Hlavní navigace

Geewa má nového generálního ředitele, jmenován byl Wei-Hai Chu

8. 10. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 6. října 2008 – Zkušený manažer mediálních a telekomunikačních firem Wei-Hai Chu byl jmenován novým generálním ředitelem přední české internetové firmy Geewa. Wei-Hai Chu dříve pracoval pro významné společnosti, jako jsou UPC, Karneval Media, British Telecom, Shell a World Online (nyní Tiscali). Později se stal soukromým investorem a členem představenstva českých technologických firem.

“Geewa úspěšně roste a její geograficky rozmanitá uživatelská komunita košatí. To s sebou nese nové výzvy a složitější provoz,” říká Wei-Hai Chu. “Mám radost, že se k týmu Geewy připojuji v době velkých příležitostí a těším se, že budu moci přispět k naplnění ambiciózních cílů firmy.”

Vizionář, zakladatel a dosavadní generální ředitel Miloš Endrle nyní ve společnosti Geewa řídí vývoj produktů. Soustředí se mimo jiné na otevření herní platformy pro vývojáře mimo firmu. Otevřené prostředí je klíčem k úspěchu nové herní platform, kterou Geewa plánuje uvést v listopadu.

“Geewa právě spustila své víceuživatelské internetové hry v Maďarsku na tamním největším portálem origo.hu. Vstupujeme take na německý a polský trh v partnerství s tamními zavedenými portály a očekáváme další růst díky našemu vstupu na další západoevropské trhy,” řekl Miloš Endrle.

Wei-Hai Chu se stal viceprezidentem World Online v roce 1998. Po úspěšném prodeji World Online společnosti Tiscali řídil portálovou strategii Shell v jejich internetovém investičním fondu. V roce 2003 byl Wei-Hai Chu jmenován generálním manažerem British Telecom pro firemní mobilní produkty. Později se stal obchodním ředitelem Karneval Media a dovedl společnost k jejímu úspěšnému převzetí firmou UPC.

O společnosti Geewa
Geewa provozuje víceuživatelskou platform pro společenské hry na svém webu Geewa.com a na stránkách partner, jako je Seznam.cz (hry.cz). Platforma umožňuje hráčům po celém světě soutěžit spolu v online hrách prostřednictvím jejich PC, mobilního telefonu, nebo dokonce interaktivní televise. Hry společnosti Geewa je možno take hrát na herní konzoli Nintendo Wii či chytrých telefonech Apple iPhone nebo Google Android (T-Mobile G1). Geewa klade důraz na komunitu hráčů svých her, uživatelé tak mohou porovnávat své výsledky s ostatními v ligách a turnajích či spolu rozmlouvat během hraní, nebo v globálním chatroomu. V září 2008 navštívil herní platform Geewa milion různých hráčů, uživatelé sehráli navzájem 20 milionů partií. K nejpopulárnějším hrám patří Slovní fotbal, Kulečník a Solitaire.

V komunitě hráčů jsou rovnoměrně zastoupeni muži i ženy všech věkových kategorií (30% hráčů dosáhlo 30 a vice let). Hry jsou na platformě Geewa dostupné zdarma, běží ve webovém prohlížeči bez nutnosti stahovat a instalovat jakýkoli software. Obchodní model je postaven na reklamě, zejména na videoreklamě zobrazené před spuštěním hry. V dubnu 2008 Geewa obdržela ocenění Red Herring 100 Europe a zařadila se tak k projektům, jako je Google, Skype či YouTube.

Geewa obdržela první kolo financování v červenci 2007 od MCI Management, významné investiční skupiny, která provozuje fondyMCI.TechVen­tures, MCI.BioVentures a MCI.EuroVentures zaměřené na středoevropské a východoevropské trhy.Název a logo Geewa jsou registrovanými obchodními známkami. Více informací o společnosti Geewa naleznete na stránce http://www.ge­ewa.com/.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Lupa.cz: České internetové uzly vtrhly na Slovensko

České internetové uzly vtrhly na Slovensko

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo