Hlavní navigace

Díky dotacím z EU vznikají nové české IT produkty

23. 6. 2009

[Tisková zpráva] Český ANECT získal přes 7 milionů korun na provoz vývojového centra

Programy na podporu podnikání, které vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, pomáhají vzniknout novým českým IT produktům. Například v rámci programu ICT a strategické služby Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), na který bylo v první a druhé výzvě dohromady alokováno 2,5 miliardy korun, nyní získala 7,35 milionů korun česká společnost ANECT. Ta ve své plzeňské pobočce vyvíjí nové IT produkty zaměřené na zvyšování efektivity firem v době ekonomické krize.

„Průzkum společnosti Gartner z počátku letošního roku ukázal, že manažeři hledají způsoby, jak s využitím technologií ekonomickou krizi nejen přečkat, ale i z ní získat něco navíc. Od IT řešení si slibují, že jim pomohou zlepšit podnikové procesy, snížit firemní náklady a zvýšit efektivitu zaměstnanců. Proto jsme se ve vývoji produktů zaměřili právě na tyto oblasti,“ řekl Petr Štěpánek, ředitel sekce vývoje aplikací ve společnosti ANECT.

Společnost ANECT se ve svém vývojovém centru v Plzni zaměřuje především na produkty a řešení v oblasti integrace informačních systémů, řízení projektů a manažerského rozhodování. Nedávno například dokončila vývoj produktů zaměřených na oblast řízení rizik nebo na centrální evidenci a správu informačních technologií. V současné době dokončuje produkt zaměřený na oblast projektového řízení.

Na vývoj těchto produktů získal ANECT dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie ve výši 7,35 milionů korun. Dotace bude čerpána z Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI), programu ICT a strategické služby.

„Finanční prostředky z dotace půjdou například na mzdy a pojištění zaměstnanců, kteří se na vývoji nových produktů podílí, na nájem kanceláří, na energie a na sítové připojení našeho vývojového centra v Plzni,“ doplnil Petr Štěpánek.

Společnost ANECT otevřela v Plzni vývojové centrum v dubnu loňského roku. Zaměstnává v něm zatím šest zkušených specialistů na návrh a vývoj informačních systémů. Patří mezi ně konzultanti, analytici a vývojáři, kteří pracují na nových produktech a také spolupracují se Západočeskou univerzitou při výuce. Společnost plánuje další kapacitní rozvoj centra a jeho doplnění o potřebné odbornosti v souladu se svým strategickým zaměřením.

„Plzeňský kraj má velký potenciál lidí s vysokým vzděláním v oblasti informačních technologií, zejména díky návaznosti na Západočeskou univerzitu. Proto byl pro nás při rozhodování o umístění vývojového centra první volbou,“ uzavřel Petr Štěpánek ze společnosti ANECT, která má vedle plzeňské pobočky největší kancelář v Praze a další v Brně a Bratislavě.

ANECT a.s.
je předním dodavatelem profesionálních řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Od svého vzniku se společnost orientuje na komplexní dodávky v oblasti komunikačních systémů výstavby počítačových sítí a tvorbu informačních systémů pro středně velké a velké zákazníky. Nabídka služeb společnosti ANECT a.s. zahrnuje analýzy, konzultace, poradenství, technické návrhy, zpracování projektů, projektové řízení, vývoj informačních systémů, instalace technologií, záruční a pozáruční servis, servisní pohotovost, technickou podporu a školení uživatelů. V rámci zajištění kvality komplexních služeb zákazníkům je ANECT a.s. partnerem předních světových firem, které se pohybují v oblasti informačních technologií. ANECT a.s. dosáhl významné pozice mezi IT firmami získáním nejvyšších úrovní certifikací u svých klíčových partnerů.

K zákazníkům firmy ANECT a.s. patří společnosti jako Česká pojišťovna a.s., ČEZ, a.s., DHL Express Czech Republic, s.r.o., GTS NOVERA a.s., Iveco a.s., KIA Motors Slovakia, s.r.o., Komerční banka a.s., Kooperativa pojišťovna, a.s., Ministerstvo financí ČR, Ministerstvo obrany ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Národní banka Slovenska, T-Mobile Slovensko, a. s., Ľudová banka a mnoho dalších.

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?