Hlavní navigace

Gemius představuje nový odborný blog pro veřejnost

8. 7. 2010

[Tisková zpráva] 7. července 2010, Praha – Koncem června Gemius spustil nový odborný blog measuretheweb.com, který je určen všem zájemcům o internet a jeho rozvoj. Blog přináší aktuální informace z oblasti internetu v Evropě a ve světe, zvláštní pozornost věnuje internetovým trhům regionu střední a východní Evropy, například zajímavým výsledkům výzkumů internetu v těchto zemích či trendům týkajícím se sociálních sítí.

Blog measuretheweb.com vznikl za účelem informovat odborníky a širokou veřejnost o nejnovějších událostech a trendech vývoje internetových trhů regionu střední a východní Evropy. Každý týden zde naleznete nový článek na aktuální téma týkající se například výsledků výzkumu internetu v jednotlivých zemích (lokální case studies) či porovnání různých trhů. Zajímavé informace a data jsou doplněna odborným komentářem autorů. Všechny články je možné sledovat prostřednictvím RSS kanálu, o novinkách na blogu informujeme také prostřednictvím sociálních sítí Facebook a Twitter. Pro jednoduché vyhledávání konkrétních článků či témat poslouží vyhledávač. Protože se jedná o mezinárodní blog a přispívají do něj odborníci společnosti Gemius z oblasti výzkumu internetu a marketingu z několika států, jsou veškeré prezentované příspěvky v angličtině.

Na blogu measuretheweb.com naleznete také datové centrum společnosti Gemius s nejnovějšími výsledky výzkumu gemiusAudience, měřícího návštěvnost nejpopulárnějších webových stránek ve státech střední a východní Evropy (sekce gemiusAudience) a s žebříčky nejčastěji používaných počítačových systémů, mobilních zařízení či internetových prohlížečů (sekce gemiusRanking).

Blog Gemius s nejnovějším příspěvkem na téma úspěšného boje ruského vyhledávače Yandex s globálním obrem Google naleznete na stránce: www.measurethe­web.com.

Gemius SA – Mezinárodní společnost Gemius S.A., založená v roce 1999, je největší agenturou ve střední a východní Evropě, zabývající se průzkumem internetového trhu. Česká pobočka firmy, Gemius s.r.o., sídlící v Praze, vznikla v roce 2005 v rámci plánované expanze do střední a východní Evropy a poskytuje své služby předním firmám působícím na českém trhu. Společnost nabízí profesionální analytické a poradenské služby a průzkumná řešení, od studií zaměřených na průzkum stránek a uživatelů až po technologicky složité nástroje pro analýzu chování internetových uživatelů na vybraných webových stránkách (gemiusTraffic), socio-demografických profilů internetových uživatelů (gemiusProfile), kvality používání webových stránek (gemiusUsability) a efektivity internetových reklamních kampaní (gemiusEffect). Gemius také provádí průzkum týkající se témat vyžádaných zákazníky (gemiusAdHoc). Výzkum gemiusAudience je již standardem napříč Evropou, kde Gemius poskytuje spolu s klíčovými subjekty internetového trhu přesné a vysoce kvalitní měření internetové populace pro mediální plánování, prodejce i zákazníky. Ve spolupráci s agenturou Mediaresearch provádí Gemius komplexní výzkum internetu v České republice (NetMonitor).

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce