysokorychlostní síti a bezpečným datovým centrům. Společnost tak zajišťuje ucelenou nabídku služeb na vlastní infrastruktuře a s garancí parametrů a kvality.

Experton ve své studii srovnává cloud computing provozovaný poskytovateli IT a hodnotí jej na základě strategických, technologických a produktově orientovaných ukazatelů a cílových segmentů.

V oblasti malých firem hodnotí Experton velmi pozitivně atraktivitu nabídky Deutsche Telekomu. Služby pokrývají většinu potřeb průměrné malé firmy. Hlavní zaměření je na řešení software jako služby (SaaS), řešení pro spolupráci, vztahy se zákazníky (CRM) a e-komerci, známou také jako infrastruktura jako služba (IaaS).

Pro středně velké firemní zákazníky, kteří mají od 100 do 1000 počítačů, pokrývá nabídka Deutsche Telekomu všechny klíčové potřeby. Experton vyzdvihuje dynamické služby v oblasti serverů a infrastrukturních služeb. Podle studie mohou zákazníci tyto služby, výpočetní výkon a datový prostor využívat flexibilně podle aktuálních potřeb a širokého spektra připravených scénářů.

Dynamické služby tvoří také jádro služeb založených na cloud computingu od společnosti T-Systems pro korporátní zákazníky. Přínosy spojené s platbou za použití efektivně snižují náklady na provoz SAP aplikací a CRM systémů. „Portfolio je výjimečně atraktivní s ohledem na synergii v celém koncernu Deutsche Telekom stejně jako možnosti pro širokou skupinu zákazníků,“ uvádí studie od Expertonu. Dále doplňuje, že společnost T-Systems disponuje potřebnou konektivitou a vlastní bezpečnou infrastrukturou, která je nezbytná pro provoz cloud computingu a umožňuje tak garantovat kvalitu a dostupnost služeb. Tento fakt je klíčový pro úspěch služeb poskytovaných ze sítě a kritických firemních aplikací.

Řešení provozovaná formou cloud computingu poskytuje T-Systems i na českém trhu. Díky vlastní infrastruktuře a bezpečným datovým centrům tak přináší lokálním i mezinárodním zákazníkům širokou škálu služeb založených na cloud computingu a při využití dynamických služeb umožňuje snížení firemních nákladů a investic na ICT.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti. Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…