Hlavní navigace

Gigaset C470 IP a C475 IP – klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

19. 3. 2008

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) představuje telefony Gigaset C470 IP a Gigaset C475 IP s telefonním záznamníkem, kterými rozšiřuje svou nabídku hybridních bezšňůrových telefonů pro pevnou síť a internetovou telefonii (VoIP).

Stejně jako u všech IP telefonů Gigaset, není pro konfiguraci potřebný počítač. Přechod z IP hovorů na pevnou síť je proveden stisknutím tlačítka. Uživatelé IP telefonu Gigaset mají přístup k dalším službám, včetně online telefonního seznamu, informací o počasí a zpráv přes RSS zdroj. Díky energeticky úsporným napájecím jednotkám v nových přístrojích Gigaset s technologií ECO DECT ušetří tyto telefony až o 60 % více energie v porovnání s tradičními bezšňůrovými telefony Siemens a také jejich vysílací výkon lze různě snížit.

Velmi snadné VoIP hovory bez PC
S telefony Gigaset C470 IP a C475 IP mohou firmy jednoduše používat VoIP i bez PC. Výběrem IP operátora jsou do menu automaticky nahrána odpovídající nastavení pro internetovou telefonii a přes klávesnici jsou zadána individuální uživatelská data. Lze nainstalovat až šest SIP účtů různých operátorů. Zároveň lze provést dva VoIP hovory a jedno volání přes pevnou linku. Telefony Gigaset C470 IP a C475 IP mohou také využívat až šest sluchátek, a tak jich lze ideálně využít jako malou pobočkovou ústřednu.

Nové IP služby, například informace o počasí nebo nejnovější zprávy přes RSS feed
Společně s firmou MeteoGroup nabízí Siemens ve svých IP telefonech novou informační službu o počasí: místo šetřiče displeje v pohotovostním režimu ukazuje telefon předpověď počasí. Tu lze pro konkrétní města, například pro prázdninový dům, nastavit přes internetovou stránku www.gigaset.net/my­account. Na displej mohou být také přes RSS feed zasílány nejnovější zprávy. Přes implementovaný POP3 email a bez připojení k PC lze také přijímat nové e-maily s informací o odesílateli, času, datu a předmětu.

Technologie ECO DECT šetří energie a různě upravuje vysílací výkon Jako všechny nové přístroje řady Gigaset přispívají Gigaset C470 IP a C475 IP k ochraně životního prostředí. Díky novému střídavému napájení používá technologie ECO DECT až o 60 % méně energie než tradiční bezšňůrové telefony Siemens. Volba režimu ECO snižuje vysílací výkon základny o 80 %, i když se používá více sluchátek (lze použít až šest sluchátek).

Atraktivní design a spousta pohodlí
Lesklý černý přední kryt se stříbrnými podsvícenými tlačítky a velkým podsvíceným displejem nejen propůjčuje novým telefonům skvělý vzhled, ale také nabízí jednoduché ovládání. Mezi další pohodlné vlastnosti patří reproduktor v plně duplexní kvalitě a seznam s kapacitou 150 telefonních čísel. Na vyžádání lze ke sluchátku připojit standardní náhlavní soupravu (2,5 mm). Telefon Gigaset C475 IP je také vybaven telefonním záznamníkem, který nabízí 40 minut nahrávacího času, vzdálené vyzvedávání vzkazů a oznamování nových vzkazů prostřednictvím SMS.

Dostupnost a ceny
Telefony Gigaset C470 IP a Gigaset C475 IP budou v prodeji od listopadu 2007. Model Gigaset C470 IP stojí 2.790,– Kč (včetně DPH) a Gigaset C475 IP s telefonním záznamníkem stojí 3.490,– Kč (včetně DPH).

Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co KG je stoprocentní dceřinou společností koncernu Siemens AG. Firma se sídlem v Mnichově je zaměřena na design, výrobu a distribuci širokého portfolia produktů Siemens Gigaset, jež zahrnuje klasické bezšňůrové telefony, telefony pro volání přes pevnou linku, přístroje pro Voice over IP, routery, brány a softwarová řešení. Portfolio také obsahuje přístroje WIMAX a koncové přístroje pro domácí média, jako jsou set-top boxy. Společnost operuje po celém světě. Její hlavní výroba se nachází v německém Bocholtu, kde se produkty Gigaset vyvíjejí a vyrábějí podle nejpřísnějších kvalitních a environmentálních standardů.

Více o Siemens Home and Office Communication Devices najdete na http://www.si­emens.cz/giga­set. Další tiskové zprávy, tiskové obrázky, technické údaje a materiály ke stažení najdete na www.siemens.com/gi­gaset/press

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?