Hlavní navigace

Google App Engine představuje nové funkce

10. 4. 2009

[Tisková zpráva] Google App Engine dostává dneškem novou verzi. Jde o další krok v úsilí zpřístupnit škálovatelnou infrastrukturu Googlu všem vývojářům – jak programátorům působícím v začínajících společnostech, tak odborníkům, kteří pracují v počítačových centrech velkých firem.

Z nových funkcí je to například:

  • Podpora cronů. Vývojáři požadují flexibilitu, která jim umožní spouštět úkoly pravidelně, bez potřeby náročného monitoringu a údržby. Ode dneška mají vývojáři možnost automaticky spouštět a plánovat crony.
  • Import a export databází. Vývojáři požadují volnost pohybu v rámci aplikačních dat a to podle toho, jak to vyžadují firemní operace. Ode dneška mají vývojáři možnost přenášet gigabajty dat do App Engine přes nový importovací nástroj. Funkce pro export budou k dispozici v průběhu příštího měsíce.
  • Přístup k datům chráněným firewallem. Vývojáři vyžadují na jedné straně zabezpečení dat firewallem, na straně druhé pak snadnou dostupnost dat. Google proto spouští nástroj jménem Secure Data Connector, který umožňuje centrálně řízený přístup k takovým datům i z Google Apps, a to přes App Engine nebo různé gadgety.

Zároveň dnes mají vývojáři poprvé možnost podívat se na to, jak bude vypadat v App Engine podpora pro programovací jazyk Java. Tento první náhled bude k dispozici prvním 10 000 zaregistrovaných uživatelů a jeho účelem je získat zpětnou vazbu od vývojářské komunity. Ze zajímavých rysů této podpory stojí za zmínku zejména:

  • Standardní základ. App Engine používá standardní Java API i knihovny, takže programátoři mohou pracovat s Javou tak, jak jsou zvyklí. Standard zajišťuje snadnou instalaci kódu v jazyce Java na všechny standardní J2EE servlet containery, včetně IBM WebSphere, Tomcat a další.
  • Komplexní řešení. První demonstrace podpory jazyka Java v App Engine obsahuje Java runtime, integraci s novou sadou Google Web Toolkit 1.6 a Google Plugin pro Eclipse. Společně tyto nástroje nabízejí komplexní prostředí pro vývoj aplikací AJAX v jednom jediném jazyce, a to od klienta až po server.

„Toto široké rozšíření dostupnosti infrastruktury Google umožní více než 150 000 vývojářům z celého světa plně se soustředit na vývoj nových skvělých produktů, aniž by si museli – jak tomu bylo dosud – dělat starosti se škálovatelností a údržbou,“ prohlásil produktový manažer Google Andrew Bowers. „Díky novým funkcím a podpoře programovacího jazyka Java je Google App Engine skvělou volbou pro podstatně širší okruh programátorů.“

Společnost Google na vývoji těchto nových funkcí úzce spolupracovala se společnostmi Oracle, IBM, Appirio, Cast Iron, Panorama, PivotLink, Sword Group, ThoughtWorks, Cloud Sherpas a PingIdentity. Tyto společnosti vyvíjely gadgety a aplikace pomocí dnes představovaných funkcí App Engine.

Pokud se chcete dozvědět o Google App Engine více, případně pokud máte zájem shlédnout video ze slavnostního uvedení, navštivte internetovou adresu http://code.go­ogle.com/appen­gine. Kromě toho vám bude tým odpovědný za App Engine k dispozici během I/O konference, která proběhne v květnu (http://code.go­ogle.com/even­ts/io) a jejímž cílem bude detailní diskuse se širší programátorskou komunitou.

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom