Hlavní navigace

Díky technologii AVG LinkScanner je internet bezpečnější

12. 8. 2009

[Tisková zpráva] Samostatný AVG LinkScanner® už chrání 500 000 uživatelů a brání ve vývoji dalších botnetů.

Amsterdam, 11. srpna 2009 – Společnost AVG Technologies dnes oznámila, že LinkScanner® software si od letošního dubna, kdy byl uveden na trh jako samostatný produkt, stáhlo už půl milionu uživatelů. LinkScanner chrání před bezpečnostními hrozbami na internetu a brání internetovým robotům (botnetům) ve zneužití napadených počítačů k obdobným útokům, jimž byl minulý týden vystaven Twitter a Facebook. AVG LinkScanner vyvinuli odborníci k ochraně počítačů před trojany, spywarem, rootkity a dalším malwarem, který se snaží nelegálně získat osobní údaje s pomocí napadených internetových stránek. Právě na těchto zdánlivě neškodných stránkách se dnes počítače nejčastěji infikují. Výsledkem mohou být tzv. zadní vrátka (backdoors), která pak umožní botnetům přístup do uživatelova počítače. LinkScanner však poskytuje další vrstvu ochrany, která umožní surfovat po internetu či vyhledávat informace naprosto bezpečně. Navíc jde o ochranu v reálném čase, což je v současnosti jediný způsob ochrany před krátkodobými hrozbami, které se objevují i na známých a důvěryhodných stránkách. Až 60 procent z nich vydrží na příslušné stránce méně než jeden den a poté se přesunou jinam.

„Ještě před několika lety jsme internetové zločince poráželi blokováním jejich útoků s pomocí firewallů, skenováním e-mailů a jednoduchou heuristikou. Pak ale přišli na způsoby zneužívání webových stránek, které všichni běžně navštěvujeme,“ řekla ředitelka komunikace a vztahů s investory AVG Technologies Siobhan MacDermottová. „Ani zkušené oko nedokáže odhalit, zda hacker prostřednictvím webové stránky právě nyní nezískává vaše osobní údaje nebo nevkládá nějaký škodlivý kód do vašeho počítače. AVG LinkScanner byl vytvořen právě pro odhalení malwaru na webu a upozornění uživatele na podezřelé stránky. To vše v reálném čase.“

Aby společnost AVG Technologies dostála svému závazku zajistit pro všechny uživatele bezpečný internet, nabízí LinkScanner pro domácnosti zdarma. Technologie navíc dokáže pracovat souběžně s velkou většinou bezpečnostního softwaru, který už má uživatel na svém počítači nainstalován, tedy včetně konkurenčního.

„Děláme maximum, abychom zastavili šíření kyberhrozeb. Půl milionu zákazníků chráněných LinkScannerem znamená, že zabráníme vytvoření zhruba 11 nových botnetů,“ doplnila MacDermottová.

Dostupnost
AVG LinkScanner představuje nenáročné a snadno použitelné řešení, které uživateli nezpomaluje počítač a chrání ihned po instalaci. Pro domácí počítače a nekomerční využití je tento software ke stažení zdarma na adrese http://free.av­g.cz/download-avg-linkscanner-free-edition. LinkScanner je také součástí mnoha bezpečnostních produktů pro domácnosti http://www.av­g.com/221 i firmy http://www.av­g.com/business-security. Je také obsažen v AVG Free, což je základní bezpečnostní řešení pro domácí uživatele, dostupné také zdarma. Podpora je k dispozici na on-line fóru s adresou http://freefo­rum.avg.com.

Zůstaňte v kontaktu s AVG
Aktuální zprávy o nejnovějších on-line hrozbách získáte, pokud se zaregistrujete na blogu Rogera Thompsona, ředitele AVG pro vývoj: http://thompson­.blog.avg.com/. Obecné novinky z AVG sledujte na Twitter@offici­alavgnews.com nebo se zaregistrujte na www.avgnews.com.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Set-top box na zkoušku? Ano!

Set-top box na zkoušku? Ano!

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?