Hlavní navigace

Česká společnost Geewa dodavatelem nejpopulárnější aplikace pro iPhone

9. 7. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 7. čerevence 2008 -- Nejpopulárnější aplikací pro chytrý telefon iPhone společnosti Apple se 28: června stala víceuživatelská logická hra Multiplayer Reversi vyvíjená českou společností Geewa. Zaměstnanci společnosti Apple tuto hru rovněž označili za "Staff Pick", tedy hodnou pozornosti.

Interaktivní aplikace nevyžaduje instalaci speciálního software ani jiný zásah do telefonu a je k dispozici zdarma. Hru Reversi tak mohou hrát proti sobě lidé na různch místech světa, přímo ve hře je k dispozici i textový chat pro komunikaci s protihráčem. Aplikace obsahuje i jednouživatelský režim, kdy soupeřem je samotný iPhone.

Zájemci o hru stačí ve webovém prohlížeči iPhone zadat adresu www.geewa.com a Reversi se objeví v nabídce. Je také možno rovnou navštívit hru samotnou na stránce http://gc001.ge­ewa.com/games/re­versi/ajax/ip­hone/ – Multiplayer Reversi funguje i s webovým prohlížečem na PC, na herní konzoli Nintendo Wii či v set-top boxu pro IPTV.

Oficiální, průběžně aktualizovaný žebříček nejpopulárnějších webových aplikací pro iPhone je k dispozici na stránce http://www.ap­ple.com/webap­ps/index_top.html a oficiální žebříček nejpopulárnějších her přináší stránka http://www.ap­ple.com/webap­ps/games/index_top­.html.

„Úspěch betaverze hry Reversi pro iPhone potvrzuje, jak je důležité nabídnout uživatelům víceuživatelské hry bez jakýchkoli překážek (instalace software nebo síťového připojení a podobně),“ říká Miloš Endrle, ředitel společnosti Geewa. „Stačí poslat výzvu SMSkou kamarádovi kamkoliv do světa a za pár sekund již hrajete proti sobě.“

O společnosti Geewa
Geewa provozuje portál společenských online her Geewa.com. Ten umožňuje hráčům ze svého počítače, mobilního telefonu či interaktivní TV vyzvat ke hře kdykoli a kohokoli na této planetě. Svoje výsledky pak hráči mohou sledovat v ligách, turnajích a dlouhodobých žebříčcích. Součástí všech her je i možnost přímé komunikace mezi hráči. V březnu 2008 navštívilo hry milion hráčů, kteří odehráli 20 milionů utkání. Mezi nejpopulárnější hry patří Slovní fotbal, Prší nebo Solitér.

Hry hrají jak ženy, tak muži, jak mladí tak vyzralí hráči (30% hráčů je starších 30-ti let). Portál si od svého vzniku v roce 2005 získal spoustu příznivců a v současné době jej denně navštěvuje 100.000 uživatelů, kteří odehrají 700.000 utkání. Originální hra Slovní fotbal se stala nejhranější hrou českého internetu.

Provoz herního portálu je hrazen z videoreklamy, jejíž potenciál odhaduje studie eMarketer jen ve Spojených státech na 4,3 miliardy dolarů v roce 2011. V dubnu 2007 získala Geewa ocenění Red Herring 100 Europe. Ocenění získala Geewa mimo jiné díky originálnímu reklamnímu prostoru pro videoreklamy. Tento reklamní prostor prodává Nova, nejsledovanější česká komerční televize. Předchozími držiteli ocenění se staly například společnosti Google, Skype a YouTube.

V červnu 2007 získala Geewa investici od MCI Management – přední private equity skupiny spravující fondy MCI.TechVentures, MCI.BioVentures a MCI.EuroVentures a specializující se na investice v regionu střední a východní Evropy.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť