Hlavní navigace

Díky dotacím z EU vznikají nové české IT produkty

[Tisková zpráva] Český ANECT získal přes 7 milionů korun na provoz vývojového centra

Programy na podporu podnikání, které vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, pomáhají vzniknout novým českým IT produktům. Například v rámci programu ICT a strategické služby Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), na který bylo v první a druhé výzvě dohromady alokováno 2,5 miliardy korun, nyní získala 7,35 milionů korun česká společnost ANECT. Ta ve své plzeňské pobočce vyvíjí nové IT produkty zaměřené na zvyšování efektivity firem v době ekonomické krize.

„Průzkum společnosti Gartner z počátku letošního roku ukázal, že manažeři hledají způsoby, jak s využitím technologií ekonomickou krizi nejen přečkat, ale i z ní získat něco navíc. Od IT řešení si slibují, že jim pomohou zlepšit podnikové procesy, snížit firemní náklady a zvýšit efektivitu zaměstnanců. Proto jsme se ve vývoji produktů zaměřili právě na tyto oblasti,“ řekl Petr Štěpánek, ředitel sekce vývoje aplikací ve společnosti ANECT.

Společnost ANECT se ve svém vývojovém centru v Plzni zaměřuje především na produkty a řešení v oblasti integrace informačních systémů, řízení projektů a manažerského rozhodování. Nedávno například dokončila vývoj produktů zaměřených na oblast řízení rizik nebo na centrální evidenci a správu informačních technologií. V současné době dokončuje produkt zaměřený na oblast projektového řízení.

Na vývoj těchto produktů získal ANECT dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie ve výši 7,35 milionů korun. Dotace bude čerpána z Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI), programu ICT a strategické služby.

„Finanční prostředky z dotace půjdou například na mzdy a pojištění zaměstnanců, kteří se na vývoji nových produktů podílí, na nájem kanceláří, na energie a na sítové připojení našeho vývojového centra v Plzni,“ doplnil Petr Štěpánek.

Společnost ANECT otevřela v Plzni vývojové centrum v dubnu loňského roku. Zaměstnává v něm zatím šest zkušených specialistů na návrh a vývoj informačních systémů. Patří mezi ně konzultanti, analytici a vývojáři, kteří pracují na nových produktech a také spolupracují se Západočeskou univerzitou při výuce. Společnost plánuje další kapacitní rozvoj centra a jeho doplnění o potřebné odbornosti v souladu se svým strategickým zaměřením.

„Plzeňský kraj má velký potenciál lidí s vysokým vzděláním v oblasti informačních technologií, zejména díky návaznosti na Západočeskou univerzitu. Proto byl pro nás při rozhodování o umístění vývojového centra první volbou,“ uzavřel Petr Štěpánek ze společnosti ANECT, která má vedle plzeňské pobočky největší kancelář v Praze a další v Brně a Bratislavě.

ANECT a.s.
je předním dodavatelem profesionálních řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Od svého vzniku se společnost orientuje na komplexní dodávky v oblasti komunikačních systémů výstavby počítačových sítí a tvorbu informačních systémů pro středně velké a velké zákazníky. Nabídka služeb společnosti ANECT a.s. zahrnuje analýzy, konzultace, poradenství, technické návrhy, zpracování projektů, projektové řízení, vývoj informačních systémů, instalace technologií, záruční a pozáruční servis, servisní pohotovost, technickou podporu a školení uživatelů. V rámci zajištění kvality komplexních služeb zákazníkům je ANECT a.s. partnerem předních světových firem, které se pohybují v oblasti informačních technologií. ANECT a.s. dosáhl významné pozice mezi IT firmami získáním nejvyšších úrovní certifikací u svých klíčových partnerů.

K zákazníkům firmy ANECT a.s. patří společnosti jako Česká pojišťovna a.s., ČEZ, a.s., DHL Express Czech Republic, s.r.o., GTS NOVERA a.s., Iveco a.s., KIA Motors Slovakia, s.r.o., Komerční banka a.s., Kooperativa pojišťovna, a.s., Ministerstvo financí ČR, Ministerstvo obrany ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Národní banka Slovenska, T-Mobile Slovensko, a. s., Ľudová banka a mnoho dalších.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: Kanál TA3 HD zahájil vysílání

Kanál TA3 HD zahájil vysílání

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí