Hlavní navigace

Společnost Epson® uvádí zařízení řady Epson Stylus SX410 Series: vynikající multifunkční zařízení pro tisk dokumentů a fotografií bez počítače

17. 7. 2009

[Tisková zpráva] 16. července 2009 – společnost Epson, průkopník na poli domácího tisku, představuje řadu Epson Stylus SX410 – nové multifunkční zařízení se samostatnými inkousty, které nabízí tisk, skenování a kopírování v jednom kompaktním, elegantním zařízení.

Jelikož je zařízení řady Epson Stylus SX410 vybaveno vynikajícím displejem LCD o úhlopříčce 6,3 cm, zásuvkami na paměťové karty a vestavěným rozhraním PictBridge, není třeba pro tisk fotografií použít počítač. Displej LCD rovněž umožňuje kopírování dokumentů a fotografií, obnovu barev při skenování starých vybledlých fotografií a snadné prohlížení všech funkcí nabídky.

Zařízení Epson Stylus SX410 je cenově výhodné, protože používá nízkonákladové samostatné inkousty, takže je vždy potřeba vyměnit pouze spotřebovanou barvu. Tyto samostatné inkoustové kazety jsou snadno rozpoznatelné podle obrázku geparda1 a jsou dostupné jak jednotlivě balené tak i v pohodlném úsporném balíčku Multipack.

Zařízení řady Epson Stylus SX410 používá inkoust Epson DURABrite™ Ultra, který představuje pokročilou technologii na bázi pigmentu, která uzavírá pigmentové částice ochranným pryskyřičným obalem. Díky tomu je inkoust odolný proti vodě a rozmazání, může být použit se zvýrazňovači. Rovněž vytváří vynikající jasný text a fotografie v kvalitě jako z fotolaboratoře, které ve fotoalbu vydrží více než 200 let.

Zařízení využívá technologii Epson PhotoEnhance, která umožňuje dosahovat při tisku fotografií těch nejlepších výsledků. Obrázky obsahující tóny pleti, krajinu nebo obzor jsou automaticky detekovány a reprodukovány s detailnějšími barvami, aby bylo dosaženo zlepšení jejich celkového tónu a kontrastu. Zahrnut je také software Epson Easy Photo Print, který usnadňuje odstraňování červených očí.

Zařízení řady Epson Stylus SX410 poskytuje ostré, zřetelné kopie skenovaných fotografií pomocí skeneru s rozlišením 1 200 dpi a díky softwaru Epson Easy Photo FixTM můžete obnovit barvy, odstranit prach a upravit prosvětlení při skenování starých vybledlých fotografií. 1 Doporučené inkoustové cartridge. Pro plnou kompatibilitu cartridgí navštivte www.epson.cz.

Pro nejkvalitnější fotografie doporučuje společnost Epson použít řadu lesklých fotografických papírů Epson. Papíry jsou dostupné ve třech povrchových úpravách – fotografický papír, lesklý fotografický papír a speciální lesklý fotografický papír. Díky tří-, čtyř- a pětihvězdičkovému hodnocení je výběr fotografického papíru snadný.

Zařízení řady Epson Stylus SX410 nesou osvědčení ENERGY STAR®, což odráží trvalou snahu společnosti Epson snižovat emise oxidu uhličitého uvolňované kvůli provozu jejích produktů.

Mo Musa, produktová manažerka společnosti Epson Europe, říká: „Zařízení řady Epson Stylus SX410 nabízí vysoce kvalitní výsledky vyhovující veškerým požadavkům našich spotřebitelů na tisk, skenování a kopírování. Navíc je vybaveno samostatnými inkoustovými kazetami, které poskytují cenově dostupné řešení pro tisk. Domácnosti, jež dnes a denně řeší různé potřeby tisku, skenování a kopírování od domácích úkolů, kancelářských dokumentů či internetových stránek po fotografie, zjistí, že řada zařízení Stylus SX410 Series představuje ideální hospodárné řešení, které nedělá kompromisy v kvalitě.“

Přehled charakteristických vlastností zařízení řady Epson Stylus SX410:

 • kompaktní multifunkční zařízení umožňující tisk, skenování a kopírovaní;
 • úsporný tisk se samostatnými inkoustovými zásobníky – měníte pouze tu barvu, která se spotřebuje;
 • prohlížení a tisk fotografií přímo z paměťové karty za pomoci displeje LCD s úhlopříčkou 6,3 cm;
 • přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu s rozhraním PictBridge;
 • vysoká rychlost tisku – až 34 stran za minutu;
 • tisk vysoce kvalitních dokumentů a fotografií v kvalitě jako z fotolaboratoře pomocí inkoustu Epson DURABrite Ultra;
 • odstranění efektu červených očí a vylepšování fotografií pomocí softwaru Epson Easy Photo Print;¨
 • odstranění prachu a úprava prosvětlení při skenování starých vybledlých fotografií díky softwaru Epson Easy Photo FixTM;
 • software pro optické rozpoznání znaků (OCR) ABBYY® FineReader® umožňuje upravování naskenovaného tex­tu;
 • multifunkční zařízení nesoucí osvědčení ENERGY STAR®;
 • doporučená maloobchodní cena včetně DPH 2 690 Kč – na trhu od 1. srpna 2009.

Inkoust Epson DURABrite Ultra
Inkoust Epson DURABrite™ Ultra poskytuje vynikající výsledky při vytváření barevných školních projektů, tisku webových stránek nebo domácí tvorbě vlastních lesklých fotografií. S inkoustem DURABrite Ultra zůstanou tisky zářivé po mnoho let a lesklé fotografie uložené ve fotoalbu vydrží více než 200 let. A díky samostatným inkoustovým kazetám, které šetří peníze, je vždy třeba měnit pouze používanou barvu.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním globálním výrobcem zobrazovacích a tiskových zařízení, včetně tiskáren, projektorů 3LCD a malých a středně velkých displejů LCD. Společnost Epson má inovativní a kreativní přístup a jejím cílem je překonávat vize a očekávání zákazníků po celém světě prostřednictvím produktů, které jsou známy svou vynikající kvalitou, funkčností, nenáročností na prostor a úsporou energie. Společnost Epson má síť 88 925 zaměstnanců ve 109 podnicích po celém světě a je hrdá na to, jakým způsobem přispívá k ochraně životního prostředí a zlepšování každodenního života v oblastech, kde působí. Společnost Epson je vedena japonskou společností Seiko Epson Corp. Celkový prodej této skupiny činil ve fiskálním roce 2007 1 347 miliard jenů.

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje oblastní centrum pro Evropu, Střední Východ, Rusko a Afriku. Tato společnost zaměstnávající 2 400 lidí zaznamenala ve fiskálním roce 2007 obrat 1 854 milionů eur. www.epson-europe.com.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom