Hlavní navigace

Gemius bude měřit návštěvnost internetu v Bělorusku

18. 8. 2010

[Tisková zpráva] 18. srpna 2010, Praha – Gemius SA zvítězil v soutěži na výzkum návštěvnosti běloruského internetu, pořádanou hlavními internetovými hráči na tomto trhu. Gemius uspěl se svým technologicky vyspělým systémem měření dat gemiusAudience, který může nabídnout detailní přehled o online trhu a tyto výsledky zvýší důvěryhodnost internetu jako reklamního média.

Hlavním důvodem, který rozhodl o vítězství systému gemiusAudience v Bělorusku byla skutečnost, že tento výzkum nepočítá návštěvnost webových stránek pouze pomocí cookies, ale dokáže měřit počet reálných uživatelů webových stránek. Unikátní metodologie společnosti Gemius umožňuje sledovat frekvenci návštěvnosti webových stránek a jejich dosah (reach) mezi reálnými uživateli. Tato data jsou poskytována specialistům na média plánování a reklamní strategii pomocí aplikace gemiusExplorer. Díky datům z gemiusAudience, mohou zadavatelé reklamy či mediální agentury optimalizovat pro každou reklamní kampaň seznam internetových stránek, tak aby oslovili co nejširší cílovou skupinu. Současně na stránkách http://www.au­dience.by/, založených společností Gemius, jsou zdarma k dispozici klíčové ukazatele návštěvnosti internetových stránek v Bělorusku, které umožňují sledování současných trendů běloruského internetu.

Měření gemiusAudience ve skutečnosti funguje na běloruském trhu od začátku roku 2009 a používají ho hlavní subjekty běloruského online trhu a také ruské společnosti Mail.ru a Yandex, které jím měří své běloruské webové stránky. Výzkum monitoruje 49% všech běloruských uživatelů internetu, zatímco velikost online panelu je přibližně 16 000 cookie panelistů. Vítězství v této soutěži umožní společnosti podstatně rozvinout projekt a zároveň prosadit gemiusAudience jako standard pro měření internetového trhu, akceptovaný všemi klíčovými běloruskými vydavateli a agenturami.

Metodické řešení, nabízené společností Gemius pro analýzu návštěvnosti běloruského internetu, obsahuje kombinovaný systém měření. Spojuje tzv. site-centric měření (na straně serveru; díky skriptům implementovaným na internetových stránkách), user-centric panely (dva panely, integrovány do tzv. Fused panelu) a analýzu výsledků v kontextu se strukturální studií, provedenou třetí stranou. V roce 2002 byl Gemius první společností na světě, která úspěšně implementovala kombinovaný model měření ve výzkumu online návštěvnosti. Od té doby Gemius stále zvyšuje kvalitu svých dat, s cílem poskytnout co nejvěrohodnější výsledky měření a uspokojit požadavky všech 18 trhů, na nichž se výzkum gemiusAudience provádí.

Běloruská soutěž je první v historii tohoto internetového trhu, na níž spolupracovali všichni hlavní vydavatelé a agentury, s cílem vytvořit tržní standard pro online mediální analýzy a plánování. Vítěz soutěže, Gemius SA, provádí výzkum gemiusAudience na mnoha trzích střední a východní Evropy, ve Skandinávii a na Blízkém východě. Běloruský trh ocenil zkušenosti firmy v oblasti měření návštěvnosti internetu, její důvěryhodnou metodiku a moderní nástroje, které se používají pro prezentaci dat. „Je nám ctí, že naše společnost byla vybrána za poskytovatele měření internetu v Bělorusku. Tato země je vynikajícím příkladem rozvíjejícího se trhu, který je schopen sledovat mezinárodní trendy v oblasti internetu. Online reklamní průmysl v Bělorusku se stále vyvíjí a Gemius je součástí tohoto procesu díky tomu, že podporuje běloruský trh poskytováním komplexních dat již více než 1,5 roku. Jsme rádi, že kvalita našich služeb byla oceněna oficiálním rozhodnutím hlavních subjektů na online trhu,“ – říká Marta Klepka, International Sales and Marketing Director společnosti Gemius.

Gemius SA – Mezinárodní společnost Gemius S.A., založená v roce 1999, je největší agenturou ve střední a východní Evropě, zabývající se průzkumem internetového trhu. Česká pobočka firmy, Gemius s.r.o., sídlící v Praze, vznikla v roce 2005 v rámci plánované expanze do střední a východní Evropy a poskytuje své služby předním firmám působícím na českém trhu. Společnost nabízí profesionální analytické a poradenské služby a průzkumná řešení, od studií zaměřených na průzkum stránek a uživatelů až po technologicky složité nástroje pro analýzu chování internetových uživatelů na vybraných webových stránkách (gemiusTraffic), socio-demografických profilů internetových uživatelů (gemiusProfile), kvality používání webových stránek (gemiusUsability) a efektivity internetových reklamních kampaní (gemiusEffect). Gemius také provádí průzkum týkající se témat vyžádaných zákazníky (gemiusAdHoc). Výzkum gemiusAudience je již standardem napříč Evropou, kde Gemius poskytuje spolu s klíčovými subjekty internetového trhu přesné a vysoce kvalitní měření internetové populace pro mediální plánování, prodejce i zákazníky. Ve spolupráci s agenturou Mediaresearch provádí Gemius komplexní výzkum internetu v České republice (NetMonitor).

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?