Hlavní navigace

Začíná registrace na Google Online Marketing Challenge 2009

18. 10. 2008

[Tisková zpráva] Ode dneška je možné se registrovat do soutěže Google Online Marketing Challenge pro rok 2009. Soutěž je určena univerzitním týmům, které spolu soutěží o nejlepší online marketingovou strategii pro lokální firmu.

První ročník soutěže proběhl v roce 2008 a setkal se s obrovským úspěchem. Celkem se akce zúčastnilo 1 650 týmů, 8 tisíc studentů ze 47 zemí světa, přestože se očekávalo kolem 200 týmů. Právě díky tomuto úspěchu se společnost Google rozhodla udělat ze soutěže každoroční tradici.

Soutěž je vlastně praktické cvičení, při němž si studenti vysokých škol i postgraduálních programů mohou vyzkoušet, co vše obnáší příprava online kampaně. Každý studentský tým obdrží voucher ve výši 200 amerických dolarů, který slouží k financování inzerátů v rámci Google Adwords. Úkolem týmů je ve spolupráci s lokální firmou navrhnout efektivní marketingovou kampaň a následně vytvořit strategii, provést vyhodnocení výsledků, případně nabídnout doporučení pro další rozvoj firemních aktivit.

Marketingový manažer společnosti Google pro region EMEA Lee Hunter k soutěži říká: „Reakce na loňskou soutěž byla tak úžasná, že jsme se rozhodli pořádat soutěž pravidelně. Mimo jiné jsme přesvědčeni, že pokud studenti ještě během svého studia dostanou možnost vyzkoušet si online marketing v praxi, výrazně to obohatí jejich teoretické znalosti o praktický aspekt, který se jim bude velice hodit po skončení školy. Zkušenost s online marketingem uplatní všude, ať už se rozhodnou pro kariéru v reklamním průmyslu, účetnictví, maloobchodě, anebo se pokusí samostatně podnikat. Doufáme, že se soutěže zúčastní studenti z co nejširšího spektra oborů.“

V minulém ročníku se z České republiky přihlásila pražská VŠE, a to prostřednictvím šesti studentských týmů z řad účastníků kurzu Marketing na internetu. Studenti VŠE skončili mezi 50 nejlepšími týmy v regionu Evropy a zároveň se zařadili mezi 150 nejlepších z celého světa, což je skutečný úspěch.

Fáze soutěže:

  • REGISTRACE – Registrace pro ročník 2009 začíná 17. října 2008, přičemž uzávěrka přihlášek je stanovena na 23. ledna 2009. Aby se soutěže mohli zúčastnit studenti z celého světa, bylo stanoveno, že týmy se mohou soutěže zúčastnit v libovolných třech po sobě následujících týdnech od ledna do května 2009.
  • VYTVOŘENÍ SKUPIN – Pedagogové rozdělí studenty do skupin. Každá skupina dostane kupón pro použití v AdWords, a to v hodnotě 200 dolarů (135 EUR).
  • VÝBĚR FIRMY – Skupiny nebo jejich pedagogové osloví malé a střední firmy v regionu (do 100 zaměstnanců), které provozují webovou stránku, avšak nepoužívají aplikaci AdWords.
  • SPOLUPRÁCE – Každá skupina úzce spolupracuje s vybranou firmou, založí si účet u AdWords a vytvoří online marketingovou kampaň.
  • OPTIMALIZACE KAMPANĚ – Během třítýdenního soutěžního období skupiny své kampaně optimalizují a zdokonalují. V rámci soutěže musejí podat dvě zprávy – jednu před začátkem kampaně, druhou po jejím konci.
  • VYHODNOCENÍ – Jednotlivé kampaně budou zhodnoceny a na základě úspěšnosti kampaní a kvality podaných zpráv budou vybráni vítězové. Celosvětoví i regionální vítězové soutěže budou vyhlášeni v červenci roku 2009.

Více informací o soutěži najdete na http://www.go­ogle.com/onli­nechallenge/in­dex.html.

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Chytré hodinky Pebble úplně končí

Chytré hodinky Pebble úplně končí

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?