Hlavní navigace

Firma roku využívá Byznys ERP

[Tisková zpráva] Firma 5M, vítěz podnikatelské soutěže Firma roku 2010, využívá k podpoře a rozvoji svého podnikání informační systém Byznys ERP od společnosti J.K.R.

Společnost 5M, zabývající se vývojem a výrobou základních materiálů, polotovarů i konečných dílů do letectví a kosmických aplikací, hledala komplexní informační systém, který by dokázal skloubit nejen rostoucí požadavky na zpracování dokladů v rámci informačního toku, ale i nástroj, který usnadní zpracování dat a zajistí realizaci a kontrolu základních postupů vnitropodnikových procesů.

V průběhu předimplementační  analýzy byly zmapovány základní požadavky společnosti 5M, mezi které patřilo především sjednocení veškeré podnikové agendy do jediného ERP systému, zavedení jednotného zpracování datové základny a automatizované zpracovávání procesů pomocí Workflow. 

Systém Byznys ERP nám pomocí Workflow mimo jiné umožnil elektronicky popsat naše podnikové procesy a sledovat jejich průběh napříč společností,“ řekl k tomu Richard Pavlica technický ředitel společnosti 5M.   

Základem pro úspěšnou transformaci do jednotného ERP systému bylo převedení dat z externích účetních, skladových a CRM systémů. Následně byly navrženy postupy pro zpracování a sjednocení firemních procesů v novém systému. Pomocí modulů Workflow a Informace byly analyzovány a nadefinovány jednotlivé firemní procesy a v systému evidence korespondence a generace úkolů došlo k vytvoření komplexního procesního systému. 

V průběhu implementace bylo též provedeno zaškolení uživatelů, úprava tiskových reportů dle standardů uživatele, a modifikace pořizovacích formulářů pomocí Prvků uživatelské volnosti (PUV). Po zavedení ERP řešení proběhla školení a testování uživatelských úprav v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů společnosti J.K.R., v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při provádění rutinních operací. 

Mezi hlavní přínosy nasazení  Byznys ERP v 5M patří především centrální zpracování veškerých agend v jediném systému, sjednocení a elektronické zpracování procesů a jejich kontrola, možnost terminálového předzpracování přímo klientem uživatele, a v neposlední řadě také možnost uživatelského nastavení vzhledu a plochy systému Byznys ERP. 

„Implementace podnikového systému je vždy složitým procesem. Ve společnosti 5M byl tento proces jednodušší v tom, že implementační tým pracovníků uživatele byl dobře připraven a byl schopen jednoznačně a jasně specifikovat své požadavky na nový informační systém,“ uvedl k nasazení Byznys ERP v 5M Vlastimil Dudáček, mobilní konzultant společnosti J.K.R. 
 
 
 
 

O společnosti 5M

Společnost 5M podniká v oboru kompozitů a sendvičů, což jsou materiály a komponenty pro pokrokové a inovativní výrobky nebo aplikace. Společnost se zabývá vývojem a výrobou těchto materiálů i konečných výrobků, a orientuje se především na speciální a náročné aplikace. Více na www.5M.cz

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Podnikové infor­mační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 orga­nizací  v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují  například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu nebo www.byznys.eu
Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče