Hlavní navigace

Dobrá doména se stala on-line kampaní roku

4. 3. 2010

[Tisková zpráva] Praha 3. března 2010 – On-line kampaň Dobrá doména, kterou v loňském roce spustilo sdružení CZ.NIC, získala na letošním udílení prestižních reklamních cen stříbrného Louskáčka (zlatý Louskáček nebyl v této kategorii udělen). Reklamní kampaň, jejímž tvůrcem byla agentura Scholz & Friends Praha, doplňuje aktivity sdružení spojené s osvětou v oblasti internetových domén a internetu samotného.

S Alešem Mokrým, vedoucím technické podpory a současně ústřední postavu kampaně, se mohla veřejnost setkat poprvé 9. března 2009. Kromě internetové microsite www.dobdradomena.cz byla do komunikačního mixu zahrnuta také bannerová kampaň, venkovní reklama, inzerce v tisku a komunikace prostřednictvím sociálních sítí. Projekt Dobrá doména v těchto dnech pokračuje, a to ve spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků v souvislosti s projektem Březen měsíc čtenářů. Ten odstartoval po celé České republice na začátku tohoto týdne.

“Cílem kampaně Dobrá doména je zvýšit povědomí o doménách a skrze něj podporovat obecnou počítačovou gramotnost. Konkrétně to pak znamená stručně, přehledně a v neposlední řadě také zábavnou formou vysvětlovat běžnému uživateli internetu, jaké jsou výhody vlastní domény, proč by si ji měl registrovat a co z vlastnictví domény plyne,” říká Pavel Tůma, ředitel marketingu a komunikace sdružení CZ.NIC. “Společně s tím chceme také vysvětlovat, jakým způsobem se samotná registrace provádí a to, že registrací celý proces nekončí, že je potřeba se o doménu také starat.”

Do projektu Dobrá doména se v loňském roce zapojili také někteří registrátoři domény .CZ, kteří zájemcům nabídli konkrétní návody, jak si krok po kroku zaregistrovat doménu právě u nich. Seznam těchto registrátorů najdete na adrese www.nic.cz.

Součástí osvěty, kterou má sdružení CZ.NIC ve svém programu, není jen kampaň Dobrá doména. Zaměstnanci sdružení přednáší o doménách a internetu na středních či vysokých školách, poskytují možnost odborného vzdělávání ve specializovaných technických kurzech Akademie CZ.NIC, představují veřejnosti internetové technologie na vlastních konferencích (Internet a technologie 08, Internet a technologie 09) apod. Vedle těchto aktivit vydává sdružení ve své Edici CZ.NIC knihy, které jsou volně dostupné pod patřičnou licencí, nebo pořádá soutěže pro mladé a nadějné programátory (VIP – Vyvíjej, Inovuj, Programuj). O sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 68 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravující evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací o sdružení CZ.NIC jsou na internetové adrese www.nic.cz.

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?