Hlavní navigace

FARO a Autodesk spolupracují na integraci podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011

30. 7. 2010

[Tisková zpráva] AutoCAD Plant 3D and FARO Laser Scanner Photon jsou preferovaným softwarem a hardwarem pro modelování výrobních zařízení

PRAHA, 28. července 2010 – Společnosti Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, a FARO, přední světový poskytovatel přenosných měřicích a zobrazovacích řešení, oznámily spolupráci na přímé integraci dat mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011. Společnosti FARO a Autodesk rovněž uzavřely dohodu, na jejímž základě bude FARO propagovat AutoCAD Plant 3D jako svoji preferovanou aplikaci pro 3D modelování výrobních zařízení v segmentu procesní výroby.

Autodesk navíc ohlásil, že FARO Laser Scanner Photon bude preferovaným hardwarem pro zachycování výrobních závodů formou mračen bodů do aplikace AutoCAD Plant 3D.

Díky technické a vývojové spolupráci umožňuje AutoCAD 2011 přímý import binárních nasnímaných dat z aplikace FARO Scene, která slouží ke zpracování snímků ze zařízení FARO Laser Scanner. Uvedení specializované platformy pro mračna bodů, která se hladce integruje s aplikací AutoCAD, umožní zákazníkům zvládat více než kdy předtím. AutoCAD 2011 podporuje až 2 miliardy nasnímaných bodů a se zdokonalenými nástroji pro 3D modelování lze při jejich použití dosáhnout extrémně vysokého výkonu.

„Zákazníci, kteří čím dál častěji používají laserové skenery, pochopitelně poptávají možnost přímého importu a podporu velkých mračen bodů v aplikaci AutoCAD,“ řekl Gonzalo Martinez, ředitel strategického výzkumu společnosti Autodesk. „V uplynulém roce jsme úzce spolupracovali se společností FARO, která nám pomohla s návrhem této funkce a poskytla rozhodující zpětnou vazbu pro přímou integraci dat mračen bodů. Jsme nadšeni, že teď můžeme tuto funkčnost nabídnout zákazníkům.“

Technologie a vyspělá řešení společností Autodesk a FARO pomáhají zákazníkům zkracovat pracovní procesy. Možnost importovat binární skenovaná data přímo do aplikace AutoCAD 2011 umožňuje uživatelům daleko účinnější 3D modelování. Uživatelé přístroje FARO Laser Scanner mohou přenášet shromážděná data přímo do aplikace AutoCAD 2011, takže odpadá nutnost používat neutrální, avšak objemově náročný souborový formát.

Integrace podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011 podstatně urychlí zákazníkům v procesním a energetickém průmyslu proces konverze reálných informací na 3D modely. Aplikace AutoCAD Plant 3D, postavená na platformě AutoCAD, přináší osvědčené výhody modelově založeného navrhování do běžných projektů návrhu výrobních závodů. Její funkčnost byla specificky vytvořena pro návrh, modelování a dokumentaci výrobních závodů.

„Autodesk a FARO sdílejí vizi širšího zpřístupňování technologií, jsme proto hrdí na naši úspěšnou spolupráci na vývoji funkčnosti, která naši společným zákazníkům skutečně usnadní každodenní práci na návrzích a pomůže jim dosáhnout výrazné úspory času,“ řekl Jay Freeland, generální ředitel a prezident společnosti FARO Technologies. „Jsme také rádi, že jsme rozšířili náš společný vztah o volbu aplikace AutoCAD Plant 3D jako naší preferované modelovací aplikace pro zařízení ve zpracovatelském průmyslu. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení její snadné ovládání a globální dostupnost.“

O společnosti FARO
FARO vyvíjí a dodává zařízení a software pro počítačově podporované měření a zobrazování. Mobilní přístroje společnosti FARO umožňují vysoce přesné 3D měření, zobrazování a porovnání součástí a složených struktur v procesech výroby a zajištění kvality. Tato zařízení se používají ke kontrole součástí a sestav, plánování výroby, 3D dokumentaci i k vyšetřování a rekonstrukcím nehod a zločinů. Rovněž se využívají ke generování digitálních snímků historických nalezišť.

V celosvětovém měřítku zhruba 10 000 zákazníků provozuje více než 20 000 instalací systémů FARO. Globální ústředí společnosti se nachází v Lake Mary na Floridě, evropské ředitelství je ve Stuttgartu a ústředí pro Asii a Tichomoří sídlí v Singapuru. Společnost FARO má pobočky v Kanadě, Mexiku, Německu, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Itálii, Polsku, Nizozemí, Indii, Číně, Singapuru, Malajsii, Vietnamu, Thajsku a Japonsku. Další informace o společnosti FARO lze nalézt na webu www.faro.com.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 rozvíjí Autodesk nejširší portfolio špičkových softwarových aplikací, které pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady v digitální podobě ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 100 i posledních 15 vítězů Oscara za nejlepší vizuální efekty pomocí softwarových nástrojů společnosti Autodesk navrhuje, vizualizuje a simuluje své nápady. Šetří tak čas a peníze, zvyšují kvalitu a rozvíjejí inovace, které znamenají konkurenční výhodu. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?