Hlavní navigace

Extrémní odolnost, extrémní výkon – lepší počítač na cesty a do přírody nenajdete

[Tisková zpráva] Panasonic představuje nové verze odolných notebooků Toughbook CF-19 a CF-30. Oba modely se pyšní řadou vylepšení, včetně jasnějšího displeje

Praha, 24. února 2009 – V únoru uvedl Panasonic na trh novou generaci odolných notebooků Toughbook CF-19 (MK-3) a CF-30 (MK3). Oba modely jsou vybaveny nově vyvinutými, vyspělými technologiemi. Je to například diodami podsvícený displej u CF-19, několik uživatelských rozhraní, modul Gobi (Qualcomm) a samozřejmě vysoce odolné tělo. Všechny tyto funkce dělají z nových toughbooků ideální společníky na cesty nebo na práci v terénu.

Modely jsou vybaveny nejmodernějšími procesory Intel Core 2 Duo SU9300 (model CF-19 procesorem s 1,2GHz,3MB*cache, 800 MHz FSB) respektive Intel Core 2 Duo SL9300 (model CF-30 s 1,6 GHz, 6MB*1 L2 cache, 1066 MHz FSB), které jsou maximálně úsporné, nabízejí vysokou životnost baterie a garantují také nejvyšší výkon. Procesory Intel SU9300 a SL9300 se pyšní jedním z nejlepších poměrů výkon/spotřeba, jsou energeticky vysoce efektivní a umožňují dokonalý multitasking.

Jednou z výrazných změn, jimiž se může pochlubit nová generace CF-19, je diodami podsvícený LCD displej. Ten přináší několik výhod, mezi ně patří především ostřejší jas, spolehlivost a díky extrémně nízké spotřebě také vyšší životnost baterie. Špičková antireflexní úprava je rovněž zárukou maximálního jasu displeje, a to dokonce i na jasném denním světle a z ostrého úhlu. Použití těchto technologií umožnilo dokonce zdvojnásobit jas displeje. Oba modely CF-19 i CF30 tedy dnes nabízejí jas 1 000 nitů a jejich displeje zároveň fungují v dotykovém režimu.

Společnost Panasonic podporuje nejmodernější platformy konektivity. Nové modely MK3 mají integrovaný modul Gobi (Qualcomm), který podporuje připojení k internetu prostřednictvím vytáčení přes GSM sítě, GPRS, Edge, 3D i HSUPA o 7,2Mbps. Díky spolupráci s nejlepšími světovými výrobci čipů a použití vlastních špičkových technologií nabízejí Toughbooky Panasonic stabilní a flexibilní komunikační řešení, včetně CDMA a GSM podpory.

Panasonic trvale usiluje o maximální spolehlivost a co nejnižší poruchovost. Jednovrstevné pevné disky byly podřízeny přísnému testování a jejich kapacita byla zvýšena na 120 až 160GB úložného místa s podstatně lepšími přístupovými časy. Prioritami společnosti Panasonic nadále zůstávají především vysoký výkon a spolehlivost. Data na pevném disku jsou chráněna proti extrémnímu chladu, horku, prachu a vlhkosti vzduchu. Toughbook vydrží díky komponentní ochraně i těžké otřesy, a zcela tak vyhovuje standardům MIL-STD 810F a IP54. Otevřený a spuštěný Toughbook „přežije“ pád z výšky až 90cm – to je možné díky tělu vyrobenému z magnesia, hliníkovému rámu a speciální 32mm silné pěnové ochranně pevného disku.

Díky těmto špičkovým částem i ty nejnáročnější aplikace fungují na notebooku za všech podmínek naprosto hladce. Baterie nabídnou zhruba devět hodin provozu na jediné nabití, Díky tomu je tento Toughbook ideální pomocník pro práci v terénu, kde není dostupné napájení ze sítě.

CF-19 Toughbook: Kombinace výkonného notebooku a PC tabletu
Panasonic CF-19 Toughbook nabízí kombinaci klasického notebooku a tabletu. Chcete-li se přepnout do režimu tabletu, stačí jednoduše 10,4palcový TFT barevný displej vertikálně převrátit přes klávesnici. Na dotykový displej pak můžete vkládat data prostřednictvím prstu nebo elektronického pera, což vám usnadní práci na cestách.

Nová generace CF-19 je vybavena speciální technologií Duo Touch. Ta nabídne mobilním pracovníkům podstatně lepší funkce a vyšší flexibilitu, díky níž bude možné v terénu používat manuálního zápisu elektrickým perem.

CF-30 Toughbook – extrémní odolnost, extrémní výkon, nejlepší společník do terénu
Model CF-30 je vybaven 13,3palcovým barevným TFT displejem a robustním držadlem, díky němuž se tento lehký notebook o váze 3,8kg velice snadno přepravuje.

Vzhledem ke své nízké váze, odolnému designu a vynikající výdrži baterie (možnost použít záložní baterie z multimediálního slotu) je CF-30 ideální počítač pro ty, kteří musejí pracovat v obtížném terénu.

CF-30mk3 se bude prodávat za doporučenou cenu od 108.000,– Kč, CF-19mk3 pak od 89.000,– Kč. Oba modely jsou dostupné od poloviny února (uvedené ceny nezahrnují DPH).

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Vitalia.cz: Jak si užít Vánoce bez lepku

Jak si užít Vánoce bez lepku

DigiZone.cz: V Plzni odstartovalo Radio 1

V Plzni odstartovalo Radio 1

Lupa.cz: Kolik ČR platí za sledování elektronické komunikace?

Kolik ČR platí za sledování elektronické komunikace?

Vitalia.cz: Co pomáhá dítěti při zácpě?

Co pomáhá dítěti při zácpě?

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: SES zajistí HD pro M7 Group

SES zajistí HD pro M7 Group

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech