Hlavní navigace

GS1510 - Nová generace switchů ZyXEL s managementem „na 1 klik“

22. 12. 2010

[Tisková zpráva] Úsporný provoz a snadná správa jako ideální kombinace pro malé organizace, které chtějí nízké provozní náklady.

ZyXEL Communications, přední  světová společnost dodávající sí­ťové produkty a inovativní a spolehlivá internetová řešení, dnes oznámila, že obohatila svou řadu Gigabitových switchů s webovou správou o komplexní bezpečnostní a uživatelsky přátelské funkce, které jsou ideální pro malé organizace a malé/domácí kanceláře. 

Řada GS1510 (GS1510–16, GS1510–24) nabízí malým organizacím technologii a aplikace, které se zpravidla provozují jen na komplexních podnikových sítích. Řada GS1510 nabízí tuto technologii a aplikace v takové podobě, aby byla jejich realizace co nejsnadnější. Společnost ZyXEL tak vychází vstříc malým organizacím,  které obvykle nemají samostatné IT oddělení, a přesto potřebují bezpečnou síť s pokročilými funkcemi. Klíčovým požadavkem malých organizací je nezávislý provoz a inteligentní správa. 

Bezpečnost sítí je v dnešní době pro firmy a organizace kritická. Dobré zabezpečení sítě však často s sebou nese dodatečné náklady. Řada GS1510 omezuje tyto dodatečné náklady tím, že podporuje nejenom autentizaci 802.1× na bázi portu (tak může být přístup do sítě chráněn externím serverem RADIUS), ale navíc nabízí také webovou autentizaci, která se hodí pro bezpečnou spolupráci s řadou přístupových bodů ZyXEL NWA3000. Tak může GS1510 využívat server RADIUS vestavěný do NWA3000 AP k autentizaci; pro bezpečný provoz bezdrátové i pevné sítě tak již není potřeba žádný další server. Tím se může malá organizace vyhnout obvyklým dodatečným nákladům investovaným do zabezpečení. 

Řada GS1510 je cíleně ekologická, podporuje Gigabitový Ethernet, a je tak připravena na aplikace další generace. Obsahuje úsporné funkce, které omezují spotřebu energie, ale současně nejsou na úkor výkonu a funkčnosti. 

Řada GS1510 automaticky detekuje síťový provoz a dynamicky upravuje spotřebu energie. Tak šetří energii v obdobích, kdy není síť příliš vytížena. Když dojde k vypnutí nějakého síťového zařízení, GS1510 zaznamená nevyužívanou linku a automaticky sníží spotřebu energie. GS1510 také obsahuje funkci, která automaticky detekuje délku připojeného Ethernetového kabelu (čím kratší kabel, tím méně energie stačí).  GS1510 nemá žádný chladicí ventilátor a přispívá tak k tiššímu a komfortnějšímu pracovnímu prostředí. Celkově nabízí ideální kombinaci úspornosti a funkčnosti. 

Díky funkci MDI/MDI-X není  potřeba používat křížené kabely při připojení k dalšímu switchi. Zařízení se ovládá přes SNMP (Simple Network Management Protocol) a webové grafické rozhraní. Ovládání switche je rozděleno do dvou režimů, tzv. „inteligentního režimu“ a „pokročilého režimu“, a umožňuje zvolit typ ovládání, které je zrovna potřeba. Navíc podporuje nástroj pro automatické nalezení IP adresy (Auto-Discovery Tool). 

Kde získat více informací

Další informace naleznete na stránkách www.zyxel.cz, případně www.zy­xel.com

O společnosti ZyXEL Communications

Byla založena v roce 1989 na Tajwanu jako ZyXEL Communications Corp. V současné době se jedná o předního dodavatele kompletních širokopásmových přístupových řešení. Od svého založení prošla společnost ZyXEL mnoha transformacemi v rychle se rozvíjejícím odvětví síťového průmyslu. V dnešní době patří ZyXEL mezi několik málo společností na světě, které jsou schopny dodat kompletní síťová řešení pro segmenty Telco, SME/Enterprise a Digital Home. Mezi řešení Telco patří přístupová síťová zařízení (bezdrátová i s pevným připojením), zařízení pro instalaci u zákazníka a switche třídy carrier. Mezi řešeními SME/Enterprise nalezneme unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN zařízení a zařízení pro IP telefonii. Řešení Digital Home zahrnují zařízení pro síťové připojení a multimediální zařízení.  

Společnost ZyXEL má  3200 zaměstnanců a distributorů v 70 zemích a pokrývá více než 150 regionálních trhů. ZyXEL Communications Corp. má více než 30 obchodních zastoupení a dvě výzkumná a vývojová centra po celém světě.

Další informace o společnosti ZyXEL naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?