Hlavní navigace

Etarget přichází s novinkami v kontextové reklamě, které zvýší spokojenost zákazníků

2. 1. 2006

[Tisková zpráva] Společnost ETARGET, a. s. uskutečnila několik důležitých změn ve svém reklamním systému, aby zvýšila efektivitu inzerce zákazníků.Kvalita služeb vzrůstá, ceny klesají.

Společnost ETARGET ve svém reklamním systému uskutečnila změny, které souvisí s neustálým zlepšováním služeb. Maximální pozornost společnost věnuje jak vlastním klientům, kteří službu využívají k propagaci vlastní firmy, tak obecným uživatelům, jimž má kontextová reklama posloužit pro získávání relevantních informací. Obě skupiny jistě potěší příjemná novinka týkající se celkové úpravy cenového systému. Minimální zvýšení ceny za kliknutí na kontextovou reklamu se snížilo z 0,50 Kč na pouhých 0,10 Kč.

Novinkou je funkce Exact Match. Ta umožňuje, aby si zákazník v případě některých běžně používaných klíčových slov sestavil i slovní spojení, za která platí. Jinými slovy pokud má zákazník zájem, aby se jeho odkaz zobrazil jen v případě zadání slov DVD filmy a ne například DVD média, DVD obaly apod. postačí, aby v nastavení zadal klíčové slovo v úplném tvaru (v tomto případě „DVD filmy“).

Obdobný charakter má také další nová položka a sice „nežádoucí slova“. V tomto případě má zákazník možnost definovat klíčová slova, u kterých nechce, aby se jeho odkaz zobrazoval. Když se odkaz týká např. prodeje filmů na DVD, odkaz se zobrazí v případě zadání slov „DVD filmy“, ale ne tehdy, když uživatel zadá řekněme spojení „DVD filmy zadarmo“. Samozřejmě pokud zákazník uvedl poslední slovo v seznamu nežádoucích. Tato nová položka se rovněž nachází v uživatelské sekci rozšířeného nastavení.

Optimální cena se pohybuje vždy mezi minimální cenou za kliknutí, tedy 5 Kč a maximální cenou, kterou zákazník určí pro každé klíčové slovo. Její přesná výška se stanoví tak, aby se na základě kvality odkazu zachovalo jeho pořadí ve fulltextovém vyhledávání. Ceny, které byly určeny v uživatelských kontech starší verze systému jsou nyní považovány za maximální.

Způsob určování cen za každé klíčové slovo, na základě kterých se vyhledávají a zobrazují odkazy zákazníků také zaznamenal notnou dávku inovace. Systém ETARGET nyní vypočítá optimální cenu, která se v případě kliknutí na odkaz odečte z kreditu. Optimální cena se určuje na základě maximální ceny, již je zákazník ochoten zaplatit a hodnoty normalizovaného CTR, tedy kvality odkazu. Tím se odstraní riziko, že zákazník zaplatí za nějaké slovo víc, než je jeho skutečná hodnota, kterou mu přinese.

Změnou rovněž prošlo stanovování pořadí odkazů ve výsledcích vyhledávání. Nyní už závisí i na kvalitě odkazů, která je určena hodnotou tzv. normalizovaného CTR (Click Through Rate – poměr počtu kliknutí na odkaz).
Čím je tato hodnota vyšší, (její výška závisí na počtu kliknutí na odkaz v průběhu posledního 1000 zobrazení), tím výše se odkaz zobrazuje ve fulltextovém vyhledávání.

Ukazatel normalizovaného CTR zohledňuje i skutečnost, že u odkazů na vyšších pozicích je pravděpodobnost jejich zobrazení uživatelem vyšší, než u těch, které se nachází níže, a to bez ohledu na text, který obsahují. V praxi to znamená, že při kliknutí např. na pátý odkaz zvýší hodnotu normalizovaného CTR více než kliknutí na třetí odkaz apod.

Zákazníci nyní mají možnost vlastní volby portálů, na kterých by se měla zobrazovat jejich reklama. Výběr provedou v rozšířeném nastavení své uživatelské sekce pod položkou „Filtry portálů“.

Věříme, že naši zákazníci uvedené změny přivítají a pomohou jim přitáhnout uživatele k obsahu jejich stránek cíleněji než tomu bylo doposud.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Vitalia.cz: Rybí tuk bez odéru

Rybí tuk bez odéru

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Podnikatel.cz: Změny ve slevách na dani od roku 2017

Změny ve slevách na dani od roku 2017

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se