Hlavní navigace

Digital River kupuje firmu element 5

20. 4. 2004

[Tisková zpráva]

Digital River kupuje firmu element 5

Digital River, Inc. (index Nasdaq: DRIV) * Digital River kupuje největšího evropského poskytovatele outsourcingových služeb v oblasti elektronického obchodování pro vydavatele software * Akvizice přispěje k výraznému rozšíření zákaznické základny firmy * Firma posiluje svojí pozici na tomto rychle rostoucím trhu

Minneapolis (USA, Minnesota), 20. dubna 2004 – Společnost Digital River, Inc. (index Nasdaq: DRIV), světová jednička v oblasti outsourcingu elektronického obchodování dnes oznámila, že podepsala definitivní smlouvu o koupi soukromě vlastněné společnosti element 5 AG. V souladu s podmínkami transakce zaplatila firma Digital River 120 milionů dolarů v hotovosti. Kromě toho může společnost Digital River zaplatit dalších až 2,5 milionu dolarů v hotovosti v závislosti na výsledcích firmy element 5 v prvních 24 měsících po ukončení transakce. Za účelem financování transakce si společnost Digital River otevřela úvěrovou linku ve výši 45 milionů dolarů u banky Harris Trust and Savings Bank.

Joel Ronning, generální ředitel a předseda představenstva firmy Digital River, řekl: „Koupě společnosti element 5 je pro společnost Digital River významným krokem v rámci naší mezinárodní růstové strategie. Díky této akvizici výrazným způsobem posílíme naši pozici v Evropě, staneme se konkurenceschop­nějšími na tomto rychle rostoucím trhu a můžeme očekávat zvýšení finančních výnosů pro naše akcionáře. Akvizicí vznikne silná firma, stavící na silné pozici společnosti Digital River v oblasti outsourcingu elektronického obchodování a na síti zákazníků z řad vydavatelů software, kterou přináší společnost element 5. Využitím synergií mezi oběma společnostmi očekáváme v roce 2004 a následujících letech růst výnosů společnosti Digital River.“

Společnost element 5 byla založena v roce 1996 jako soukromě vlastněná společnost nabízející outsourcing elektronického obchodování pro významné vydavatele software ve 150 zemích celého světa. Díky silné pozici firmy element 5 v Evropě, je tato společnost druhým největším poskytovatelem outsourcingu elektronického obchodování pro vydavatele software na světě. Společnost každoročně zpracovává více než 2 miliony transakcí a má více než 10 tisíc zákazníků. V důsledku akvizice se společnost element 5 stává stoprocentně vlastněnou dceřinou firmou společnosti Digital River a její sídlo i nadále zůstává v německém Kolíně nad Rýnem.

Gerrit Schumann, generální ředitel, předseda představenstva a spoluzakladatel firmy element 5, říká: „Společnost element 5 se stejně jako firma Digital River snaží poskytovat služby v oblasti outsourcingu elektronického obchodování pro vydavatele software. Pevně věříme, že nám akvizice poskytne další možnosti růstu a budeme tak moci zákazníkům a prodejcům nabídnout nejširší sortiment softwarových produktů od předních vydavatelů.“

Společnost Digital River také oznámila, že si u banky Harris Trust and Savings Bank otevřela úvěrovou linku. V rámci této úvěrové linky si firma může půjčit až 45 milionů dolarů do 28. května 2004 a poté až 30 milionů dolarů se splatností do 30. června 2005. Úvěrová linka je zajištěna hotovostí a pohledávkami firmy.

V pondělí 19. dubna 2004 pořádala společnost Digital River pořádat konferenční hovor na téma akvizice firmy element 5. Konferenční hovor začal v 16:45 východoamerického času a zúčastnil se jej Joel Ronning, generální ředitel a předseda představenstva firmy Digital River a Carter Hicks, finanční ředitel firmy Digital River.

Kdo se chtěl zúčastnit živého vysílání konference, mohl zavolat na číslo 877–422–0170 (zájemci z USA a Kanady), nebo 706– 679–5647 (zájemci ze zahraničí). Konference byla přístupná přes internet na stránkách firmy Digital River. Záznam konferenčního hovoru je k dispozici po dva týdny od 19. dubna 2004, 19:45 východoamerického času a pro jeho přehrání vytočte číslo 800–642– 1687 (zájemci z USA a Kanady), nebo 706–645–9291 (zahraniční zájemci). Kromě toho je na firemních stránkách společnosti Digital River k dispozici záznam internetového přenosu.

O společnosti Digital River, Inc.

Společnost Digital River, Inc. je světovou jedničkou v poskytování outsourcingu elektronického obchodování a své služby poskytuje téměř 35 000 zákazníkům na celém světě. Řešení pro elektronické obchodování, která firma nabízí, jsou navržena s ohledem na dosažení maximální ziskovosti při minimálních nákladech a eliminaci rizik, která jsou spojena s provozováním elektronického obchodu. Mezi služby společnosti Digital River® patří poskytování kompletních řešení pro elektronický obchod, včetně správy objednávek, analýzy trhu, elektronického marketingu, podpory vícejazyčných obchodů, hostingových služeb a služeb ochrany proti zneužití platebních systémů. Mezi zákazníky společnosti Digital River patří firmy 3M, ACT!, Autodesk, H&R Block; Motorola, novell, Staples.com a Symantec.

Firma Digital River byla založena v roce 1994 a sídlí v Minneapolis a její pobočky najdeme v USA i Evropě. Více informací o společnosti Digital River najdete na firemních stránkách www.digitalri­ver.com, nebo volejte na číslo 952–253–1234.

Upozornění

Kromě historických fakt obsahuje toto tiskové prohlášení také předpovědi do budoucna, které se vztahují k budoucím očekáváním společnosti v souvislosti s akvizicí firmy element 5. Tyto předpovědi do budoucna jsou často uvozeny slovy jako například „očekáváme“, „věříme“, „předpokládáme“, „zamýšlíme“ apod. Tyto předpovědi do budoucna podléhají určitým známým či neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se skutečné finanční nebo provozní výsledky firmy budou lišit od původních předpokladů. Mezi takové faktory, kromě jiných, patří: krátká doba od zahájení podnikání a kolísání finančních výsledků; konkurence na poli elektronického obchodování či další rizikové faktory, které najdete v pravidelných zprávách firmy pro Úřad pro dohled nad obchodováním s akciemi a cennými papíry (SEC).

Digital River je registrovaná obchodní značka firmy Digital River, Inc. Všechny ostatní názvy produktů či firem jsou ochrannými značkami příslušných vlastníků.

Kontakt:

Digital River, Inc.
Al Galgano
952–253–1234 (Investoři)
investorrelati­ons@digitalri­ver.com

Gerri Dyrek
952–253–8396 (Média)
publicrelation­s@digitalriver­.com

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty