Hlavní navigace

Et netera postavila portál na hodnocení lékařů a zdravotnických zařízení – toplekar.cz

1. 2. 2011

[Tisková zpráva] Praha, 1. února 2011 – Společnost Et netera, přední český dodavatel business řešení, postavila a spustila portál zaměřený na hodnocení lékařů a zdravotnických zařízení, www.toplekar.cz. Portál si klade za cíl umožnit pacientům vybrat si spolehlivého lékaře a zařízení na základě hodnocení samotných lékařů. Autoři projektu se dotazují přímo českých lékařů, na jakého kolegu by se obrátili, pokud by onemocněli oni sami či osoba jim blízká a které zdravotnické zařízení by si v takovém případě vybrali.

V České republice je zhruba 45 000 lékařů a 28 000 zdravot­nických zařízení a laik dosud neměl žádný nástroj, který by mu pomohl se v takto široké nabídce orientovat. Objektivní měřítko kvality přitom nelze, vzhledem ke specifickým podmínkám práce konkrétních specialistů, nastavit. Doporučení od někoho, komu důvěřujeme, je zároveň nejcennějším zdrojem informací. Z těchto základních předpokladů vyšli autoři projektu, společnost WIDEFIELD a.s. a rozhodli se poskytnout veřejnosti přehled lékařů a zdravotnických zařízení, které jsou hodnoceni samotnými lékaři. „Máme za to, že v medicíně, stejně jako v jiných oborech, o svých kvalitách profesionálové vzájemně vědí, hlavně v rámci vlastních specializací,“ říká autor projektu, Jaroslav Klapal ze společnosti WIDEFIELD.   

Myšlenku tvůrců projektu podpořilo několik českých špičkových odborníků, kteří se stali odbornými partnery projektu. „Když je lékaři špatně, obrátí se primárně na svého kolegu známého. Věří mu, chce mít jistotu, že se o něj dobře postará,“ míní děkan 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity, profesor Tomáš Zima. „Upřímně řečeno, jestliže nejste schopen hodnotit svého kolegu, kdo vám bude věřit ve vaší vlastní práci,“ konstatuje profesor Karel Cvachovec, přednosta kliniky anesteziologie a resuscitace FN Motol. 

Portál vyrobila a spravuje společnost Et netera a.s. nad CMS systémem jNetPublish. „Společnost Et netera jsme si vybrali, protože byla schopna garantovat splnění zadání v požadovaných, poměrně náročných termínech a nabídla robustní systém pro konsolidaci a správu dat, i do budoucna snadno přizpůsobitelný našim potřebám,“ uvedl Jaroslav Klapal. 

Tvorba celého projektu probíhala ve dvou fázích a v poměrně krátkém čase. „Během měsíce a půl jsme nejprve spustili startovací portál, kam se lékaři registrovali a doporučovali důvěryhodné kolegy. Lékaři byli postupně oslovováni pomocí direkt mail nástroje MailOne a cca 30 tis lékařů během této fáze obdrželo přihlašovací jméno a heslo. Ve druhé fázi jsme pak během dvou měsíců připravili veřejnou část portálu včetně struktury a nástrojů pro hodnocení lékařů a zdravotnických zařízení veřejností,“ uvedl Zbyněk Hraše, projektový manažer společnosti Et netera a.s. 

Na portálutoplekar­.cz naleznou návštěvníci v první řadě právě vyhledávač, kam zadají jméno či odbornost a výsledkem je seznam odborníků a institucí v dané oblasti. Lékaři doporučení některým z kolegů mají u sebe ikonu „Top lékař“. Další obsah portálu tvoří denně aktualizované tematické zpravodajství, které má na starosti redakční tým společnosti a odborní partneři z řad lékařských kapacit, kteří s portálem spolupracují. V blízké době by se zde měly objevit i výsledky různých výzkumů z oblasti medicíny či například on-line poradny vybraných odborníků. Od včerejšího dne, kdy byl portál spuštěn pro veřejnost, mohou lékaře či zařízení navíc hodnotit i pacienti.

 

ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Weby velké rozsahem, nápadem, vlivem. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění (Firma roku Hl. m. Prahy, IEA, IBA, EBA, Fast50 atd.). Mezi klienty společnosti patří např. Annonce, Ahold, Datart, DVC (i-legalne.cz), EMG (knizniweb.cz), Fortuna, Telefónica O2, Siemens, Staropramen, Volksbank a další.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka