Hlavní navigace

EMC přichází s novou generací jednotek Enterprise Flash

25. 3. 2009

[Tisková zpráva] PRAHA, HOPKINTON, Massachusetts – 24. března 2008: Společnost EMC, která patří ke světové špičce v oblasti řešení pro informační infrastrukturu, dnes oznámila uvedení na trh již druhé generace Enterprise Flash disků s vyšší kapacitou, určené pro systémy úložišť EMC® Symmetrix® DMX-4. V roce 2008 společnost EMC jako první představila tuto technologii v podnikových úložných polích. Zároveň v tomto směru zaznamenala trvale rostoucí poptávku, neboť díky této inovativní technologii lze dosáhnout významného nárůstu výkonu a úspor nákladů.

Nové Enterprise Flash disky o kapacitě 200 a 400 GB (gigabajtů) úspěšně prošly náročnými testy a kvalifikačním procesem společnosti EMC a jsou nyní k dispozici v rámci systémů úložišť Symmetrix DMX-4 pro aplikace vyžadující konzistentní a velmi vysokou rychlost, maximální využití a nejvyšší úrovně spolehlivosti. EMC je jediný výrobce, který nabízí EFD napříč portfoliem systémů úložiště. Je také jediným výrobcem, který kombinuje funkce mezipaměti úložného pole s pokročilými algoritmy pro kontrolu opotřebení jednotek Enterprise Flash, aby dosáhl účinnějšího a nákladově efektivnějšího využití kapacity pamětí flash spolu s optimalizací výkonu. Tyto nové jednotky s vyšší kapacitou budou v průběhu roku 2009 k dispozici také v systémech střední třídy úložišť EMC CLARiiON® a systémech úložišť unified storage EMC Celerra®.

Společnost SIA-SSB, která sídlí v italském Miláně, patří mezi přední evropské dodavatele informačních a komunikačních technologií a poskytovatele služeb a řešení v oblastech zpracování transakcí kreditních a debetních karet, platebních systémů, kapitálových trhů a síťových služeb pro připojení a zasílání zpráv. Tato společnost nasadila jednotky Enterprise Flash do svého systému úložiště EMC Symmetrix, aby dosáhla nejvyšších úrovní služeb a zajistila plnění vysokých nároků na zpracovávání plateb.

„Společnost SIA-SSB ročně zpracovává 6,4 miliardy transakcí souvisejících s platebními kartami, inkasem a platbami,“ vypočítává Fabio Grignani, ředitel informačních technologií a náměstek generálního ředitele společnosti SIA-SSB. „Plníme extrémně vysoké požadavky na úroveň služeb, které poskytujeme našim evropským zákazníkům a neustále se snažíme zvyšovat efektivitu našich systémů a procesů, abychom byli konkurenceschop­nější. Technologie jednotek flash jako součást celkového platebního řešení od společnosti EMC umožnila zvýšit výkon našich aplikací ze 6 000 na 16 000 vstupních a výstupních operací (I/O) za sekundu a zkrátit reakční dobu o více než 60 procent, přičemž zpracování informací za daný měsíc se významně zkrátilo z 22 na 17 hodin.“

Protože jsou Enterprise Flash disky stále oblíbenější a jejich kapacita roste, cena za 1 gigabajt ve srovnání s tradičními diskovými jednotkami založenými na technologii Fibre Channel se za poslední rok snížila o 76 procent. Výsledkem je, že se EFD stávají nákladově stále výhodnější možností pro nejnáročnější aplikace na „nulové vrstvě“ (Tier 0), neboť umožňují jediné plně vytížené jednotce flash poskytovat stejný výkon jako několik záměrně méně zatěžovaných mechanických jednotek. Snížením celkového počtu jednotek v systému je také možné snížit spotřebu energie na 1 transakci až o 98 procent.

David Floyer, ředitel informačních technologií v organizaci Wikibon, zabývající se technologickými průzkumy a poradenstvím, říká: „Jednotky flash přinášejí zákazníkům dvě hlavní výhody – nižší náklady na úložiště a spotřebu elektřiny. Tyto jednotky mohou provádět několikasetnásobně více I/O operací než tradiční disky a nahradit tak velký počet disků, které v tomto směru nabízejí pouze omezený výkon. Zároveň dokáží zvýšit celkovou propustnost systému díky zkrácení reakční doby I/O operací. To znamená menší počet mechanických součástí, disků, efektivnější řadiče úložiště a také efektivnější servery, což vede k nižším nákladům na úložiště a elektrickou energii. Společnost EMC má jasný náskok v této technologické oblasti, neboť dobře rozumí potřebám a požadavkům zákazníků v oblasti úložných polí.“

Barbara Robidoux, viceprezidentka společnosti EMC pro marketing úložišť, říká: „Je zcela zřejmé, že jednotky Enterprise Flash představují revoluci v ukládání informací, a společnost EMC je v tomto ohledu průkopníkem. Přinášíme na trh již druhou generaci této technologie, která je výsledkem našich významných investic do výzkumu a vývoje, testování a integrace, zatímco ostatní výrobci teprve pracují na svých prvních produktech s mnohem nižšími kapacitami.“

„Zákaznická poptávka po jednotkách Enterprise Flash předčila naše očekávaní a můžeme nyní sledovat celou řadu možností jejich využití. Jako součást systémů Symmetrix, CLARiiON i Celerra se jednotky flash stávají klíčovým prvkem informačních infrastruktur všech typů a velikostí. Důvod je zřejmý: zákazníci se více zaměřují na efektivitu svých IT prostředí. Škálovatelný výkon, využití a energetická účinnost technologie Enterprise Flash spolu s vysokou kapacitou a nízkou spotřebou disků SATA jim poskytují výbornou kombinaci zvyšující výkon a snižující náklady,“ dodala Barbara Robidoux.

EMC, Symmetrix, CLARiiON a Celerra jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti EMC Corporation ve Spojených státech amerických a v dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou vlastnictvím jejich držitelů.

Společnost EMC
Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc2.cz.

Podnikatel.cz: E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET