Hlavní navigace

Začíná registrace na Google Online Marketing Challenge 2009

18. 10. 2008

[Tisková zpráva] Ode dneška je možné se registrovat do soutěže Google Online Marketing Challenge pro rok 2009. Soutěž je určena univerzitním týmům, které spolu soutěží o nejlepší online marketingovou strategii pro lokální firmu.

První ročník soutěže proběhl v roce 2008 a setkal se s obrovským úspěchem. Celkem se akce zúčastnilo 1 650 týmů, 8 tisíc studentů ze 47 zemí světa, přestože se očekávalo kolem 200 týmů. Právě díky tomuto úspěchu se společnost Google rozhodla udělat ze soutěže každoroční tradici.

Soutěž je vlastně praktické cvičení, při němž si studenti vysokých škol i postgraduálních programů mohou vyzkoušet, co vše obnáší příprava online kampaně. Každý studentský tým obdrží voucher ve výši 200 amerických dolarů, který slouží k financování inzerátů v rámci Google Adwords. Úkolem týmů je ve spolupráci s lokální firmou navrhnout efektivní marketingovou kampaň a následně vytvořit strategii, provést vyhodnocení výsledků, případně nabídnout doporučení pro další rozvoj firemních aktivit.

Marketingový manažer společnosti Google pro region EMEA Lee Hunter k soutěži říká: „Reakce na loňskou soutěž byla tak úžasná, že jsme se rozhodli pořádat soutěž pravidelně. Mimo jiné jsme přesvědčeni, že pokud studenti ještě během svého studia dostanou možnost vyzkoušet si online marketing v praxi, výrazně to obohatí jejich teoretické znalosti o praktický aspekt, který se jim bude velice hodit po skončení školy. Zkušenost s online marketingem uplatní všude, ať už se rozhodnou pro kariéru v reklamním průmyslu, účetnictví, maloobchodě, anebo se pokusí samostatně podnikat. Doufáme, že se soutěže zúčastní studenti z co nejširšího spektra oborů.“

V minulém ročníku se z České republiky přihlásila pražská VŠE, a to prostřednictvím šesti studentských týmů z řad účastníků kurzu Marketing na internetu. Studenti VŠE skončili mezi 50 nejlepšími týmy v regionu Evropy a zároveň se zařadili mezi 150 nejlepších z celého světa, což je skutečný úspěch.

Fáze soutěže:

  • REGISTRACE – Registrace pro ročník 2009 začíná 17. října 2008, přičemž uzávěrka přihlášek je stanovena na 23. ledna 2009. Aby se soutěže mohli zúčastnit studenti z celého světa, bylo stanoveno, že týmy se mohou soutěže zúčastnit v libovolných třech po sobě následujících týdnech od ledna do května 2009.
  • VYTVOŘENÍ SKUPIN – Pedagogové rozdělí studenty do skupin. Každá skupina dostane kupón pro použití v AdWords, a to v hodnotě 200 dolarů (135 EUR).
  • VÝBĚR FIRMY – Skupiny nebo jejich pedagogové osloví malé a střední firmy v regionu (do 100 zaměstnanců), které provozují webovou stránku, avšak nepoužívají aplikaci AdWords.
  • SPOLUPRÁCE – Každá skupina úzce spolupracuje s vybranou firmou, založí si účet u AdWords a vytvoří online marketingovou kampaň.
  • OPTIMALIZACE KAMPANĚ – Během třítýdenního soutěžního období skupiny své kampaně optimalizují a zdokonalují. V rámci soutěže musejí podat dvě zprávy – jednu před začátkem kampaně, druhou po jejím konci.
  • VYHODNOCENÍ – Jednotlivé kampaně budou zhodnoceny a na základě úspěšnosti kampaní a kvality podaných zpráv budou vybráni vítězové. Celosvětoví i regionální vítězové soutěže budou vyhlášeni v červenci roku 2009.

Více informací o soutěži najdete na http://www.go­ogle.com/onli­nechallenge/in­dex.html.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...