Hlavní navigace

Druhá generace osvědčeného testeru MetroScope zkracuje dobu testování až na čtvrtinu

12. 3. 2009

[Tisková zpráva] Chrudim 12. března 2009 - Společnost NEXTLAN, distributor řešení pro datové sítě a telekomunikace, představuje druhou generaci testeru MetroScope od Fluke Networks. Ten nabízí nové testování ProVision, které zkracuje dobu testování až na čtvrtinu. Nová generace také přináší ekonomický model MetroScope-LT.

Novinkami druhé generace osvědčeného testeru MetroScope je nová testovací sada ProVision a MultiStream testování více služeb zároveň. S novou generací přichází také ekonomická verze MetroScope-LT, nejdostupnější tester na trhu se vzdáleným ovládáním.

Testování ProVision bylo vyvinuto pro testování a analýzu služeb poskytovaných po Ethernetu, na základě stávajících testů BERT (Bit Error Rate Test) a RFC 2544 pro zjištění výkonu linky. ProVision měří najednou všechny čtyři důležité parametry (propustnost, ztráta paketů, zpoždění a rozptyl zpoždění). Díky tomu jsou výsledky přesnější a za čtvrtinu doby. Jedním stiskem tlačítka získá technik výsledky testů. Pro hledání nahodilých chyb je možné nechat zaznamenávat sledované parametry až 24 hodin.

ProVision také umožňuje multistream testování. Je možné nastavit více streamů tak, aby testovací data tekla na různá místa, různé VLAN a různé třídy služeb zároveň. Maximálně je možné měřit 8 streamů pomocí jednoho až čtyř testerů MetroScope či až 4 streamy pomocí prvků LinkReflector. Pro každý stream je možné nastavit individuálně limity na propustnost, ztráta paketů, zpoždění a rozptyl zpoždění, což umožní nejen testování dle konkrétní SLA, ale také výrazně zkrátí čas testování.

Spolu s novou generací přichází na trh také ekonomická verze testeru MetroScope-LT. Trh poskytování služeb po Ethernetu roste zhruba o 30 % ročně a nový MetroScope-LT je nejdostupnějším řešením pro všechny techniky v terénu. MetroScope-LT využívá pro testování systém ProVision a umožňuje také technikům ukládání všech čtyř měření po dobu až 24 hodin pro identifikaci nahodilých chyb.

To vše je u MetroScope-LT dostupné pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní vhodného i pro začínající techniky. MetroScope-LT je jediné cenově dostupné zařízení na trhu, které nabízí vzdálené ovládání přes web,takže technici si na místě mohou snadno vyžádat vzdálenou pomoc specialistů.

K MetroScope-LT lze dokoupit modul pro Multistream testování. Lze ho také upgradovat na vyšší model s podporou pokročilých funkcí pro analýzu sítě (objevení zařízení, nejbližší switch, atd.)

Všechny verze testeru MetroScope umožňují kompletní testování fyzické vrstvy jak pro metalické kabely, tak pro optická vlákna. Měření optických vláken monitoruje optický vstupní a výstupní výkon, teplotu, stabilizační proud laseru a napájecí napětí. Na metalických kabelech nabízí test fyzické vrstvy TDR lokalizaci chyb v kabelu, kontrolu zapojení vodičů a digitální a analogové tónování.

Pro zjednodušení práce techniků obsahuje MetroScope internetový prohlížeč, emulátor terminálu, telnet a FTP klienta. Tester lze také ovládat vzdáleně přes webový prohlížeč. Díky tomu mohou technici složitější problémy okamžitě konzultovat s odborníky na dálku. Tím nejen ušetří poskytovatelé služeb za jejich cestu, ale zároveň zákazníkům nabídnou rychlejší nalezení a opravení chyby v síti.

Více informací lze získat na adrese www.fluketeste­ry.cz/produkty/me­troscope.html či www.flukenetwor­ks.com .

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka