Hlavní navigace

FELfest 2010 – český hudební festival přenášený kompletně on-line

7. 6. 2010

[Tisková zpráva] Živé vysílání z pražského Kulaťáku zprostředkuje atmosféru letních koncertů všem zájemcům prostřednictvím internetu

Praha, 3. června 2010 – Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze, ve spolupráci s hlavními partnery festivalu, Sázavafestem a společnostmi Procter & Gamble a PRE a.s. zvou všechny zájemce na FELfest 2010, který se uskuteční již 10. června od 14 do 22 hodin v Praze na Vítězném náměstí. Kdo si nebude moci vychutnat kvalitní hudební produkci – v čele s kapelou Krucipüsk či Psími vojáky – přímo na místě, má možnost okusit festivalovou atmosféru prostřednictvím živého přenosu na webové stránce www.budit.cz/fel­fest.

Festival
Hned první ročník festivalu slibuje velmi našlapaný program, který nabídne nejen nové objevy české hudební scény, ale i její skutečné legendy. Za všechny jmenujme Psí vojáky, kteří zanedlouho oslaví neuvěřitelné třicetiny. Komu nebudou stačit kvalitní decibely v éteru, ten může vyzkoušet své štěstí na obří trampolíně či se občerstvit v dobře zásobeném indoboard baru. Šťastní výherci si navíc odnesou lístky na partnerský Sázavafest. S vyvrcholením večerního programu se účastníci mohou těšit na profesionální ohňovou show skupiny Pyroterra. Vstup na festival i živý přenos na webu www.budit.cz/fel­fest budou pro všechny zájemce zcela zdarma! Živý přenos zajišťuje komunikační společnost Virklis, a.s.

„Naším cílem je vybudovat tradici nového studentského festivalu, samozřejmě nejen pro studenty, v období přímo předcházejícím hlavní festivalové sezóně,“ doplňuje Pavel Digrin z agentury Virklis, organizátor akce, který stál u samotného zrodu koncepce FELfestu. „Zároveň chceme poskytnout i něco navíc, proto jsme se rozhodli celý festival přenášet online pomocí moderní technologie. Pokud si tedy nebudete moci užít odpoledne a večera na Kulaťáku v Praze osobně, zveme vás alespoň prostřednictvím obrazovek vašich počítačů!. Tímto také děkuji organizátorům Sázavafestu za duševní propojení obou festivalů.“

„Původní koncepce FELfestu spočívala ve vytvoření malé akce pro studenty FEL ČVUT. Během plánování jsme ale usoudili, že idea otevřeného festivalu pro všechny návštěvníky se nám líbí opravdu víc. Pozvali jsme také naše budoucí studenty, kteří mají právě po maturitě. Pro ně i pro nás to je příležitost k oslavě a seznámení se s budoucími kolegy,“ říká Jaroslava Weiserová, PR manažerka FEL ČVUT.

„Moderní doba si žádá moderní technologie a proto je i Sázavafest u toho,“ říká Pavel Kloupar, ředitel a dramaturg Sázavafestu a dodává. „Díky těmto technologiím budou mít i naši fanoušci v Kácově možnost vidět on-line přenosy všeho, co se letos bude na 10. ročníku odehrávat.“

Účinkující a program akce
V rámci programu vystoupí kapely – Krucipüsk, Psí vojáci, Reverends, Nežfaleš, The Fialky, Bad Ass Honkies, String Ladies, Caktus showband a na závěr předvede fireshow skupina Pyroterra.

Program akce

  • 14.00 – String Ladies,
  • 14.30 – Caktus showband,
  • 15.15 – Bad Ass Honkies
  • 16.00 – Nežfaleš,
  • 17.00 – The Fialky,
  • 18.00 – Reverends,
  • 19.00 – Krucipüsk,
  • 20.20 – Psí vojáci,
  • 22.00 – ohnivá show Pyroterra.

Partneři
Partnerem akce jsou společnosti Proctre & Gamble a PRE, Městská část Prahy 6 a Sázavafest, který je s FEL festem propojen především na organizační a technické úrovni.

Mediální partneři
Mediálními partnery FELfestu jsou TV Óčko a Fajn Radio.

O Fakultě elektrotechnické ČVUT
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze je prestižním českým vysokoškolským pracovištěm s více než 6 000 studenty a 700 zaměstnanci. Základní výhodou FEL je tradiční úzké propojení oborů elektrotechniky a informatiky. V současnosti fakulta nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy, v nichž vychovává vysokoškolsky vzdělané odborníky v oblasti elektrotechniky, sdělovací techniky, automatizace, informatiky a výpočetní techniky. Absolventi Fakulty elektrotechnické nacházejí široké uplatnění v České republice i v zahraničí. FEL je nejen významným výukovým střediskem, ale také špičkovým moderním centrem pro vědeckou a výzkumnou činnost, s podílem na mnoha projektech i v mezinárodním měřítku.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní