Hlavní navigace

Společnosti Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci; spolupracují na návrhu energeticky úsporného datového centra další generace pro Národní laboratoře Sandia

31. 8. 2009

[Tisková zpráva] COLUMBUS, Ohio, SANTA CLARA, Kalifornie – 30. července 2009, PRAHA – 31. srpna 2009 – Emerson Network Power, podnik společnosti Emerson (NYSE: EMR) a globální lídr v oblasti zajištění kontinuity provozu podnikových systémů, a společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) ohlásily globální obchodní alianci, která má poskytovat firmám a organizacím plány a technologie pro zvyšování produktivity a energetické účinnosti jejich datových center. Spotřebu energie datových center v globálním měřítku podněcuje poptávka firem po větší výpočetní kapacitě a stoupající centralizace IT. V kombinaci s rostoucími cenami elektřiny po celém světě jsou její finanční dopady značné. Další informace o těchto řešeních najdete na webu sun.com/datacenter.

Americký Úřad pro ochranu životního prostředí odhaduje, že v roce 2006 utratily americké korporace a veřejné úřady za napájení svých datových center 4,5 miliardy dolarů. Během pěti let se může spotřeba energie v amerických datacentrech téměř zdvojnásobit na více než 7,4 miliardy dolarů ročně. Efektivita datových center by tak měla být pro zákazníky hlavní prioritou. Napájecí a chladicí infrastruktura, která podporuje IT vybavení datových center, může tvořit více než 50 procent celkové spotřeby energie v datových centrech.

Při řešení potřeb v oblasti zvyšování energetické účinnosti budou konzultanti efektivity datacenter Sunu přímo spolupracovat s místními specialisty Liebert na napájení, chlazení a služby po celém světě na posuzování, vývoji a údržbě řešení pro nejrůznější problémy v datových centrech. Společnosti budou dodávat nejen plány, ale také produkty a služby zaměřené na zlepšování produktivity a účinnosti datových center.

Dr. Robert W. Leland, ředitel Centra počítačových a síťových služeb v Národních laboratořích Sandia, jimž poskytuje služby právě aliance Sun-Emerson Network Power, vysvětluje: „Hned zpočátku jsme si uvědomili velkou hodnotu naší spolupráce se společnostmi Sun a Emerson Network Power. Věříme, že naše spolupráce na novém a vyspělém řešení HPC (High-Performance Computing) poskytne našim zákazníkům špičkový výkon s podstatně menším dopadem na životní prostředí a daleko nižšími náklady v průběhu životního cyklu než jiné alternativy, které jsme zvažovali.“

Výsledkem spolupráce aliance Sun Professional Services a Emerson Network Power je energeticky úsporné řešení pro Národní laboratoře Sandia. Dodané řešení zahrnuje systémy Sun Cooling Door, serverové moduly Sun Blade X6275 a přesnou chladicí technologii Liebert XD společnosti Emerson, která odebírá teplo u zdroje, má minimální nároky na místo v datovém centru a nevyžaduje drahé přestavby datových center.

Amy O'Connor, viceprezidentka marketingu Sun Services, řekla: „Účinnost datových center je pro naše zákazníky hlavní prioritou a naše aliance se společností Emerson nám umožní spolupracovat na posouzení současných IT provozů zákazníka a identifikaci příležitostí, kde zvýšit produktivitu a efektivitu datacentra. Společně pomůžeme zákazníkům minimalizovat kapitálové investice do změn na základě úspory provozních nákladů – což je v dnešní ekonomice velmi přesvědčivý přístup.“

Bob Bauer, viceprezident skupiny Emerson a globální prezident podniku Liebert, dodal: „Naše vize pro tento program se soustředí na podnikového zákazníka, který potřebuje zvýšit produktivitu a efektivitu a optimalizovat kapitálové investice. Se Sunem jsme úspěšně spolupracovali na mnoha projektech vývoje technologií včetně vlastních datacenter Sunu. Těšíme se, jak rozšíříme naši spolupráci ve frontových liniích obou organizací, abychom našim společným zákazníkům poskytli flexibilitu a účinnost, kterou vyžadují.“

O podniku Emerson Network Power
Emerson Network Power, podnik společnosti Emerson (NYSE:EMR), je globální lídr v zajištění kontinuity provozu podnikových systémů od sítě až po čipy v telekomunikačních sítích, datacentrech, zdravotnictví nebo průmyslových podnicích. Emerson Network Power poskytuje inovativní řešení a odbornost v oblasti napájení střídavým a stejnosměrným proudem a přesných chladicích systémů, zabudovaných počítačových a napájecích systémů, integrovaných skříní, silnoproudých spínačů a ovládacích prvků, monitorování a konektivity. Všechna řešení ve světovém měřítku podporují místní technici Emerson Network Power. Napájecí, přesné chladicí a monitorovací produkty Liebert od společnosti Emerson Network Power zvyšují míru využití a zjednodušují správu datového centra a síťových technologií prostřednictvím vyšší dostupnosti, flexibility a účinnosti IT systémů. Další informace najdete na webových stránkách: www.Liebert.com, www.EmersonNet­workPower.com nebo www.eu.Emerson­NetworkPower.com.

O společnosti Emerson
Společnost Emerson (NYSE: EMR) se sídlem v St. Louis, Missouri (USA) je globální lídr v poskytování inovativních řešení vzniklých spojením technologie a inženýrství prostřednictvím svých podniků v oblasti síťového napájení, správy procesů, průmyslové automatizace, klimatizačních technologií, zařízení a nástrojů. Tržby za fiskální rok 2008 byly 24,8 miliardy dolarů a Emerson je na 94. příčce v žebříčku největších amerických spolenočstí Fortune 500. Další informace najdete na webu www.emerson.com.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun Microsystems vyvíjí technologie, na kterých běží globální trh. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz