Hlavní navigace

Divize TELCOM společnosti MICOS plánuje další expanzi

24. 6. 2010

[Tisková zpráva] Prostějov, 25. června 2010. Divize TELCOM společnosti MICOS, přední český výrobce pasivních prvků pro optické a metalické telekomunikační a informační sítě, datových skříní, EMC produktů a speciálních zařízení s obchodním názvem UNIVERSAL COLONNADE, slaví 20 let své existence a chystá se na další expanzi.

Jedna z nejvýznamnějších firem Olomouckého kraje – společnost MICOS – si v těchto dnech připomíná 20 let působení na trhu. V červnu roku 1990 byla u Krajského obchodního soudu v Ostravě zapsána jako akciová společnost s pořadovým číslem 18. Tedy jako teprve osmnáctá akciová společnost od vzniku v té době ještě československého obchodního rejstříku.

„Vlajkovou lodí“ společnosti MICOS je divize TELCOM, která se zabývá jak vývojem a výrobou prvků pro telekomunikační sítě, tak i dodávkami komplexních řešení v této oblasti.

Vývoj a výroba se v současnosti orientují na komponenty pro moderní optické sítě, které představují blízkou budoucnost pro vysokorychlostní internet a jsou základem sítí nových generací (NGA). V roce 2009 divize TELCOM své výrobky úspěšně exportovala do 29 zemí Evropy a Asie, mj. do Portugalska, Španělska, Francie, Německa, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Litvy, Lotyšska, skandinávských zemí, zemí bývalé Jugoslávie, Saúdské Arábie atd.

„Těší nás, že i v době, kdy mnoho oborů postihla finanční krize a pokles prodejů, se nám daří udržovat a dokonce zvyšovat náš tržní podíl mezi výrobci pasivních prvků pro telekomunikační sítě. Jedním z klíčových úkolů pro nejbližší období je další expanze na zahraniční trhy a nalezení strategického partnera, který může doplnit produktové portfolio a otevřít nové obchodní příležitosti,“ prohlásil Ing. Leoš Kalandra, ředitel divize TELCOM.

Hlavní produktovou řadu divize TELCOM tvoří rozváděče pro metalické a optické telekomunikační sítě, datové skříně pro kolokační a datová centra. Do výrobního programu divize patří také sortiment zahrnující zodolněné skříně, stíněné skříně a komory (technologie EMC), příslušenství pro optické a metalické rozváděče, venkovní multifunkční sloupky a testovací přístroje.

„To, co k nám přivádí nové zákazníky a zajišťuje loajalitu stávajících, jsou právě dvacetileté zkušenosti v oblasti telekomunikací, know-how a rychlost vývoje nových produktů. Technologické a vývojové centrum v Prostějově, otevřené v roce 2007, umožňuje přizpůsobit standardní produkty potřebám zákazníka, případně pro něj ve velmi krátké době vyvinout i zcela nové řešení na míru,“ dodal Leoš Kalandra.

Kromě vlastních výrobků nabízí divize TELCOM rovněž zesilovače (booster) ADSL signálu od americké společnosti Phylogy, optické přepínače společnosti Glimmerglass a FiberZone. Na tuzemském trhu zastupuje i několik dalších renomovaných světových značek, aktivně podporuje rozvoj oblasti informačních a komunikačních technologií a zejména technologický vývoj v segmentu optických sítí. Divize je členem profesních sdružení ICT Unie a FTTH Council.

Významnými zákazníky jsou mimo jiné Telefónica O2, Vodafone, společnosti skupiny T-Com, Lattelekom, Saudi Fons, SOMI, Armáda ČR, Mobilkom, skupina GTS a další.

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy