Hlavní navigace

Dvě stě nových uživatelů měsíčně přivádí na internetové tržiště klíčové slovo veřejné zakázky

28. 6. 2007

[Tisková zpráva] PRAHA, 28. června 2007 – Veřejné zakázky v Česku i zahraničí se staly pro zákazníky hlavním lákadlem vstupu na internetové tržiště. Podle analýzy nejstaršího tuzemského B2B tržiště ABC Českého Hospodářství si sekci veřejných zakázek prohlíží pravidelně třetina uživatelů tržiště. Odkaz navíc každý měsíc přivede na webové stránky ABC Českého Hospodářství dvě stě nových uživatelů. Největší zájem je o zakázky ze zemí Evropské unie.

„Zvýšený zájem si vysvětlujeme otevřeným přístupem ke kontaktům a velkým množstvím uveřejněných zakázek – logicky tedy i velkým výběrem. Dostat kontakt na veřejnou zakázku není navíc obtížné. Jsou přístupné všem a bezplatně, stačí na webových stránkách kliknout na záložku Veřejné zakázky a vybrat si obor, který zákazníka zajímá. Platící zákazníci mají navíc možnost si novinky nechat zasílat elektronickou poštou,“ popsal spolumajitel nejstaršího tuzemského B2B tržiště ABC Českého Hospodářství Predrag Dukič.

Na portálu ABC Českého Hospodářství je aktuálně umístěno 32,5 tisíce veřejných zakázek ze zahraničí a 512 z České republiky. Nejvíce veřejných zakázek je z oboru stavebnictví (7929), lidské zdroje, reality, finance, služby a obchod (5812) a doprava, automobily, přeprava a skladování (3656).

Z oboru stavebnictví se veřejné zakázky týkají nejčastěji stavebních prací a takzvaných staveb na klíč. Často jde též o stavební úpravy vojenských objektů a zařízení, stavební úpravy objektů sloužících zdravotní péči, ale také přímo o bytovou výstavbu. V sekci lidské zdroje, reality, finance, služby a obchod se veřejné zakázky týkají především projekčních a inženýrských činností nebo veřejných zakázek na územní plánování či technické projektování. V oboru doprava, automobily, přeprava a skladování jsou k dispozici veřejné zakázky na údržbu a servis manipulační techniky či výběrová řízení na užitková vozidla.

„Situace se oproti loňsku výrazně změnila. Letošní poptávka po veřejných zakázkách je s loňskou nesrovnatelná – do počátku léta loňského roku jsme uživatelům byli schopni nabídnout veřejné zakázky pouze z českých zdrojů a jenom výjimečně zahraniční. Ke konci roku se však situace začala radikálně měnit a díky množství, snadné dostupnosti a informacím o zveřejňování veřejných zakázek se výrazně navýšila i poptávka – bez přehánění se dá říct, že mnohonásobně,“ upřesnil Predrag Dukič.

Typickými klienty internetového tržiště jsou podle Dukiče jak menší firmy s jedním zaměstnancem, tak velké společnosti až s tisícem zaměstnanců. V současnosti navíc na tržišti realizuje obchody celý top management – od majitelů firem přes jednatele, šéfy marketingu a obchodu až po office managery. U velkých firem pak většinu obchodů zařizují zásobovači.

„Realizovat obdobné nákupy přes B2B tržiště je pro poptávající velmi jednoduché. Stačí vložit poptávku a správně ji umístit do oboru, kterého se týká. Denně se rozesílá 21 tisíc e-mailů více než 28 tisícům aktivních uživatelů. Poptávky je možné zadávat zdarma – stejně tak prohlížet nabídky ostatních klientů. Placené služby tržiště se vztahují jen na možnost zadávat do systému vlastní nabídku a dostávat relevantní poptávku z klientova oboru v předstihu,“ uzavřel Predrag Dukič, spolumajitel internetového tržiště ABC Českého Hospodářství.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla