Hlavní navigace

FARO a Autodesk spolupracují na integraci podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011

30. 7. 2010

[Tisková zpráva] AutoCAD Plant 3D and FARO Laser Scanner Photon jsou preferovaným softwarem a hardwarem pro modelování výrobních zařízení

PRAHA, 28. července 2010 – Společnosti Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, a FARO, přední světový poskytovatel přenosných měřicích a zobrazovacích řešení, oznámily spolupráci na přímé integraci dat mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011. Společnosti FARO a Autodesk rovněž uzavřely dohodu, na jejímž základě bude FARO propagovat AutoCAD Plant 3D jako svoji preferovanou aplikaci pro 3D modelování výrobních zařízení v segmentu procesní výroby.

Autodesk navíc ohlásil, že FARO Laser Scanner Photon bude preferovaným hardwarem pro zachycování výrobních závodů formou mračen bodů do aplikace AutoCAD Plant 3D.

Díky technické a vývojové spolupráci umožňuje AutoCAD 2011 přímý import binárních nasnímaných dat z aplikace FARO Scene, která slouží ke zpracování snímků ze zařízení FARO Laser Scanner. Uvedení specializované platformy pro mračna bodů, která se hladce integruje s aplikací AutoCAD, umožní zákazníkům zvládat více než kdy předtím. AutoCAD 2011 podporuje až 2 miliardy nasnímaných bodů a se zdokonalenými nástroji pro 3D modelování lze při jejich použití dosáhnout extrémně vysokého výkonu.

„Zákazníci, kteří čím dál častěji používají laserové skenery, pochopitelně poptávají možnost přímého importu a podporu velkých mračen bodů v aplikaci AutoCAD,“ řekl Gonzalo Martinez, ředitel strategického výzkumu společnosti Autodesk. „V uplynulém roce jsme úzce spolupracovali se společností FARO, která nám pomohla s návrhem této funkce a poskytla rozhodující zpětnou vazbu pro přímou integraci dat mračen bodů. Jsme nadšeni, že teď můžeme tuto funkčnost nabídnout zákazníkům.“

Technologie a vyspělá řešení společností Autodesk a FARO pomáhají zákazníkům zkracovat pracovní procesy. Možnost importovat binární skenovaná data přímo do aplikace AutoCAD 2011 umožňuje uživatelům daleko účinnější 3D modelování. Uživatelé přístroje FARO Laser Scanner mohou přenášet shromážděná data přímo do aplikace AutoCAD 2011, takže odpadá nutnost používat neutrální, avšak objemově náročný souborový formát.

Integrace podpory mračen bodů do aplikace AutoCAD 2011 podstatně urychlí zákazníkům v procesním a energetickém průmyslu proces konverze reálných informací na 3D modely. Aplikace AutoCAD Plant 3D, postavená na platformě AutoCAD, přináší osvědčené výhody modelově založeného navrhování do běžných projektů návrhu výrobních závodů. Její funkčnost byla specificky vytvořena pro návrh, modelování a dokumentaci výrobních závodů.

„Autodesk a FARO sdílejí vizi širšího zpřístupňování technologií, jsme proto hrdí na naši úspěšnou spolupráci na vývoji funkčnosti, která naši společným zákazníkům skutečně usnadní každodenní práci na návrzích a pomůže jim dosáhnout výrazné úspory času,“ řekl Jay Freeland, generální ředitel a prezident společnosti FARO Technologies. „Jsme také rádi, že jsme rozšířili náš společný vztah o volbu aplikace AutoCAD Plant 3D jako naší preferované modelovací aplikace pro zařízení ve zpracovatelském průmyslu. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení její snadné ovládání a globální dostupnost.“

O společnosti FARO
FARO vyvíjí a dodává zařízení a software pro počítačově podporované měření a zobrazování. Mobilní přístroje společnosti FARO umožňují vysoce přesné 3D měření, zobrazování a porovnání součástí a složených struktur v procesech výroby a zajištění kvality. Tato zařízení se používají ke kontrole součástí a sestav, plánování výroby, 3D dokumentaci i k vyšetřování a rekonstrukcím nehod a zločinů. Rovněž se využívají ke generování digitálních snímků historických nalezišť.

V celosvětovém měřítku zhruba 10 000 zákazníků provozuje více než 20 000 instalací systémů FARO. Globální ústředí společnosti se nachází v Lake Mary na Floridě, evropské ředitelství je ve Stuttgartu a ústředí pro Asii a Tichomoří sídlí v Singapuru. Společnost FARO má pobočky v Kanadě, Mexiku, Německu, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Itálii, Polsku, Nizozemí, Indii, Číně, Singapuru, Malajsii, Vietnamu, Thajsku a Japonsku. Další informace o společnosti FARO lze nalézt na webu www.faro.com.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 rozvíjí Autodesk nejširší portfolio špičkových softwarových aplikací, které pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady v digitální podobě ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 100 i posledních 15 vítězů Oscara za nejlepší vizuální efekty pomocí softwarových nástrojů společnosti Autodesk navrhuje, vizualizuje a simuluje své nápady. Šetří tak čas a peníze, zvyšují kvalitu a rozvíjejí inovace, které znamenají konkurenční výhodu. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?