Hlavní navigace

GRISOFT působí již 15 let na trhu bezpečnostního software

6. 12. 2006

[Tisková zpráva] Brno, 5. prosince 2006 - Společnost GRISOFT, přední výrobce bezpečnostního software, dnes oslavila 15 let od svého založení. Za dobu své existence vyrostla firma z regionální společnosti v jednoho z největších hráčů na světovém trhu. Podle nedávných výzkumů se značka AVG stala v USA čtvrtou nejznámější v oblasti počítačové bezpečnosti. V České republice dosahuje odhadovaný tržní podíl GRISOFTu v segmentu domácích uživatelů a SMB až 50 procent.

„Základem úspěchu naší nabídky je kvalitní produkt a neoddělitelné služby v podobě pravidelných aktualizací, nových verzí a nepřetržité technické podpory,“ vysvětluje technický ředitel a jednatel společnosti Karel Obluk. „Výraznou konkurenční výhodou je také nabídka dvouleté licence s nízkou cenou a rozšiřování nabídky o nová řešení podle požadavků trhu.“

Ke zvýšení povědomí uživatelů o produktech GRISOFTu mimo Českou republiku napomohlo uvolnění bezplatné verze antiviru a uvedení integrovaného bezpečnostního produktu AVG Internet Security, který uživatele chrání před všemi běžnými riziky jako jsou viry, spyware, spamy a hackerské útoky. Zejména úspěch na americkém trhu je klíčový pro další rozvoj firmy, USA představují polovinu světového trhu s celkovou odhadovanou hodnotou 4,5 miliardy dolarů.

Vlajkovým produktem GRISOFTu je antivirový systém AVG, který si v nejrůznějších verzích a edicích uživatelé nainstalovali zhruba na 40 milionů počítačů po celém světě. Dynamický rozvoj společnosti dokládá vývoj obratu, který vzrostl z 2,3 milionů Kč v roce 1992 na 436 milionů korun v roce 2005. Počet zaměstnanců stoupl za poslední dva roky čtyřnásobně až na nynějších 200 osob. V roce 2006 skupina GRISOFT očekává souhrnné celosvětové tržby ve výši 40 milionů USD, tedy zhruba jedné miliardy korun. Společnost připravuje expanzi na nové trhy a upevnění pozice v USA, ČR a zemích EU.

Vývoj firmy:
Počátky společnosti GRISOFT začal psát v roce 1989 Jan Gritzbach, který spolu s Tomášem Hoferem v roce 1991 rozběhl společnost s ručením omezeným . „Tehdy se viry považovaly za něco velmi exotického, šířily se téměř výhradně přes diskety. Vzhledem k jejich velmi malé četnosti v prvopočátcích vždy vznikal nástroj pro odstranění jednoho konkrétního viru,“ vzpomíná Tomáš Hofer. Od roku 1992 začala společnost už nabízet antivirový program AVG (zkratka Anti-Virus Guard), který k identifikaci virů používal dnes již klasickou skenovací technologii.

V roce 1997 prodal GRISOFT první licence AVG v Německu a ve Velké Británii, o rok později pak v USA. Postupně se začala rozvíjet také síť distributorů a firma začala využívat širokého prodejního kanálu, aby oslovila všechny typy zákazníků. Obchodní partnery, kteří pracují jako zastoupení firmy na daném trhu, má GRISOFT nyní na Slovensku, v Austrálii a Novém Zélandu, Brazílii, Francii, Německu, Velké Británii, Irsku a tisíce prodejců po celém světě. Silné zázemí v USA zajišťuje dceřiná společnost GRISOFT Inc.

V roce 2001 se Jan Gritzbach rozhodl prodat firmu investičnímu fondu Benson Oak Capital Acquisitions. Ten svůj vklad zhodnotil v srpnu 2005, kdy 65% podíl prodal za 52 milionů USD dvěma investorům, Intel Capital a Enterprise Investors, což bylo v tuzemsku označeno za vůbec největší loňskou investici v oboru IT.

V důsledku vývojového trendu v IT security od identifikace jednoznačně škodlivého kódu směrem k odhalení potenciálně nežádoucích programů se GRISOFT rozhodl začlenit do své nabídky také anti-spyware. Jednání s německou firmou ewido networks vyústila v květnu 2006 v převzetí této společnosti a integraci produktu ewido anti-spyware do produktové nabídky GRISOFTu pod značkou AVG Anti-Malware. Za vrchol patnáctiletého úsilí lze zcela určitě považovat i uvedení produktu AVG Internet Security – balíčku komplexní ochrany proti všem internetovým hrozbám.

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?