Hlavní navigace

Konference Gopas TechEd a Daquas DevCon se spojují v jednu akci

17. 3. 2010

[Tisková zpráva] Technical Education & Developer Database Conference 2010

Praha, 15. března 2010 – Společnosti Gopas, Daquas a Microsoft pořádají ve dnech 26. – 29. dubna 2010 již osmý ročník odborného setkání IT specialistů – TechEd 2010. Tento rok bude program jednoznačně ve znamení sloučení konferencí Gopas TechEd a Daquas DevCon, jehož cílem je rozšířit okruh témat a zaujmout tak širší IT publikum. Jako již tradičně je odborná konference určena pro všechny, kdo chtějí mít přehled o současných a nastávajících trendech v oblasti produktů společnosti Microsoft.

Gopas TechEd, nejrozsáhlejší odborná konference pro IT specialisty, se v ČR koná letos již poosmé. „Letošní TechEd bude jistě zajímavý sloučením s populární vývojářskou konferencí DevCon, kterou již 13 let úspěšně organizuje společnost Daquas. Díky této fúzi budou mít návštěvníci k dispozici mnohem více prezentačních bloků ze širší oblasti témat. „Zároveň jsme se také „rozrostli“ o další prezentační sál,“ říká Jan Dvořák, ředitel společnosti Gopas. Počítačová škola Gopas, největší IT školicí středisko v ČR a SR, touto konferencí na jaře vždy přináší hlubší pohled na nové produkty, technologie a platformy společnosti Microsoft. Celý program bude letos koncipován do tří hlavních sálů, rozdělených dle zaměření přednášek na IT PRO, DEVELOPMENT a GEEK Hall. Poslední zmíněný bude návštěvníkům nabízet vysoce odborné přednášky, které standardně na běžných konferencích vidět nemohou. Po celou dobu akce bude probíhat také doprovodný program, diskusní fóra a „Ask the Expert“, neboli stánek pro dotazy, konzultace s předními odborníky a chybět nebude ani oblíbená TechEd party.

Jednotlivé semináře jsou koncipovány vždy do více znalostních úrovní. „Celý program jsme připravovali tak, aby si na své přišli odborníci z různých oblastí IT i s odlišnou úrovní znalostí,“ zmiňuje Jan Dvořák. Mezi letošní nejčastější témata přednášek patří samozřejmě Microsoft Windows Server 2008 R2, Windows 7, Microsoft Office 2010, NET Framework, Visual Studio 2010, Microsoft SQL Server a řada dalších. Ani letos nebudou v úvodním dni chybět zajímaví zahraniční hosté.

Celkem je připraveno více než 60 prezentačních bloků. Letošní ročník TechEdu se (stejně jako loňský) koná v prostorách multikina CineStar (dříve Village Cinemas) Černý Most. Po celou dobu setkání budou moci jeho účastníci zdarma využívat WI-FI bezdrátový internet, připravena budou i nezbytná dobíjecí místa pro laptopy a každý obdrží zdarma poukázky pro využití fitness a bazénu, který se nachází přímo v místě konání. Více informací a kompletní program naleznete na www.teched.cz

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů. Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube