Hlavní navigace

Ericsson dosahuje HSPA rychlosti 42Mbps S novou MULTI-carrier technologii

3. 4. 2009

[Tisková zpráva] Ericsson předvede svou vůbec první demonstraci nové HSPA multi-carrier technologie dosahující maximální downlinkové rychlosti 42Mbps. Australský operátor Telstra, který je průkopníkem v této oblasti a momentálně nabízí HSPA downlinkovou rychlost dat 21Mbps ve své komerční síti Next G(TM), vítá předvedení technologie multi-carrier, která výrazně zlepší uživatelův dojem v celé oblasti pokrytí.

Multi-carrier technologie je dalším krokem ve vývoji HSPA a umožňuje spotřebitelům přijímat data simultánně na dvou frekvenčních kanálech. Toto uživateli zdvojnásobuje rychlost přenosu dat v oblasti pokrytí HSPA a na okrajích pokrytí sítí, kde spotřebitelé obvykle pociťují nižší přenosovou rychlost. Výsledkem je zvýšení maximální downlinkové rychlosti přenosu dat z dnešní nejvyšší nabízené rychlosti 21 Mbps na 42 Mbps. To výrazně zlepší dojem uživatelů online služeb s vysoce kvalitním obsahem.

Demonstrace využívá koncept Mobile Broadband Router navržený Ericssonem. Toto uživatelské zařízení umožňuje jednoduché bezdrátové připojení pomocí HSPA sítě jako atraktivní alternativu služeb pevné linky. Jednotka může být použita kdekoliv je potřeba širokopásmového připojení, z domova, kanceláře nebo na veřejných prostranstvích. Díky Mobile Broadband Router může být vysoká přenosová rychlost až 42Mbps sdílena více uživateli poskytující tak efektivní využití vysokorychlostního širokopásmové připojení.

Technologie HSPA multi-carrier od Ericssonu bude připravena ke komerčnímu spuštění do konce roku 2009.

Ulf Ewaldsson, viceprezident Ericssonu a produktový manažer pro oblast Radio říká: „Touto ukázkou Ericsson dokazuje své vedoucí postavení na poli technologie. Vysoké přenosové rychlosti dat, zvýšená kapacita a nízké náklady na síť jsou důležitými faktory pro úspěšné mobilní širokopásmového služby. Díky časnému představení 64QAM, MIMO a multi-carrier technologií, Ericsson umožňuje operátorům po celém světě stát se lídry na svých širokopásmového trzích.“

Toto navýšení rychnlosti je standardizováno projektem 3rd Generation Partnership Project (3GPP) a Ericsson spolupracuje se všemi hlavními výrobci zařízení a mikroprocesorů na uvedení této technologie.

Budoucí kroky ve vývoji HSPA mohou obsahovat konfigurace multi-carrier se čtyřmi frekvenčními kanály v kombinaci s technologii MIMO antenna. Kombinací těchto faktorů bude možné dosáhnout downlinkové rychlosti až 168Mbps.

42Mbps je v současnosti maximální downlinková rychlost přenosu dat. Zákazníkova aktuální downloadovací rychlost však může být nižší a může se lišit z důvodů přetížení, vzdálenosti od buňky, místním podmínkám, hardwaru, software a dalším faktorům.

Ericsson je světovým lídrem v poskytování technologií a služeb pro operátory. Zaujímá vedoucí pozici v oblasti technologií 2G a 3G, je dodavatelem komunikačních služeb a spravuje sítě pro více jak 185 milionů uživatelů. Portfolio společnosti zahrnuje infrastrukturu mobilních a pevných sítí, širokopásmové a multimediální řešení pro operátory, podniky a vývojáře. Společnost Sony Ericsson poskytuje spotřebitelům plně vybavené mobilní telefony a další příslušná zařízení.

Ericsson podporuje svou vizi “komunikace pro každého”prostřed­nictvím inovace, technologie a stálých obchodních řešení. Více než 70 000 zaměstnanců působících ve 175 zemích dosáhlo v roce 2007 tržeb ve výši 27.9mld. USD (189 mld. SEK). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876 s hlavním sídlem ve Stockholmu, Švédsko. Akcie společnosti Ericsson jsou kótovány na burze ve Stockholmu a na burze NASDAQ.

Více informací na www.ericsson.cz

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz